Jump to content

807 SEP - stara dama sija u mraku


чика-Брка

Preporučeni Komentari

:thumbsup:  ovj drugar hoće da mi donese par a da donese jezgra mu namotam dva izlazna za EL84 ali ne može da nađe :crazy:

 

što se tiče dileme pentoda u triodu vs pentoda rešio sam tako što san moj GB84 prekrstio u RH84 i to je razlika nebo i zemlja a u triodi mi je lepo svirao, poredio sa nekim ss pojačalima koja su bila pri ruci.

 

ono što si rekao za ECC81 da nema gain u takvoj šemi nije tačno u slučaju EL84 pojačalo radi skoro do max snage bez distorzije, i osetljivo je dosta na ulazu, cenim da sad izbaci cela 4W ali sa 7027 ne može da izađe na kraj, moraće tu jedno katodno sledilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

secam se.

 

za rh84 nisam rekao da nema gain-a, vec da kad je izlazna lampa

 

el84 tu ecc81 nema sta da trazi. ecc82 da, ali ecc81 ne.

 

sta ce izlaznoj lampi koja ima -ug oko 8v drajver ecc81 ?

 

da je el34 u pitanju, razumeo bi ovako ne.

 

mozda zelja autora za mistifikacijom. nije to nista, vidjao sam na

 

netu pojacala sa el84 koja za drajver imaju ecc83 i to u audio primeni.

 

:drinking-2:

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

No no pipanje!

 

Napravio RH84, mnogo dobro radi, bolji zvuk nego u triodi i bilo koja šema u pentodi koju sam ja pravio, a ECC81 jedino može da radi kako treba u takvoj šemi, probao 82,83 i moju omiljenu 85.

 

Pazi ja pitao čoveka, objasnio mi par stvari i rekao da pravim po šemi da će samo tako da radi kako treba.

 

I druge RH šeme su ok samo mene mrzi da pravim preamp, volim da turim pot na ulaz i kraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi za rupu ne znam  :laugh1tooht:

 

Znam da ovo moje neću da rasturam tako da ako nekada naiđeš sa kolegom grofom, možemo da diskutujemo dal svira dobro ili ne  :cheers:

 

ja znanje nemam teorisko, radim kao električar i znam da ne pravim kratku vezu i da se čuvam da me ne pocepa struja  :sarcastic: 

 

tako da sa ste strane no coment a kako svira, čuće se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...