Jump to content

PRO class-D pojačala


chakija

Preporučeni Komentari

U zadnje vreme me drma napala na raznorazne pro uređaje.

Oduvek sam imao fetiš prema pro-audiu pa u skladu s tom činjenicom hteo bih da nabavim neko pro pojačalo 1000+ wati bez neke svrsishodne ideje za njegovu namenu.

Čitao sam raznorazne teme i za sada sam došao do zaključka da su najbolje "zvučeća" pojačala za full range zvuk stara crest-ova pro serija. Malo je falilo da se zaletim i uzmem p7001 u dosta dobrom stanju, ali u zadnjem momentu mi je razum opalio šamar i rekao da malo pričekam...

Naime, u zadnjih par godina su se pojavila pojačala u D-klasi koja sviraju isto tako dobro kao i stari bipolarci, jedina im je mana visoka cena, bar kada su pro namene u pitanju. Meni se jako sviđa zvuk ovih malih prdavaca T-ampova i sličnih, ali samo u srednjem i visokom spekrtru. Pitam se kako bi svirao neki ozbiljno urađen pro amp u D-klasi.

Neki standard u pro audiu je taj famozni Lab Gruppen, ali je on poprilično papren (ima na tone wata i super zvuk).

Powersoft je isto cenjena firma, ispod LG-a ali cenovno takođe paprena.

Crown CTS je isto poprilično hvaljen da ima super zvuk i košta nešto manje ( i ima manje snage)

Da ne davim dalje i nabrajam ostale proizvođače, ono što je meni zapalo za oko dolazi nam iz zemlje koja nam je podarila Sonido koji već ima popriličan broj fanova na forumu, tj. iz Mađarske.

Ljudi su već stekli ime u pro-audiu i važe za best buy kada su pojačala velike snage u pitanju i sve ih više ljudi upotrebljava.

Radi se o PKN pojačalima, a meni je interesantna XE serija...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ne znam kako da shvatim ovaj komentar...

Misilm da bi bilo itekako korisno kada bi imali na testu predstavnike iz svake klase pojačala.

Verujem da bi tu jedan Lab Gruppen, Powersoft ili ovaj PKN ostavio mnoge da se češu po glavi.

Probaću da obezbedim jedno od takvih pojačala za 13.07

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takav amp je kao od sale pregazio sve best buy hifi uredjaje u paralelnom testu. U best buy je upao Musical Fidelity Typhoon, Audiolab 8000s... Ima ga prijatelj u Somboru provericu koji je model u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako da shvatim ovaj komentar...

...

 

Više bilo sebi u brk. Pored sve opreme i delova i gluposti u koje sam uložio i stuckao pare, razmišljanje o novim stvarima bi za mene bilo finansijsko samoubistvo iz zasede. Sedi kući Steine i šišaj travu, batali troškarenje na nova pojačala... Tako nekako... a sve, manje više apropo boldovanog teksta...

;)

 

U zadnje vreme me drma napala na raznorazne pro uređaje. Oduvek sam imao fetiš prema pro-audiu pa u skladu s tom činjenicom hteo bih da nabavim neko pro pojačalo 1000+ wati bez neke svrsishodne ideje za njegovu namenu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)

Ma sve ok...

Ja bih ga uzeo čisto da probam da uporedim sa "našim" mainstreem uređajima, a i sebi da utolim znatiželju.

Štaviše, mislim da ako bi ga nabavio po nekoj "povoljnoj" ceni, ne bih imao puno problema da ga otuđim za iste pare ili uz relativno mali gubitak.

Impuls, bilo bi super kada bi imali još nekih informacijama o konkretnom testu i pojačalu koji kolega ima. (pretpostavljam da je Damir u pitanju :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je bio model XD2500. u direktnom poredjenju Rotel 870 snagasa vezanih u monoblokove zvuk je bio jako slican, pun energije i dinamike, kristalno cist ali je Rotel imao malo vise zivota. PKN je bio suvise sterilan. Ovaj model je stari i vise ne moze da se nadje. Pretpostavljam da nisu oborili kvalitet sa novim proizvodima. Cena mu nije bas bezazlena, bila je preko 1k evra.

 

Nije Damir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impuls, hvala na informacijama iz prve ruke!

XD2500 je odlično pojačalo kada je u pitanju odnos cena/snaga/kvalitet, ali izgleda nije neki sam vrh što se tiče zvuka.

Svi ga opisuju kao "korektno" što nama nije dovoljno dobro.

Koliko sam mogao primetiti, MC2 650 važi za ubicu hi-fi pojačala do par k evara, ali to je stariji model i radi u AB klasi.

Takođe, dosta ljudi hvali i P seriju od Electro-Voice...uglavnom, ima baš dosta hvaljenih pro pojačala što se tiče kvaliteta zvuka, ali svi su stariji modeli.

Izgleda je Hupex ncore jedino u D klasi što vredi :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ciganin hvali svoga konja :whistle2:  :wink2:

nisam (mnogo) protiv D klase mada mi se sve cini da je poJenta u onim paklicama za cigare od 30 evra sa punjacem od laptopa

sto se zvuka tice ne mora pojacalo da bude overkill da bi bilo zabavno, dovoljno je da ima sta da se prcka za manje para..

svako ima sta voli mada ne zaleci se mnogo po tim komentarima, nisu hvalospevi vodilja nego poslusaj sta se tebi vise svidja :wink2:  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...