Jump to content

P: 2 x transformator za pojačalo


stein

Preporučeni Komentari

DakleM...

 

Dva komada, braća blizanci, transformatori zgodni za pojačalce u A klasi, još zgodniji za izvedbu u mono-blok verziji, najzgodnija: cena.

 

Pravio ih majstor Zocky, ideja mi bila da ih iskoristim za cirklotron, stoga su izrađeni sa po dva potpuno nezavisna sekundara. Dimenzije se vide sa slika, 19x13.5cm sa 9.5cm visine svaki. Težina je pozamašna, na obe polovine primara ima static shield, napon sekundara 21.5VAC, može da se iskoristi za većinu PASS-ovih ali i Sipijevih konstrukcija.

 

Na moju veliku žalost, dizajn moje kutije je ograničen dubinom rebara na hladnjacima pa u unutrašnjosti praktično nemam dovoljno mesta da ih smestim kako bih ja voleo. Mene su koštali 70€ za par, tj 35€ po komadu a za te pare trenutačno mogu da dobijem torus od 400VA sa četiri sekundara koji mogu da smestim u kutiju koja je već ne samo osmišljena nego i napravljena. Ko ima onaj osećaj da želi da napravi dobro pojačalo, da ga ne košta mnogo i time učini i za nekoga drugog dobro delo, neka mi se javi ili na PP ili na 0600 432 379 da obavimo razmenu... Biću više nego korektan pa ću kolegama da ponudim oba za 65€ u dinarima, dakle, čak i ispod cene po kojoj su mene izašli... Šta ćeš bolje od ovoga :)

 

Trafoi su dakako bešumni i savršeno kvalitetno odrađeni.

 

post-13-0-62654900-1377775116_thumb.jpg post-13-0-98725200-1377775127_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

potvrdjujem kvalitet - napravio sam prijatelju par monoblokova sa istima , apsolutno se ne znoje nimalo sa oko 85VA potrosnje

 

po Zockyjevim recima - komad je oko 250VA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

potvrdjujem kvalitet - napravio sam prijatelju par monoblokova sa istima , apsolutno se ne znoje nimalo sa oko 85VA potrosnje

 

po Zockyjevim recima - komad je oko 250VA

 

Jezgro je isto kod oba para trafoa, 350VA, s tim što je par koji je tebi poslat motan sa nižim "T" a Stejnov par je  (po njegovoj želji) celih 350VA.

Isti ovakvi trafoi su u mom A5 kog sam donosio na vrdničkom FAK-u.

 

P.S. trafoe je pravio majstor Goran, zaljubljenik u motanje žice "red u red", bili bi kvalitetniji jedino da su motani žicom od nekog plemenitog metala :)

Da sam ih ja pravio bili bi odlični za "sekundarnu sirovinu" hihihi

 

P.P.S trafoi iz ovog oglasa su probani sa opterećenjem od 10Aac, nisu ni zucnuli a napon im je bio kao zakucan na proračunatu vrednost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da mi trebaju ja bi ih odmah kupio ali pošto mi ne trebaju mogu samo da žalim sebe onda kada budem nešto pravio pa ne budem imao ovakve trafoe, a budu mi trebali :rofl:

 

Čik sad :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da mi trebaju ja bi ih odmah kupio ali pošto mi ne trebaju mogu samo da žalim sebe onda kada budem nešto pravio pa ne budem imao ovakve trafoe, a budu mi trebali :rofl:

 

Čik sad :rofl:

 

Ćuti tamo i slaži te silne JBL-e na policu... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...