Jump to content

Pomoc oko skretnice


milde

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima.Clan sam ovog foruma vec tri godine ali nisam neki majstor tako da se nisam ni usudjivao da bilo sta pocnem sto se tice diy varijante.U audio svetu sam relativno dugo tako da ljubavi tu ima ali znanja skoro nista.E danas sam isao da pomognem rodjaku da sredi neku garazu u selu i kad tamo u nekom cosku ispod gomile neke starudije stoje dva zvucnika koje je on radio davnih sedamdesetih godina.Radi se o diy varijanti ei nis zvucnika i kako on kaze sve je radjeno po nekim tadasnjim semama ili kako se vec to zove.A na zvucnicima radio TESLA iz 1953god lampas koji je proradio iz prve cim smo ga ukljucili.Posto mu to netreba on je sve poklonio meni i sad Svi zvucnici rade ekstra probao sam svaki posebno i tu je sve ok.Radi se o bas zvucniku AZ0801/BFP-1,srednjem AZ0501/MFP i Visoki AZSK-25/4 kao sto reko to je ok ali skretnice su se malo odletovale tako da ne znam gde koja zica ide pa ako ima neko raspolozen da mi pomogne bio bih mu zahvalan.Evo i slika skretnice

 

 

post-795-0-37488300-1393269022_thumb.jpg post-795-0-02680900-1393268865_thumb.jpg post-795-0-16670500-1393269368_thumb.jpg post-795-0-36023000-1393269572_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

skretnica je rucni rad , korektan za to vreme

 

danas to moze i mnogo bolje

 

imas na forumu vec price o EI driverima , gde sam opisao pozeljnu skretnicu - istina pocetnu , bez razvijanja pomocu akustickih merenja

 

svodi se na to da je srednji pozeljno izbaciti iz price i napraviti dvosistemac

 

em je los srednji , em se izbegava trosistemska , koju je daleko teze napraviti - sa i bez iskustva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skretnica je rucni rad , korektan za to vreme

 

danas to moze i mnogo bolje

 

imas na forumu vec price o EI driverima , gde sam opisao pozeljnu skretnicu - istina pocetnu , bez razvijanja pomocu akustickih merenja

 

svodi se na to da je srednji pozeljno izbaciti iz price i napraviti dvosistemac

 

em je los srednji , em se izbegava trosistemska , koju je daleko teze napraviti - sa i bez iskustva

Citao sam to za dvosistemsku kutiju ali kabineti su napravljeni sasvim korektno i za tri zvucnika ne bi da sad ja pravim nove.Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moras - samo nemoj prikopcati srednji

 

po elementima skretnice na slici vidim da je plac boziji

 

ako nista drugo -na visokom je 6db/oct , sto je za EI visoki big nono , bez obzira gde ga  seces

 

kao da imas cvrčke u sobi umesto visokotonca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav danas sam zavrsio prvu skretnicu pa da javim rezultate.Pravio sam 12db skretnicu i na visokim su mi 2 konda od 4.7 i 3.3 uf i veci namotaj a na basu 22uf i manji kalem.Kutije su kompresione i zalepio sam sundjer od 1cm na sve strane osim prednje i sta se desava,basa imam svuda po sobi osim ispred zvucnika da li neko zna zbog cega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nisam nesto vest u crtanju radio sam po ovoj srednjoj semi 

 

post-795-0-68340800-1393792420_thumb.gif

 

Na visoki sam zalemio dva konda jedan od 4.7 i jedan od 3.3 uf 

 

a na bas jedan od 22uf,neznam dal je ovo pomoglo  :viannen_82:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam crtao sta sam napravio ovako zbunjen neznam ni kako svira bukvalno sam precrtao sta sam napravio

 

 

post-795-0-09202500-1393796888_thumb.png

 

Ako moze mala pomoc sutra sve iz pocetka kako da povezam na kraju minus i plus posto je na onoj srednjoj slici sve odvojeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treba da bude :

 

velika spulna i veliki kond kod bassa

 

mala spulna i mali kond kod visokog

 

dobro si spojio , ali si obrnuo mesta i spulnama i kondovima - obrnuo u odnosu bass , odnosno visoki

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...