Jump to content

AC turntable motor


Dacho

Preporučeni Komentari

Kao sto naslov nagovjestava trebam pomoc vezano za AC syncro motor koji bi trebao preko remena pogoniti tanjur gramofona. Da li netko ima kakav prijedlog kako napraviti regulator brzine za takav motor posto je remenicu dosta tesko pogoditi da tanjur vrti tocno 33 okretaja. Bez obzira da je to mozda i moguce zelim napraviti kvalitetno napajanje i regulator brzine.

Znam da je vec nesto pisano glede ove problematike ali zanimaju me konkretna rijesenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

mislim da imas na Big Diya ponudjenih resenja a , generalno , seljacko resenje bi bilo reostat u seriju sa kondom pomocne faze .......

 

magnetofrikcija kao kod Garrard-a otpada zarad premale snage motora

 

shameless plug - kod nas u oglasima imas berger lahr ..... :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isti takav Philips imam i ja. Osim njega, imam i jedan Airpax i još nekoliko, ako ne istih, onda veoma sličnih - zajedničko im je što su svi 250rpm@50Hz... Regulaciju brzine vrtnje sam rešio tako što sam uzeo jedan SL-1200... Znam, nije od pomoći, ali unatoč moje neograničene sposobnosti da budem uporan, strpljiv, bandoglav i nepokolebljiv kad nešto naumim, rad na toj problematici u periodu od 2009 do 2014 rezultirao je kupovinom DD Technicsa... ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...