Jump to content

coax digital out kabel


stein

Preporučeni Komentari

Да му смета то што је `прекинут` на 2 места Сони-Филипс инжењери, професионалци и стручњаци би га направили из једног дела.

Тај кабел је смишљен са идејом да се сигнал, у непромењеном, оригиналном облику, доведе што ближе компоненти (појачавачу), тако да се знатно неутралише негативан утицај аналогног преноса (интерконект каблови појвише).

 

Macsinks, јел можеш да опишеш ту промену у звуку?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да му смета то што је `прекинут` на 2 места Сони-Филипс инжењери, професионалци и стручњаци би га направили из једног дела.

Тај кабел је смишљен са идејом да се сигнал, у непромењеном, оригиналном облику, доведе што ближе компоненти (појачавачу), тако да се знатно неутралише негативан утицај аналогног преноса (интерконект каблови појвише).

 

Macsinks, јел можеш да опишеш ту промену у звуку?

Nisam to „pitao“... ;)

Dogovorismo se da je „prekinut“ i to je ono što sam želeo da podcrtam glede dužine... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Па знам. Ако се придржавамо максимално дозвољене дужине кабла, коју су прописали поменути стручњаци, питање о прекидима тј настављању је небитно. Чим ради посао значи да није прекинут, добар је. Максималне дужине су: до 10м за SPDIF и до 100м за балансирани SPDIF - EBU. Нама то овде треба по 1 до 2 метра тако да нема потребе разбијати главу.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да му смета то што је `прекинут` на 2 места Сони-Филипс инжењери, професионалци и стручњаци би га направили из једног дела.

Тај кабел је смишљен са идејом да се сигнал, у непромењеном, оригиналном облику, доведе што ближе компоненти (појачавачу), тако да се знатно неутралише негативан утицај аналогног преноса (интерконект каблови појвише).

 

Macsinks, јел можеш да опишеш ту промену у звуку?

Naravno,bolja rezolucija,dinamika.Kabel je 50cm duzina sa rca konektore.

Pokusacu i sa BNC na dac i transportu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK. Тај антенски кабл са RCA конекторима очигледно не задовољава потребне SPDIF спецификације по IEC 60958-3 стандарду. Вероватно неодговарајућа импеданса или лош ширм, па је мали однос сигнал/шум. Јел то DIY кабл? Сваки SPDIF кабл направљен тако да одговара траженом стандарду омогућава гарантован пренос дигиталног сигнала.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Bolje da se tema zove DIY digital za small amount of money. Moje iskustvo - svojevremeno sam na kupujem prodajem video da se prodaje "military grade coaxial silver", kod coveka sto se potpisuje victor.s ili tako nekako. Cena je bila nekih 8EUR za duzni metar. Navodno je centralni vodic cisto srebro,  ja nisam nosio na hemijsko/metalursku analizu, mogu samo da potvrdim da jeste izgledao kao cisto srebro, a bogami I zvucao!. Centralni vodic je bio vrlo tanka solid core struktura I ne silver clad. Hteo sam da nesto improvizujem dok ne stigne Oyaide 5n silver (koji sad koristim), za sitnu lovu, a doziveo blago otkrovenje, onim sto sam cuo ja i nekolicina ljudi, na ne naivnom sistemu, gde su se razlike u slusnom testu sa drugim - skpim komercijalnim kablovima cule ko dan noc. Sam kabel je neke drecavo zelene boje spolja, a interesantno bio je tanak poput pertle za cipele. Namerno sam isao sto jeftinije, da vidim sta moze da se dobije, te sam uzeo one RCA neutrik za 1,5E. Ipak je sve izlemljeno bilo WBT silver solderom. To je sve doslo nekih 13E! Dalje sledi - moja preporuka za testirati - kupio jos jedan m istog kabla. Sad je jedan bio za + a drugi za - , stim sto su sirmovi oba voda nalemljeni sa - na izvornoj strain rca na - (sad je valjda I usmeren postao). Dobijeni rezultat je bio jos drasticniji. Sve zajedno nekih ni 25E. Nisam probao sa skupljim cincevima. Kabel I dan danas postoji I slusa se kod zadovoljnog coveka u NS. Sam kaze da mu nista ne parira sto je probao od digitalinih RCA do par stotinka EUR. Just my 5 cents, pozdrav svima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E nisi ti valjda stvarno Markiz iz Subaje? Gde je Voivod - umirovljen na Havajima, za razliku od tebe koji je sve spicko u hifi testiranja? Da jesi ne bi se tako javno potpisivao I slobodno kretao po Nemackoj il copyraight zakon zastareva posle odredjenog vremena hehehe. A za sta ti je vezano pitanje, malp je konfuzno, da neces da pravis nadrkan USB kabel ili?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 E nisi ti valjda stvarno Markiz iz Subaje? Gde je Voivod - umirovljen na Havajima, za razliku od tebe koji je sve spicko u hifi testiranja? Da jesi ne bi se tako javno potpisivao I slobodno kretao po Nemackoj il copyraight zakon zastareva posle odredjenog vremena hehehe. A za sta ti je vezano pitanje, malp je konfuzno, da neces da pravis nadrkan USB kabel ili?

 

OFF ...sve zastareva posle 10 godina, svaki cyberkriminal  :wink2: nego šta, prepoznao si me s avatara? bio malo mlađi...  :bad_boys_20:

voivod je postao advokat   :unbelieveble:

Pitanje nije konfuzno možda je malo naslov teme "coax OUT kabel" pa rekoh da li neko koristi dva kabla, I/O  :msn-rofl:

ON  ...ja od coax kablova koristim AQ - HawkEye ali posedujem još par diy varijanti jer volim da experimentišem/čačkam

a pošto imam često priliku i kod prijatelja (znači u tuđim sistemima) da saslušam svašta od kablova ima smisla kombinovati,  

Pozdrav...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fucking unbelievable, a true legend among us :bravo: ! Stvarno ne mogu da verujem. Jesi bio onomad, tamo negde u Nederlandu, na nekom periodicnom sastanku, nekih hrabrih heroja tog vremena :mrgreen: ? Voivod advokat, pa sta, onako upeglan, zamisljam ga sa malim repicem, daxiran,  mirise na skup aftershave, ali ispod vanjstine izbija sjaj ghotic-a jos uvek, a? Dok sedi u sudnici  prilikom procesa, u toj mediokritetsko-pragmaticnoj, duhovno superficionalnoj moralno/amoralnoj koliziji  desavanja, zamisljen, njegova bazicna interna sfera potpuno odvojena od toga meditira I ceka da ide kuci u stvarnost,, dok prisutni misle da se ubi of brige za doticno.  Hehehe. Evo from heart za tebe:

https://www.youtube.com/watch?v=F6ZZTK137nA  I  https://www.youtube.com/watch?v=OFjv6_p7qRE

 

Ja sam se dvoumio bas izmedju tog AQ sto ti imas I Oyaide, te prevaglo na Japan. Uvek mozes da uzmes AQ kao reference za ono sta sam pravis, to je dobar nacin, te mozda jedini da proizvedes nesto sa kvalitetno/objektivnog stajalista gledano. Jel kotistis word clock izmedju izvora I daca? Sta mislis o tome? Imam NOS dac u sistemu.

 Jos jednom veliki pozdrav, zaista bih voleo jednom da te licno sretnem, ill be very honoured!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lol al me nahvali ima da se uobrazim  :acute:  nego holanđane i sada posećujem ali ne hakere već kao IT onsite tehnican jer mi to posao...  da upoređujem ja sve i svašta i naravno da i pravim neke kabliće mada sam za sad samo strujni rešio. Kad budem imao vremena objaviću tu slike i utiske. Interkonekt kablove je završio prijatelj tako da to neću ni da započinjem (kupio sam dva para od njega) a veruj mi da je i valhala po drugima bila za dlaku slabija (po meni za dlaku bolja, slađi vokali) tako da ne planiram više ulagati u IC. Digi? pa tu treba kombinovati, hawkeye lepo radi mada mi se više sviđa tamo neki žnj optički od 15 eura a upoređujem ih već 2 meseca ponekad A B ponekad danima jedan pa onda drugi itd...

Najveće pomake odradi strujni kabel i to svugde gde sam bio a bio sam na mnogim mestima  :oke:

"word clock" - šta je to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Sirm se posprajcuje, pa se clock cekicem nabije. Nema nista od toga, da sastavis nadrkan PC out sa rubidijumom, I word clockom. Po meni su jos uvek to poluresenja za PC sto se nudi, a komercijala FIFI da ne pominjem, pa necu da gnjavim. Jedva cekam prezentaciju tvog strujasa :) , meni su interesantni folijski strujni sa ESR papirom - verrastar I electra glide, kao komercijalni primer. Gle sta ovaj prodaje  http://www.solidcoreaudio.com/doityourself.html Mislim da bi dobro uradjen folijski - posebno od srebra, ili kombinacija srebro bakar bio mama za izvor I lampaska pojacala sofisticirana (pre svega SET). Aj to napravi :gusar:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...