Jump to content

phono preamp sa LR RIAA


Zflazar

Preporučeni Komentari

pajz ovako

sav konstruktorsko/imzenjerski palamud a priori ne pije vode , u kontekstu zvucnog utiska

svaki od mogucih tehnickih  pristupa ima svoje pro & contra , a konstruktori biraju neki u zavisnosti od licnih preferenci

ja sam napravio zbrlj proto LR RIAA pre par godina i to je veoma interesantno zvucalo , toliko da sam odlucio nastaviti u istom pravcu i ne trositi vreme na bilo koju drugu vrstu Eq , tako da eto mog misljenja o problematici kond vs. L ......... sto se mene tice , uvek cu pre turim dobar L nego dobar C , ako mogu da biram sta cu

postoji jedna kovanica za koju nisam siguran da li sam je izmislio ili sam je negde procitao u prasnjavim knjigama - signal energy preservation ........ koji moze da se dovede (ako mu se malko suzi znacenje )  u vezu sa profesionalcima poznatim pojmom faktora dobrote  ...... e , u tome ima nesto , pa se desi da sema (uredjaj) koja je inferiorna zvuci  superiorno

glede konkretnog PM projekta , OP jednostavno nisu my cup of tea , tako da bih preskocio

a puka resava me ionako odavno ne zanima , sem kao opitna aktivnosti

 

dakako , stivo je veoma poucno

 

edit - svi znamo da svaki filterski clan/stepen/uredjaj podleze istim pravilima pri realizaciji - korak stvaranja seme , korak prevodjenja u fizicki svet , korak testiranja <=> korak editovanja/podesavanja vrednosti (promena u odnosu na idealne/racunske) , zavrsetak

RIAA stage , pa ma kako ga napravio , i ma kako izvodio konstrukciju pocetne seme (papir+calc,simulacija, treci nacini) ........ nije  i ne moze biti izuzetak,tako da LR EQ nije izuzetak od ostalih nacina EQ, po tom pitanju

 

nema tu calc,make,plug & play

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala momci,

odspavam na celu stvar par noći, javim vam šta sam odlučio.

ja baš i nisam ugrožen po pitanju nemanja phono sekcije niti sam nezadovoljan sa njom, naprotiv pa mi nije oglavu :)

PM očigledno ne živi od pr(epr)odavanja štampanih pločica i Cinemag prigušnica za LR preamp po podacima sa ebay store- prodao 8 (osam) komada pcbs po 30USD/kom a dao linkove prema Cinemagu i Mouseru :) Nikog ne lupa po prstima da kupi kod njega rebrendirane elemente sa zlatnim PM natpisom na njima umotanim u foliju od milkačokolade, ili grešim?

Niti je pokrivao hifimarketinškom terminologijom probleme konstrukcije svoje sprave nego je potkrepio računski, simulacijama, kontrukcijom i merenjima ono šta je prezentovao pred slušaocima panela, malo li je? Voleo bih da budem u bratstvu konstruktora koji ravnopravno na manifestaciji tipa Triode Festivala uporede svoje uradke i da moj uradak izdrži slušni test.

Jer i dalje je svrha motike da se kopa sa njom a svrha audio uređaja da se sluša muzika sa njih.

Onda bih i ja mogao da zovem Batice i Sestrice ljude koji znaju da odrade proces, da citiram Zena "korak stvaranja seme , korak prevodjenja u fizicki svet , korak testiranja <=> korak editovanja/podesavanja vrednosti (promena u odnosu na idealne/racunske) , zavrsetak". Ili možda i ne bih? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni je veci gust uzeti jezgra i smotati kalemove, i proci pre svega daleko jeftinije, sto se placanja tice, od 30$ po komadu. Kad je diy neka je diy. a ne da me "kaznjava" sa cenom :) 

Istina, to ima svoju drugu cenu, dizajniranja.

8 hours ago, Zen Mod said:

nema tu calc,make,plug & play

Nema, :) sprava pronadje svoje neki, kako sam ga nazvao, "sedlasti" rezim, uvalja se u tu poziciju i radi. I treba mecku da rodis da je isteras iz tog rezima ako je nesto neodgovarajuci.

Inace su meni Li C blizanci, ravnopravni, nema prelivanja ljubavi.

 

A sto se tice interesantnog zvucanja, e kako ja tu nemam kriterijum, meni svasta zvuci interesantno ako nije bas neprijatno.. kad  bolje pogledam i u drugim oblastima bez ostrog kriterijuma.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinte što remetim offtopic, pitanje za znalce:

-da li ići na napajanje koje Millett predlaže ili po Vašem iskustvu ima nešto bolje/lepše?

-odnosno, šta bi bilo najbolje da se nahrane 4 opampa sa +/- 15VDC?

zanima me VAŠE iskustvo i MIŠLJENJE, ako nije ispod nivoa da ga tu javno iznesete...hvala :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rekao bih da nije, s obzirom da na forumu ima ljudi koji su se bavili istim

generalno - induktivnosti u feritnim loncima su prosto motani, bar kad su nize F. u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Zflazar said:

izvinte što remetim offtopic, pitanje za znalce:

-da li ići na napajanje koje Millett predlaže ili po Vašem iskustvu ima nešto bolje/lepše?

-odnosno, šta bi bilo najbolje da se nahrane 4 opampa sa +/- 15VDC?

zanima me VAŠE iskustvo i MIŠLJENJE, ako nije ispod nivoa da ga tu javno iznesete...hvala :) 

Najbitnije je da koristis integralce koje Milet koristi AD797, ima PSR 120 decibela, prakticno je neosetljiv na napajanja, ali naravno da mu treba priustiti sto bolje.

Ili minimalno LT1115, sa takodjedobrim doticnim parametrom.

E sad, cena prvog je tri puta veca od cene drugog...10 prema 3 evra..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
On 8/4/2016 at 0:33 PM, ivan_ said:

A jeli zahtevna rabota namotati cetiri kalema istih karakteristika?

Ako imas ili mozes negde da izmeris induktivnost i eventualno parazitnu kapacitivnost. Tako bi mogao da selektujes cetiri priblizna jezgra i da odaberes nacin motanja, klasican ili "barell", sa "preklopom", namotas dva zavojka, pa treci ide iznad njih, i svaki drugi, za smanjenje parazitne kapacitivnosti namotja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, dulemml said:

mene zanima da li je neko ovo pustio u rad ili se samo palamudi I pametuje.

palamudi I pametuje, naravno. Niko nije qrcem mrdnuo u pravcu izrade Millett-ove phono sekcije.

AnubisGrau je jednu gotovu, funkcionalnu kupio u međuvremenu.

Njegove utiske o njoj treba njega pitati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...