Jump to content

TDA-JFET


mensur

Preporučeni Komentari

aman - idi skini one pdf-ove sto sam ti pomenuo i citajmnogo veca zabava - za tebe licno , i toliko sitnih caka i detalja objasnjeno , da ces imati zabavu za vise dana ........http://www.firstwatt.com/articles.html

Zen, skinuo sam ih davno, i nsao sam u "Build the A75 Power Amplifier Part 1", ali mi nije jasno kako je objasnjeno, ili ima jos negde?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 101
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ima svuda , ako se potrudis ;

ajd sad polako - rekoh ti multitasking ubija , sta hoces i sta ti nije jasno ;

al' jedno po jedno , uz konkretne slicice u okviru posta u kome ipostavljas pitanje ;

sta nije jasno - kod toga da je Vbe (Vgs) multiplier podesiva zener dioda ?

dakle - "generator" referentnog napona izmedju naspramnih gejtova ;

Ugs od oko 4V je NAZIVNA velicina/kontsanta - istokaosto je Ube nazivna velicina/konstyanta od 650mV

niti je jedno niti je drugo u stvarnom zivotu bas toliko , ali je tu negde ( iznad i ispod) , ali se kao takvouzima pri proracunima

dalje - da li ces kroz Vbe(Vgs) multiplier propustiti 2mA, 5mA , 2A je stvar tvoje odluke i kompromisa - koliko smatras da je dovoljno da imas stiff rad samog Vgs mnozaca , uzimajuci u obzir varijacije struja gejtova ( ili baza ako su bipolarci u izlazu)

naravno da KRELL KSA50 zahteva vecu struju kroz UBe multi , nego Passov A75 - zato sto bipolarci imaju vece strujne zahteve baza

itditd

dakle - potrudi se da znas sta hoces da pitas ; jednu sitnicu po sitnicu - nemoj odmah smisao zivota Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima svuda , ako se potrudis ;

ajd sad polako - rekoh ti multitasking ubija , sta hoces i sta ti nije jasno ;

al' jedno po jedno , uz konkretne slicice u okviru posta u kome ipostavljas pitanje ;

sta nije jasno - kod toga da je Vbe (Vgs) multiplier podesiva zener dioda ?

dakle - "generator" referentnog napona izmedju naspramnih gejtova ;

Ugs od oko 4V je NAZIVNA velicina/kontsanta - istokaosto je Ube nazivna velicina/konstyanta od 650mV

niti je jedno niti je drugo u stvarnom zivotu bas toliko , ali je tu negde ( iznad i ispod) , ali se kao takvouzima pri proracunima

dalje - da li ces kroz Vbe(Vgs) multiplier propustiti 2mA, 5mA , 2A je stvar tvoje odluke i kompromisa - koliko smatras da je dovoljno da imas stiff rad samog Vgs mnozaca , uzimajuci u obzir varijacije struja gejtova ( ili baza ako su bipolarci u izlazu)

naravno da KRELL KSA50 zahteva vecu struju kroz UBe multi , nego Passov A75 - zato sto bipolarci imaju vece strujne zahteve baza

itditd

dakle - potrudi se da znas sta hoces da pitas ; jednu sitnicu po sitnicu - nemoj odmah smisao zivota Postavljena slika

Evo sta samo hocu, da mi se na primeru mog pojacala sa Sipijove seme iz posta 60 objasni kako radi VGS multi?Hocu da vidim kako se matematicki priblizno resava problem.To je vama 2min posla, dok ja maltene ubih se 5 dana trazeci po internetu, ne mogu da nadjem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ti rece da znas Omov zakon i kako radi MOSFET...Vise nauke od toga ti ne treba :D

Sipi, tvoj VGS multi iz posta #44, mislim da vise odgovara, jer si mislim dizajnirao pream semu koju sam postovao? Da li gresim:Posto imam po 2.7mA sa obe grane, R7=Vgs/I'= 4V/2.7mA=1.5K (2.2K je OK).Takodje sa donje strane, bas kao sto si nacrato. Jesam li u pravu?Hvala vam, da ste mi sve rekli na tacnu, ne bi bilo kao ovo, jer mora da se mozga :unsure:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na papiru je skoro uvek sve dobro :D A nije lose ni malo da osetis beli dim - znas kako posle njega vijuge bolje rade :unsure:

Sipi, tvoj VGS multi iz posta #44, mislim da vise odgovara, jer mislim da si dizajnirao prema semi koju sam postovao? Da li gresim:Posto imam po 2.7mA sa obe grane, R7=Vgs/I'= 4V/2.7mA=1.5K (2.2K je OK).Takodje sa donje strane, bas kao sto si nacrato. Jesam li u pravu?

Jel ovo zadnje dobro? Znam da posle belog vijuge bolje rade, ali radije ne bih :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niti pazljivo citas, niti se trudis da razumes....Napisao sam ti da moras da napravis i izmeris - a ako je toliko lose da ce da izgori, sta bi ti izmerio?Dakle, nema dalje diskusije dok se ne javis sa slikom prototipa i rezultatima merenja. Cao! :unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...