Jump to content

Izarčeni niški zvučnici.


acivoJ

Preporučeni Komentari

Da li je tebi od svega što si pokušao najbolje zvučala kalota ili neki drugi oblik?

 

Kod širokopojasnih zvučnika taj deo zvučnika ima, ali kod zvučnika koje odrežeš dovoljno nisko zapravo i nema nikakvog uticaja na zvuk (osim u slučajevima kada dođe do rezonancija na tom delu zbog lošeg lepljenja) tako da nikada nisam slušao (čuo?) kako zvuči ovakva ili onakva kalota na basu koji ne ide posebno visoko u srednjetonko područje.

Posle Ei zvučnika mi je prvi DIY zvučnik bio Tannoy sa poly membranom i tu je između jednog i drugog bila razlika nebo i zemlja ali mislim da je sama kalota basa imala beznačajnu/neprimetnu ulogu u sveukupnom tonalitetu... Za te pare koliko to sve košta, ja ne bih očekivao neke esoterične efekte... (ni pozitivne, ali ni negativne)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 28
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Izbacio bih srednjetonce iz priče jer ih pod 1 nemam, a pod 2, negde je Zen nekom napisao da srednje ostavi u kutiji samo da popune rupu te da uradi novu, dvosistemsku skretnicu što ja i planiram. :phil_04: .

Zato me interesuje mogu li ih nekako još malo gurnuti "gore".

 

Trebaće mi panasonikov mikrofofon da uradim rig za merenje da bih se dalje igrao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neka mi stručnjaci ne zamere, ali mislim da priča o uticaju oblika i materijala od čega je kalota napravljena nema neku presudnu ulogu do recimo ... 2KHz a potom do 5KHz mogu itekako da utiču na zvuk, međutim, tu je možda više u pitanju oblik i veličina kalote u korelaciji sa veličinom i prelomnom frekvencijom membrane nego da li je upotrebljen polypropilen ili karton...

Pošto je ovde reč o "izarčenim" Ei jedinicama od 185/200mm prečnika, ja se nešto mnogo ne bih opterećivao tim stvarima... U krajnjem slučaju, uvek možeš da lepo zezneš celu priču i daš da ti se ostruže centralni "bullit-hepek" pa se igraš sa materijalima (drvo u raznim varijetetima, aluminijum, bakar/mesing) - traži pod "phase plug"

 

phase_plug_feature_r3_c2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Imam razne membrane 8" pa se odavno spremam da EI krsine premantam.

Alu, carbon, kevlar?

Jel moze od EI da se napravi pita?

pratim ovu temu

a za dust cap sam mislio da odrezem dno pivske alu konzerve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne može pita ali može žaba ili baba. Il' matorka, al' pri kraju karijere.

Meni je sve ok dok god me zabavlja i dok pojedinačan trošak nije velik.

 

 

Da znaš samo koliko sam dustcap-ova bacio praveći kolektora...

post-1687-0-07484300-1427450547_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Polako sakupljam reprezentativne primerke.

Toliko mogu dok mi se ne okrpi stomak i kičma.

 

attachicon.gifDSCF4420.JPG

 

Ima li negde AB pena pakovana u malecne porcije, kao dvokomponentni lepak?

Pok. Barba se samo smešio kada je njegova supruga opisivala koliko su jaja pojeli dok je napravio ono sa slike... ;)

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...