Jump to content

WPA 600-pro pojacalo POMOC!!!


milivojevic97

Preporučeni Komentari

pa sto ne pita majstora - kad je vec imao ruke u njemu?

 

valjda je to pouzdanije od kristalne kugle na forumu !

 

ako je sve OK - za normalnu upotrebu ne treba ventilator ni leti ni zimi

 

ako je bas zurka u pitanju - stavi ga da ima dovoljno prirodne ventilacije ........... a ako bas vidis da kuva , stavi kineski letnji ventilator sa strane

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo da ti skratim vrijeme dok se ne javi netko tko će me ispraviti i tko je većeg znanja od mene.

 

Zvučnici imaju "snagu" samo kao orijentir koliko Watta mogu podnijeti osim ako nisu aktivni (a tvoji nisu). Glasnoća zvučnika će ovisiti koliko o snazi koju će moći podnijeti kad im dođe sa pojačala toliko i o drugim karakteristikama.

Nekada dovođenje više struje/napona u zvučnike ne rezultira sa većom glasnoćom nego rizikom od spaljivanja njihove zavojnice jer nije projektirana da izdrži neizmjerno mnogo.

 

Zatim, glasnoća zvučnika uvelike ovisi o njihovoj osjetljivosti. Ako imaš kutije koje su npr. osjetljive 90dB/W/m, to znači da će one moći napraviti buku od 90 dB na jedan metar udaljenosti ako im dođe jedan Watt.

Računaj da ćeš trebati udvostručiti snagu u Wattima za svako povećanje glasnoće od 3dB mjereno na udaljenosti od jednog metra.

E sad, snaga je umnožak struje i napona, a kako struja proporcionalno raste sa padom otpora događa se da impedancija zvučnika na pojedinim frekvencijama opada, tj. zvulje traže od pojačala više struje. 

Sada već vidiš da i onih 90dB/W/m više nije stvarno 90dB u bilo kojim uvjetima i da za neke frekvencije trebaš i više od jednog Watta da bi dobio istu glasnoću ako zvučnik tada traži više struje.

Zato sam napisao da možda ostaješ bez struje, ali to bi već bio tzv "kliping", odnosno situacija kad pojačalo impedanciju zvučnika vidi toliko malenom da mu ponestaje struje za kontrolu i tada prdne ili zvučnik ili pojačalo...a ponekad oba.

 

Pojačavaj dok čuješ da se glasnoća jasno mijenja, a onda smanji malo jer će ti neki uzlet u basu jasno dati do znanja je li došlo do klipinga ako to ne napraviš.

 

Sada se idem sakriti dok neki inženjer ispravi sve krive Drine u mom tekstu, a tebi da stručno objašnjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozz ljudi, opet ja imam neko pitanje za pojacalo navedeno xD.Nikako da skontam kako da stavim sliku da vam zaokruzim to sto nzm dal radi..... Imam 2 lampice: prva je donja crvena, a druga zelena... E sad trebalo bi kad ukljucim da svetli crvena i za par sekundi se cuje "tik" i upali se zelena a crvena ugasi... Sve to radi, ali ponekad mi se crvena ne ugasi al ima lepo zvuka i sve, ili se ne ugasi ili treperi a desava se da se i zelena i crvena odjednom upale... POMOZITE MI MOLIM VASSSS. kako da stavim sliku pa da slikam i od unutra da vidite?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako to da proverim? Sve kablove sam dobro povezao, nasao sam ovo na netu: . STANDBY-OPERATION LEDS

When you first turn the WPA-600 PRO on, the red STANDBY LED will light as its
internal circuitry stabilizes. After about 6 seconds a relay will click permitting signals
to pass to the speakers and the green OPERATION LED will glow.
If you short circuit your speaker leads or the WPA-600 PRO is overdriven, the red
STANDBY LED will again light. If this occurs, turn off the power, check your connections or allow the unit to cool down before turning power on again. If the STANDBY
LED stays illuminated, it is possible that there is an internal malfunction and you
should have the amplifier inspected by an authorized technician.
Pa sad ja nemam pojma sta tu moze biti uzrok, ali lepo se sve cuje i normalno siva.. da to mozda nije neki kontakt? Jos uvek ne znam sliku da postavim xD

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos uvek ne znam sliku da postavim xD
 

 

 

 

 

Tutorijal za dodavanje slika u post u 5 koraka:


post-436-0-96752900-1380134912_thumb.pngpost-436-0-07438100-1380134941_thumb.pngpost-436-0-80142000-1380134966_thumb.pngpost-436-0-09045200-1380134985_thumb.pngpost-436-0-61058200-1380135005_thumb.png

 

 

 

Kasnije ću izbrisati ovaj post jer je tema o pojačalu, a ne o vježbama za korištenje foruma.

 

Nadam se da ćeš se sada snaći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...