Jump to content

Laptop=desktop replacement ???


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Asus K7 je dobra serija ali obavezno gledaj Core2Duo procesore, ne DualCore.Letos je bila na promociji masina za oko 50-52.000 vaka: 17.3" / C2D T6500 2.1G/ ram 4G / hdd 320G / vga 1G (!) i poklon bezicni mis. Ja ne bik nista vise za poneti :blink: Jedino sta sam kod nje primetio je da se poneki put muci CD/DVD rezac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo da vas spustim na zemlju...spustili su garantni period na godinu dana i premestili proizvodnju... asus je van moje knjige preporuka.Trenutni poredak po kvalitetu....Toshiba najtrajnija i najskupljaDell slabije mashine ali garancija 3 godine i dobar kompromis ako ne treba grafikaMSI budite svesni da cjete posetiti servis u toku garantnog perioda od 2 godine ali pristojna ponuda za taj novacAcer KATASTROFA.... zaobicji u shirokom luku (sem ako se ne isprsite 80E za warranty buy +2 godine)Asus (sada na dnu lestvice)Hp loshi modeli kod nas, tachno se vidi kakvim nas trzhishtem smatrajuFCS nikakva iskustva te i nemam preporuke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam Acer Extensa5220 i do sada, evo dve godine, nisam mu našao ama baš ni jednu zamerku, ako ne računam da mu levi CapsLock taster nije pokazao imunitet na žeravicu sa cigarete... :blink: Ovako bar mogu da ga prepoznam među hiljadama drugih.... :o Naravno, ne igram na njemu nikakve igrice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na nekoliko sam mesta procitao da asus pravi sasvim dobre laptopove. Naravno da ima i nezadovoljnih i onih kojima su se zalomili krsh primerci, ali generalno dosta ljudi ih hvali+za pristojne pare nude vise od konkurencije. Acer ce dogodine biti no 1. po proizvodnji laptopova. Bash juce sam gledao pomenuti asus kao i acer 5738zg sa 4gb rama i 500gb hardom za 45000. Jaaako lepo izgleda, a i kuciste mi deluje dosta kvalitetno...Ne znam odakle tolika averzija prema ovim brandovima.Sto se servisa tice, tu sam nacuo da je MSI najbolji i da imaju te kurirske varijante servisiranja. DELL je navodno katastrofalan sa garancijom. Iako ona traje 3 godine, lap zna i po par meseci da se zaglavi u servisu :blink: .Mislim, ne znam...sto vise gledam sve sam sludjeniji i sve vise ne znam sta bih uzeo. Mozda je najbolje da sacekam posle nove godine ne bi li pristigli noviji modeli-prodavac u LT centru mi rece da za par dana treba da im stigne nova ganeracija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ljudi, ne ložite se na garancijuja imam msi kupljen pre godinu i po i već posle par meseci mi prestao da radi line in. zvao sam servis, ne podleže garanciji jer treba neki deo da dobiju iz holandije koji se plaća. cena do 100e.mašina je ok ali eto, toliko o garancijikupuj šta ti se sviđa i šta možeš da platiš, batali garancijuinače, mislim da je taj asus dobar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah da, osim Acera imam i Fujitsu Siemens Lifebook (15" 4:3), stara drtina ali sa 2G P4M procesorom. Nula primedbi, kupio sam ga sa oštećenim prihvatom čitača floppy diskova. Sve ostalo je ok, i pošto je mator ne podržava USB2.0, ali za internet i igrice super radi. Moja žena ga kolje sa Zumama, Luxorima i sličnim gađalicama a ovaj nikako da poklekne. Za mjuzu sam odradio jedan HP, takođe mator krš, kupio ga sa olabavljenim USB konektorima, malo doterivanja sa malim odvijačem i eto, sve super radi. Desktop mašinu samo držim zbog mogućnosti proširenja novim hardovima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ja bih uzeo ovo...http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-pro-book-4710s-nx628ea-intel-core2-duo-2.0ghz-2048mb-320gb-dvdrw-17.3''-led-wxga+-linux/comp_comp_laptop/15/3341Ili ovo...http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-pro-book-4710s-vc436ea-intel-core2-duo-2.0ghz-4096mb-500gb-dvdrw-17.3''-hd-linux/comp_comp_laptop/15/3500Ali ja sam pak pristrasan jer imam već HP550 (HP550 FU411EA Intel-Core2Duo 1.60GHz 2048MB 250GB DVDRW 15.4'' WXGA) star godinu dana koji i dalje radi vrlo pristojno. Tastatura se ne ugiba kao kod nekih FS-a, ne greje se kad se drži na stolu (za ostala mesta tipa krilo/krevet itd. ne znam stvarno), ne pada monitor, može da se nadogradi do 4GB RAM-a, procesor iako je na malo nižoj frekvenciji ima 2MB keša i FSB 800MHz. Kada sam ga uzimao gledao sam da za taj novac (40999 dinara 31.12.2008) izvučem maksimum koji sam mogao. Nije imao kameru, fingerprinter i OS instaliran... Sve to je ono što mi nije trebalo i skinulo mi je cenu za barem 10.000 dinara. Može se (posebno sada pred novu godinu) jako lepo proći sa lap topom ako se ne gleda neko pomodarstvo nego performanse same mašine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...