Jump to content

fht-5 horn tweeter


Okibokis

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 5
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

 Foster ili Fostex ? 

 

 Ne valja to nista !, salji to ovamo na Banatsku stranu !

 

  Naravno da se salim !!!  :laugh1tooht:   jer ...

 

 Siguran sam da ce te horne sasvim lepo da zasviraju tamo kod tebe u  kuci  !!!  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Foster ili Fostex ? 

 

 Ne valja to nista !, salji to ovamo na Banatsku stranu !

 

  Naravno da se salim !!!  :laugh1tooht:   jer ...

 

 Siguran sam da ce te horne sasvim lepo da zasviraju tamo kod tebe u  kuci  !!!  :oke:

Razmisljam se koji kabinet da izaberem a da izvucem maksimum,iz Coral 12",i ove horne,nije to nesto jako,ali ni ne treba da bude jako,treba da bude prijatno .

post-1130-0-58889600-1387412517_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljam se koji kabinet da izaberem a da izvucem maksimum,iz Coral 12",i ove horne,nije to nesto jako,ali ni ne treba da bude jako,treba da bude prijatno .

 

  Ja glasam Uvek za povecu dobro dampiranu Kompresiju !!! , 12`` Corali da budu spojeni bez ikakve skretnice ,

dok  hornice nista vise nego da budu spojene svaka preko jednog 1uF / 250VDC - MKP blokca  . 

 

 BTW , interesantno je da bash te najmanje snage hornice i nekako najbolje zvuce u kucnoj varijanti  ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Ja glasam Uvek za povecu dobro dampiranu Kompresiju !!! , 12`` Corali da budu spojeni bez ikakve skretnice ,

dok  hornice nista vise nego da budu spojene svaka preko jednog 1uF / 250VDC - MKP blokca  . 

 

 BTW , interesantno je da bash te najmanje snage hornice i nekako najbolje zvuce u kucnoj varijanti  ! 

Ja sam mislio da ugradim ovu skretnicu,a u originalnoj kutiji je bilo ovako>>>ne znam vrednosti,ali bi trebalo da je tacno to o cemu pricas.Ovo drugo na slici 2 je trosistemska skretnica koju imam odavno,ali se ne razumem na koliko reze koje frekvencije,i da li moze da se upotrebi trosistemska skretnica,koliko vidim prilicno je robusna,za dvosistemske zvucnike?Ako moze da se sa slike desifruje njen rez,slobodno mi napisi:)

post-1130-0-09842200-1387438441_thumb.jp

post-1130-0-60266300-1387438679_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam mislio da ugradim ovu skretnicu,a u originalnoj kutiji je bilo ovako>>>ne znam vrednosti,ali bi trebalo da je tacno to o cemu pricas.Ovo drugo na slici 2 je trosistemska skretnica koju imam odavno,ali se ne razumem na koliko reze koje frekvencije,i da li moze da se upotrebi trosistemska skretnica,koliko vidim prilicno je robusna,za dvosistemske zvucnike?Ako moze da se sa slike desifruje njen rez,slobodno mi napisi:)

 

Tesko da mogu da desifrujem kako je spojena ta jednostavna skretnica sa slike levo , ali rekao bih da se radi samo o jednom blokcu spojenom na red sa hornom , isto kao i sa tim jednim kalemcem spojenim na red sa 12`` bassom . 

 

Na slici desno rekao bih da se radi o nekoj kvalitetnoj svapskoj skretnici ! , jedino sto mozes tu da proveris na njoj jesu kvalitet lemova na stampi , sve jedno ....

 

 Dobro je imati izbor !!! , tako da uvek mozes da probas sve varijante skretnica , pa sta ti se najvise dopada zvucno to i ostavljaj !

 

 BTW , po mom misljenju bilo bi Najbolje kada bi nekom srecom nasao  jos jedan takav dobar  12`` Acousto pro P1250 zvucnik , pa da naparavis kombinaciju da idu levo i desno u svaku kompresiju po jedan Coral +  P1250 vezani na red = 16 ohma . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...