Jump to content

Adobe CS2 (32bit) legalno i besplatno


stein

Preporučeni Komentari

Jest po standardima računarstva mator program ali ne sumnjam da većini prosečnih korisnika još uvek savršeno dobar za većinu stvari koje bi odradili oko grafike...

 

http://www.gizmodo.co.uk/2013/01/grab-photoshop-and-cs2-for-absolutely-free-right-now/

 

Nije hoax, nije prevara a još uvek dostupno. Ako ne koristite Gimp (ili kakvu sličnu open-source ili free aplikaciju) ili nemate potrebu za najnovijom verzijom a ponekad vam baš zafali aplikacija ovog tipa (crtanje, efekti, dorada slika itd) evo prilike... Poenta je da se može instalirati na mašine koje moraju biti full legalne i samim tim na takve računare nije uputno instalirati softver koji potpada pod "no-no"...

 

Dakle, Photoshop, tj Creative Suite 2 besplatno i savršeno legalno sa Adobe sajta - dosadilo im da ga pokušavaju zaštititi od najezde korisnika koji ga ne žele platiti pa onda ako ide besplatno, nek bude legalno. S prvih dana i nedelja im server često zaglavljivao ali sada download ide ko podmazan...

 

https://www.adobe.com/cfusion/entitlement/index.cfm?pid=4485850&e=cs2_downloads

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Da ne kvarim sreću, ajd da kažem da je to prelepo od Adobea... Ali Photoshop CS2 je ubedljivo najgori od nekoliko pre njega, i od svih posle njega... Čak ima i knjiga, tj. nekolika knjiga tipa: "Tweaking Photoshop CS2 to make it work". :(Ali ostalo iz cs2 radi fino, te vredi zamlaćvanja :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni lično nit smrdi nit miriše - većina stvari koje mi treba za obradu slika (open, view, browse, crop, resize) dostupna je i u IrfanView-u koji je mali a besplatan.

 

edit: temu sam otvorio više zarad onih koji recimo imaju neku mašinu koja mora da bude "legalna" a imaju neke koristi od ovog programa a ne mogu sebi da opravdaju ulaganje u isti. Većina drugih stvari tj programa ima odlične alternative (MS Office npr - Open Office)... Meni je problem što za softwer na koji sam "osuđen" nema adekvatne zamene - štaviše, nema čak ni opcije da biram OS - znam koliko "boli" kad treba investirati u neki malo ozbiljniji softver, kad i za vrhunski hardver jedva nakrpiš da bi ti program optimalno radio pa na to moraš da se isprsiš još pet ili šest puta toliko za sam program... A vreme koje je potrebno da softver samog sebe otplati prolongira se na duže vreme... (u međuvremenu ti hardver zastari pa opet ispočetka...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

well, actualy, o ovome je bilo reči pre više od godinu dana, i CS2 nije besplatan, jednostavno su ugasili activation servere za starije verzije i da ne bi postojeći kupci imali problema sa aktivacijom stavili su ovaj jednostavan download sa univerzalnim serijskim brojevima, ali samo u pravcu da postojeći kupci mogu da koriste i dalje softver, jerbo, kad bi hteli da aktiviraju diskove koje su platili ne bi mogli usled ugašenih gorepomenutih servera za aktivaciju  :hot: zvuči komplikovano ali ustvari nije

 

I da, nastala je čitava fama po stotinama blogova i sajtova o tome kako je CS2 besplatan pa je to doprinelo tom utisku, ali, iako pri googlanju "FREE CS2" iskače brdo rezultata sa "senzacionalnim vestima" probajte da izgulgate "CS2 NOT FREE"  :acute:

 

bottom line, fajlovi su jednostavni za download, serijski brojevi su tu, i sve to na Adobe serveru, ali je to i dalje tehnički piraterija ako nemate prethodno plaćenu kopiju CS2 paketa ili programa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...