Jump to content

Problem sa amp-om


sablja

Preporučeni Komentari

Imam tube amp sa EL 34 (velleman) kod koga se prilikom glasnog slusanja na jednom kanalu javlja pucketanje(kao kada zvucnik probija) i narocito kod basa. Menjao sam polozaj svih lampi (PPP je u pitanju), menjao zvucnike, menjao lampe u pretpojacanju, po preporuci proizvodjaca sam sa 22p spojio resetku i masu u pretpojacanju ali jos uvek isti problem postoji.Postoji li mogusnost da je u pitanju izlazni trafo ili slicnoPozdrav svima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

22p se stavlja na EL34 između rešetke i katode da spreči neželjena oscilovanja na radio frekvencijama. To neće biti izvor pucketanja. Mene pucketanje podseća na problem sa DC komponentom kada neki od elektrolita ima problem... Ne u ispravljaču nego unutar samog pojačala... Samo nagađam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oznaka ampa je K4000 (velleman) a sto se tice ispravljaca pokusao sam sa zamenom elektrolita i nista se nije izmenilo. Nisam pokusao trafoe da rokiram i onda da probam.

Ne napajanje... elektroliti u šantovanju na katodi (katodama - ako ih ima) i možda nije zgoreg proveriti i blokove u seriji sa anode prethodnog stepena. Merenje izvađenog elementa zanemariti, ovde bi moglo biti reči o curenju DC komponente...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oznaka ampa je K4000 (velleman) a sto se tice ispravljaca pokusao sam sa zamenom elektrolita i nista se nije izmenilo. Nisam pokusao trafoe da rokiram i onda da probam.

koliko se razlikuje od ovoga (K4040) ?

post-2-126324470473_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Sredih amp. Problem je bio los lem i jedna nozica (od grejanja) je bila u raspadu.Hvala na savetimaPS Ima li ko oktal podnozje (bakelitno) za EL34. Rad sam kupiti ga- moze i polovno. Stavih keramicko ali mo je sada ruzno sa njim, eventualno da stavim sva keramicka

post-254-127227405045_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...