Jump to content

1H4G ST TYPE VACUUM TUBE RADIO u uređaju GM 70


janezek

Preporučeni Komentari

Ma zvučnike tera ko lud nemožeš stat u sobi ako naviješ do popačenja.Pojačalo ima 2x12 čistih wati pitao sam sad tog druga što je mjerio ali čudno sa tom lampom je i to ako je frcneš zvoni u zvučnicima šta bi se desilo da to lampo izvadim i stavim koju jaču neznam sad ime te lampe što mi je predložio taj drug

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

janezek ,kada je pravljeno pojacalo svi elementi su radjeni  i odabrani prema zelji tvorca .Radne tacke su odabrane ,anodni naponi g1,,transformatori itd ...Izlazna snaga sa gm70 ide od 10W pa do 20- tak wati.zavisno sta je hteo konstruktor . isto tako i odabir cevi...Nije bas jednostavno povecati snagu  povecanjem Ua ,nesto ces izgubiti...Meni nije jasno da li si ti nezadovoljan snagom SE ,kvalitetom zvuka .Ili to dobro radi ali slabo pa hoces jace...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo bih da sredim taj brum i to šlamastiku unutra i da dobijem malo veču snagu jer sada deca odlazi od kuče pa ču si sredit sobu od 30m2 i nabaviču cabasse irose zvučnice tako da mogu slušat i malo glasnije.A i veoma teško ču prodat te monoblokove  pa je bolje da jih sredim.Zvuk sada sa predpojačalo nije slab samo fali basa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ja se izvinjavam ali sam imao puno posla tako da nisam imao vremena za audio Dunavko ovo tvoje nisam dobro razumio oko bruma ULAZ.Kad slušaš malo glasnije taj brum se nečuje a sa basom mora da so tu malo i zvučnici krivi imam audio note an-.k/b

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Evo mene monoblokova su sređena.Sredili smo napajanje promjenijo sam i lampu sad imam unutra 6z11p OTK(menjam jih sa još rsd7722,6z9p,6Z52P)Svaka lampa svira veoma dobro 6z11p ima najbolju dinamiku možda malo slabija na basu od ostalih lampi.Sada sam dobi iz pojačala 2x37w a čistih 2x24w jedino što transformatori malo zuje ali se to kod slušanja ne čuje a i bruma nema više.Material me je izašao 400eur i 100eur rad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opteretio je pojacalo sa nekim otporom ili zvucnicima ,dao na ulaz sinusoidu , pojacavao  i na izlazu posmatrao kada sinusoida pocne da klipuje,izmerio napon i izracunao snagu? ovo pitam zato sto me interesuje gde je postavio radnu tacku za a klasu ,ua,Ug,Ia,Riz? To je jako vazno zbog pravilne eksplatacije cevi,veka,i linearnosti .Sve preko dvadesetak vati je na granici svega toga..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opteretio je pojacalo sa nekim otporom ili zvucnicima ,dao na ulaz sinusoidu , pojacavao  i na izlazu posmatrao kada sinusoida pocne da klipuje,izmerio napon i izracunao snagu? ovo pitam zato sto me interesuje gde je postavio radnu tacku za a klasu ,ua,Ug,Ia,Riz? To je jako vazno zbog pravilne eksplatacije cevi,veka,i linearnosti .Sve preko dvadesetak vati je na granici svega toga..

 

 

pa to vazi za svaku cev. i sve vise od 6w za 300b je apsurd, iako cary (lazno, izmedju ostalog) deklarise svoje ampove sa tom cevi na 15w. isto vazi i za babusku, 211...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se radne tacke podese tako da svira sa najmanjom distorzijom (na merenje) i sa najmanje koloracije (na uvo) i da ih ne trosis kao ti i ja pihtije, tesko ces izvuci vise iz normalnih cevi. oko toga se svi ovi neprevarantski dizajneri slazu., thomas mayer, guy seargent. ako pricamo o onome sto je realno, a ne ribolovacke price. imas neke varijable 300b sa vecom disipacijom ali to je drugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se radne tacke podese tako da svira sa najmanjom distorzijom (na merenje) i sa najmanje koloracije (na uvo) i da ih ne trosis kao ti i ja pihtije, tesko ces izvuci vise iz normalnih cevi. oko toga se svi ovi neprevarantski dizajneri slazu., thomas mayer, guy seargent. ako pricamo o onome sto je realno, a ne ribolovacke price. imas neke varijable 300b sa vecom disipacijom ali to je drugo.

:good:

Slazem se.

Btw, imas pm. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...