Jump to content

DAC za 20€?


stein

Preporučeni Komentari

Elem, probao kako kikiriki el-cheapo DAC funkcioniše u audio sistemu. Hm. Malo je rezak (neoprostivo kada se puca na savršenstvo) ali se može staviti na gomilu sa većinom uređaja koji se danas polovnjaka (CD playera i sl.) mogu kupiti za 10-50€ pa bi ovo verovatno pre dvadeset ili pet godina više bilo spitzenklasse u svom domenu. U korelaciji sa TV->2.1 zvučnici odradi posao toliko dobro da ja nemam za čime da žalim. Juče ponovo odgledao DeadPool ali ovaj put sa sve externim zvučnicima i zvuk je bio više nego zadovoljavajući. Ne preglasno, tek toliko da ima malo dramatike (u poređenju sa izvornom varijantom ugrađenih zvučnika nanižite sve nebo-zemlja, dupe-oko i slične kombinacije. Sveukupno zvuk je zapravo poluočajan (ako se poredi sa ozbiljnim audio sistemom kakav mi zvrnda u potkrovlju) ali pošto ideja nije bila da iz govanjceta cedim vitamin C, onda je okej. Što bih ja to rekao, sa ovim već mogu da živim... U međuvremenu našao i usb hub pa rešio uključivanje i gašenje DAC-a plus prostor za zabadanje stikova. Jedino još nisam probao da li je TV dovoljno potentan da da dovoljno energije da istovremeno na hub bude nakačen i terabajtni disk i usb stik... Ali i to ćemo da probamo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Imaš li izlaze za  spoljne zvučnike na TVu? Ako TV fiksiraš  na zid onda možeš  ove moje da sakriješ iza TVa  i povežeš.

Ništa DACi, pojačala, kutije

attachicon.gifStein.jpg

 

ejbga... da si pročitao, skont'o bi da sam DAC baš zato kupio, TV osiromašen do koske, ima samo optički izlaz i ćao. Osim toga, Maxell 2.1 namenski kupljen da zvuk bude podnošljiv. U suštini, sve rešeno, radi, svira, sad još, kako rekoh, da vidim može li TV da istovremeno da dovoljno napona/struje da u isto vreme bude nakačen prenosivi hdd i još bar jedan usb stik... (na hdd-u se čuvaju filmovi koji se gledaju povremeno/periodično a na stik stavljam one za jednokratno gledanje/proveru... Ako šta valja, prebacim na hdd, a ako je bilo za jednokratno trošenje, onda ništa, shift + Del.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...