Jump to content

Potovi ili nesto drugo, trece... NAD 2100


Preporučeni Komentari

rek'o bi' da imam problem sa NAD 2100 snagasem. povremeno utisa jedan kanal, cesce desni nego levi ali i obrnuto.

prokleta stvar ima po jedan pot po kanalu za tzv. sensitivity. preporuka fabrike je da se drze na II podeoku e da bi volume na pretpojacalu mogao da se 'odvrne' do daske ili bar 2/3. kad potove za sensitivity odvrnem na 'podne' to se ne desava ilise desava redje (jaca struja sta li?). povremeno pucketanje. povremeno i Balance pot na PP prouzrokuje slicno.

 

cistio i strcao sa onim '60 i nesto' sprejom sto je za kratko poboljsalo stvar ali evo ga opet.

potovi ili jos po nesto?

ima li neke sanse da bajpasujem te potove za sensitivity na snagasu i tone kontrole na PP (NAD 1000) ili da cackam nesto drugo. Ne bih u zvanicni servis ako moze.

ima seme na HiFi Enginu ali ne mogu da ih postujem ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Nisam probao spec lab inputs ali mislim da ni oni nisu 'direct'. naime Lab input zaobilazi raznorazne 'filtere' u snagasu ali ne zaobilazi potove za sensitivity.

Sudeci po korisnickom uputstvu NAD je tada bio jako ponosan na tu dosetku. Normalno potovi treba da su na maksimumu osim ako je gain ostatka sistema (pre PP) toliko jak da se na PP tada koristi Vol kontrola samo u prvoj polovini gde je 'neprecizna i osetljiva na smetnje, shumove i sl'. citirao

e onda smanjis sensitivity na manje od pola i sve ok. i tad pocne da se utisava, krcka i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ZM  poslusao sam te za Lab input i problem je nestao, sto se tice utisavanja ili pojacavanja kanala. dakle Lab inputs ipak bajpasiraju ove potove za sensitivity na snagasu. :BeerMugCheers: . zvuk mi izgleda kao da je na Lab inputs sensitivity postavljen na max.

pomalko krcne ili utusa na PP, potovi za Vol i Bal ali svi znamo da to resava ciscenje sa magicnim '60 i nesto' sprejom.

HVALA JOS JEDNOM!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...