Jump to content

K: Trafo


progster

Preporučeni Komentari

Da nema neko u furdi neki trafo 2x15V pa do 2x18V (može bilo koji napon između)? Oko 50VA, ne mora više, manje može, ali ne mnogo manje.

Generalno mogu i 2 komada duplo manje snage... Nemam nikakvu tanku žicu da premotam neki od ovih mojih a baš nemam ništa slično...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Mnogo bre 20€ za tu namenu (mislim nije za trafo, ali za konkretnu namenu trafoa jeste)... Pa ja u babelu za trafo dao 10e (ne kažem da je to najbolje rešenje ali šta da se radi). Zbog toga i ganjam da kupim polovan, mada pošto nema vajde pa ću da motam... Ključ ako nije problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi ni reko koja je primena a stvarno jeftinih (naravno polovnih) trafoa ima na kp ili limundu ali je sigurno nepoznata mogućnost razvaljivanja/premotavanja.

sledeći put traži razvaljotka podobni trafo  proizvoljnog sekundara , pa dobiješ skoro džabe.

opet, ako je žica za amper, amperipo problem, pa napiši jbt, ima toga nevezano od trafoa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi ni reko koja je primena a stvarno jeftinih (naravno polovnih) trafoa ima na kp ili limundu ali je sigurno nepoznata mogućnost razvaljivanja/premotavanja.

sledeći put traži razvaljotka podobni trafo  proizvoljnog sekundara , pa dobiješ skoro džabe.

opet, ako je žica za amper, amperipo problem, pa napiši jbt, ima toga nevezano od trafoa.

Nisam, to sam izostavio, bio sam 100% siguran da sam napisao, izvinjavam se. U pitanju je jedno napajanje, ali je još uvek u fazi testiranja, fali mi još jedan trafo...

Nisam napisao da mi treba trafo za razvaljotku zato što nemam žicu, znači da mi treba i žica i trafo...

 

Dobro znači, ako neko ima trafo (proizvoljan sekundar) ili žicu, ili oba neka baci ponudu na pp pa da pregovaramo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

progster, on 04 Dec 2015 - 23:27, said:

U pitanju je jedno napajanje, ali je još uvek u fazi testiranja, fali mi još jedan trafo...

ajsad bez preterivanja, kolika je realna struja i minimalni ac napon koji ti rade posao.

pre ponedeljka iovako nemož ti šalje niko, pa onda relaxirano nakucaj zahteve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u Beogradu trenutno, tako da mi do utorka-srede slanje ne odgovara, jedino ako bude u okolini Beograda možemo to da obavimo na lakši način...

 

Max DC struja napajanja je manja od 1A, oko 800mA. Ulazni DC napon napjanja od 18V pa do 24VDC otprilike. Izlazni 15V.

Znači, pošto mi je napon u mreži ispod 220V ne bih išao ispod 15VAC na sekundaru. Znači traženi trafo je 2x15VAC (minimum), struja 1.2A (minimum). Maksimum za napon na sekundaru je oko 18VAC. Generalno i zbog veličine odgovaralo bi mi da trao ne bude nešto mnogo veći od 50VA, ajde 80VA je neki maksimum, toliko bi moglo da se smesti, ali i to je previše... 

 

Da remiziramo:

Dva sekundara (15-18VAC)

Struja >1.2A po sekundaru

Snaka ~50VA

 

 

A što se razvaljivanja tiče može bilo kakav EI samo da ne mora da radi brusalica, žica ~0.7-0.8mm, e sad koliko žice treba nemam pojma, verujem ne više od 200g...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafo EI jezgra slovenački da ne kažem iskrin, tip 72-42 (baš su originalni u oznaci, lim i jeste 72mm dugačak a debljina paketa 42mm)

primar 0-110-220-240, probano na 240 daje u sekundaru 28 volti, jako razvaljivo, tj nije lakovan.

odmotaš sekundar preduplaš i motaš bifilarno i to je to.

 

oš-neš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako. Mom "starom" Trafou je otiso primar. ali su sekundari ok ....(bar mislim tako). Pa ako neko ima volje i zelje da ga premota saljem mu.

 

Limovi oklop i plastika su u inzvanrednom stanju!. Ja Trafoe nazalost nemam cime da moram , a i nikad to nisam radio do sada.

 

SDC10047.jpg

 

SDC10050.jpg

 

SDC10048.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Provericu. Ako ima termo zastitu onda je moguce i resiti ga. A inace moze bez problema da se otklopi. Drzi sa na cetiri savijena jezicka od dole.

 

 

p.s. hmm hmmm.... Merio sam jos jedan primar i on je ispravan..... Nego cini mi se da je taj na 110V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Archi

 

zaboravio sam: dva primara na red, za 220V....  dva primara u paralelu za 110V?

e, sad gde je termo zastita? 

 

pozV

mislim da ovde unutar ovog trafoa ima dva odvojena primara. Jedan na 220V drugi na 110V. Ako postoje termo osiguraci, oni su unutar namotaja. Moje misljenje je da nepostoje  i da je primar od 220 V otisao doslovce. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...