Jump to content

Sasvim obicni kablovi


Preporučeni Komentari

Dok se razmišlja (pabirče pare) o ostalim stvarima koje bi jedan DIYevac želeo, hajde da napravim malko reda IZA police. Tamo je neka bakarna šuma, vrtlozi, čudesa...

I evo kablova u DIY izvedbi.

Materijal su tzv.parice. U interkonektima su 2 i 2 a u zvučničkim 4 i 4. Sve zice raspletene na bele i plave. Motane su uz pomoć baterijske bušilice sa dovoljno sporim radom iako bi bilo bolje motati ih (svi kažu) na ručnoj bušilici. Ako poludim za kablovima mozda je i pojurim na nekom buvljaku.

Parice su jako "skup" materijal. Mislim da metar kosta 16 dinara?

Onda čovek kaže, pa nek ide život pa se otvori za skuplje "terminacije" i poneki fabrički bužir. Najviše sam uživao kupujući "plavi" bužir kod "rodzaka" na Slaviji

-Brate kupi ove okrugle, to kuspuju svi ovi što pravu gajtane!

Najviše mi se i dopadao taj plavi bužir. Evo kako izgleda

post-1338-0-99214300-1390754707_thumb.jppost-1338-0-69088600-1390754712_thumb.jppost-1338-0-61263800-1390754721_thumb.jppost-1338-0-25955400-1390754728_thumb.jp

 

Kakva je zvučna korist od ovoga?  Ne primećujem epohalni ili bitnu razliku u odnosu na bazične Oelbache, interkonekte i zvućničke od 2.5mm. Što ZERO reče jednom ne čujem ni kada dirigent pusti "goluba".

Druga korist.

Smiruje živce.

Treća korist.

Jeftinije.

Četvrta korist (nisam siguran).

Pomažeš domaću metalsku industriju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

može Zero da premesti kao moderator odmah u udrobljeni fart topic

 

Tek kad autor teme izrazi želju ili se još netko požali. Za sada (meni) nema smisla jer sam baš ja sam započeo Off sa prvim odgovorm. ;)

 

@ Poreznik, naravno da se čuje! Mada: Ah! Rekao je Oelbach, dok je jeo grah. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne smeta OFF štaviše...Dopada mi se rima. Inače one pijukave ne mogu više čuti, valjda idu iznad 16kHz.

Ali ima još jedna (ozbilno) korist.

Taj bakar je krući i ostaje onako kako ga namestiš. Nema više ono "pao na naponski, antenski, drugi inter i slično...).

Inače, imam neke dileme oko akustike sobe i razmeštaja...da postujem novu temu ili da stavim djuture ovde_

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...