Jump to content

...ili Shigaraki


Čarli

Preporučeni Komentari

Taj firmware koji si stavio ima datum iz 2008. godine , a to je vrijeme kada SACD-R nije ni bio u kratkoročnom planu. Pa ni u srednjeročnom :)

 

Pa koji firmware da stavim za 696? Imaš link ka nekom novijem ja nemogu naći!? Koji si ti uflešovao u tvoj dv-610?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čisto da imaš negdje na pameti...

 

Jednom mom prijatelju firmware nakon nekog vremena "zaboravi" prepoznavanje snimljenih???

Potrebno je samo pustiti jedan original SACD i sve dođe na svoje. Ne pitaj zašto, djeluje glupo, ali samo prenosim tuđa iskustva. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo meni je već zaboravio DVD-A da čita...   sad ću skinuti još jedan pa da vidim...  SACD je OK a zvuk je onako ~ 6 / 10 kako si i ti ocenio!

Običan CD preko koaksijalca u DAC zvuči mnogo bolje  :mellow: možda sam previše očekivao od sacd-a? Svejedno bitno da i njih mogu slušati a

da ne palim kompaš jer me njegovo zujanje i win poprilično nervira...   nego:

kad jednom flešujem sa novijom verzijom dali mogu ponovo flešnuti plejer sa nekom starijom verzijom a da se nešto ne zezne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno. Možeš uvijek vratiti na bilo koju staru verziju firmwarea. Samo trebaš paziti da update odradiš do kraja bez obzira što nekad zna proći i poprilično vremena dok player ne oživi nakon updatea. Nikada ne iskopčavati napajanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Presnimljeni DVD-A koji je MLP kodiran ništa ne može čitati, odnosno, obično pročita prvih 30 sekundi i onda doviđenja......

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Meridian_Lossless_Packing

 

 

Postoje i programi pomoću kojih možeš i sam napraviti DVD-A od wav fileoa poput DiscWelder ili DVD Audio Solo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Presnimljeni DVD-A koji je MLP kodiran ništa ne može čitati, odnosno, obično pročita prvih 30 sekundi i onda doviđenja......

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Meridian_Lossless_Packing

 

 

Postoje i programi pomoću kojih možeš i sam napraviti DVD-A od wav fileoa poput DiscWelder ili DVD Audio Solo.

 

Konkretno imam jedan snimljen DVD-A koji je juče radio ( ceo naravno ) a posle ponovnog flešovanja kada je snimljen SACD proradio nisam ni

probao DVD-A, tek danas sam stavio i eto ne može se pokrenuti, pritiskom na PLAY taster samo stoji, na ekranu piše DVD-A ali se ništa ne dešava...

Možda ima neki firmware sa kojim mogu oba formata slušati, a te konverzije ne volim raditi, uvek imam osećaj da sam na taj način oštetio snimak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam se sjetio.....Trebaš u setupu DVD playera vratiti da svira DVD-A kao prioritetno pa će raditi.

 

Novi firmware mu je stavio na default opciju SACD.

 

BTW malo se sam zabavljaj ne moraš sve pitati. Gdje je istraživački duh.  Hahahah :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam se sjetio.....Trebaš u setupu DVD playera vratiti da svira DVD-A kao prioritetno pa će raditi.

 

Novi firmware mu je stavio na default opciju SACD.

 

BTW malo se sam zabavljaj ne moraš sve pitati. Gdje je istraživački duh.  Hahahah :)

 

Misliš da nisam sve opcije isprobao pre nego sam postovao? DVD-A ne radi, ok idem se zabavljati sa raznim flešovim  B) pa ću proceniti koji da ostavim  ;) jer mi se čini da sacd slabije radi ( čak i od običnog cd-a ) naročito u bas području nisam uopšte zadovoljan...   u svakom slučaju veliko hvala Zbotiću na pomoći!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ga ne čita, kako bi znao da je DVD-A? Razmisli.....

...u pravu si  :punish:

prokleti disk je izgleda oštećen, jeste isčita ga kao dvdA ali ga ne mogu pokrenuti, u međuvremenu sam ga ponovo snimio i sad radi...

Stavio sam druge IC kablove ( srebro koje inače sve utanji do zla boga ) na pionira i sada se i bass sredio - nije loše uošte nije loše!

Menjam ocenu

Pionner dv_696av sada svira za        7.5 / 10

Pioneer dv_393 modovan transport     9 / 10

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...