Jump to content

Rasprodaja 2 (za ljubitelje lampaških uređaja)


Walter

Preporučeni Komentari

Zbog raščišćavanja prostora sledi nastavak rasprodaje...

Dakle, nudi se komplet starih laboratorijskih / servisnih uređaja, svi su lampaški, proizvedeni 60-tih godina prošlog veka proizvođač - Iskra. Svi uređaji su jako dobro očuvani i rade, izgleda mi da nisu popravljani.

 

Nudi se sledeće:

 

1. Osciloskop Iskra MA 4040. 

Dvokanalni, ravan ekran 10 cm (Telefunken DG 10-54), Maksimalna vertikalna osetljivost 1cm/100mV, opseg 10Hz - 3MHz

 

2. RC (NF) generator Iskra MA 3601. 

Izlaz 0-11V, 0-20kHz (u tri opsega podešavanja frekvencije i tri množioca napona 0,01x, 0,1x i 1x )

 

3. VF (servisni) generator Iskra MA 3700.

Na izlazu daje signal učestanosti od 100kHz-30MHz

Detaljnije na: http://www.radiomuseum.org/r/iskra_servisni_generator_ma_3700.html

 

4. RLC merač Iskra MA 4300.

Indikator je "magično oko" (EM80). Kad se podesi, očita se vrednost na skali. 

Opsezi merenja su:

R: 10ohm - 10MOhm

C: 10pF - 10uF

L: 10mH - 10H 

 

Kao dodatak, nudi se još jedan uređaj, njihov vršnjak, unimer mađarske proizvodnje u bakelitnom kućištu:

 

5. Unimer Univeka URAV147

http://www.radiomuseum.org/r/eka_univeka_147urav147_ura.html

 

 

Slede slike i cene... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Što se tiče cena, ovako:

 

1. Osciloskop Iskra MA 4040              ..................................... 100 € 

 

2. RC (NF) generator Iskra MA 3601   ...................................... 50 € 

 

3. VF (servisni) generator Iskra MA 3700 . ................................. 50 €

 

4. RLC merač Iskra MA 4300  .................................................. 50 €

 

Sve zajedno može za 220 €. Ako mislite da je cena nekorektna, predložite nešto korektnije, ne ljutim se. Nisam raspoložen za zamenu. Zagledanje i proba pre kupovine je dobrodošla.

Može i prodaja na kilo, 600din/kg. Ne šalim se.

 

5. Unimer Univeka URAV147  ...................................... 25 €

 

Iako su uređaji funkcionalni i upotrebljivi, mislim da ipak imaju veću kolekcionarsku vrednost ljubiteljima starih cevnih uređaja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slede slike i cene...

 

Hvala za slike. Još samo dopiši cijene. Ako hoćeš umetnut ću ih ja ispod slika. 

 

 

EDIT: Vidio sam da je dodana nova poruka dok sam pisao, ali ju nisam odmah pogledao nego sam prvo poslao svoju poruku. Zanemari što sam rekao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...