Jump to content

Kaiš!


Gordak

Preporučeni Komentari

Setih se da negde u bespućima tavana imam neku liniju sa gramofonom. Ideja koja mi se zbog ovog foruma rodila (vas krivim) je da probam da prepakujem samo gramofon u neko kućište. Da li je ovo izvodljivo, videću kad dođem kući i rasturim sokoćalo.

 

Pitanje glasi: od čega da napravim privremeni pogonski kaiš koji bi služio samo da proverim da li gramofon uopšte radi? (stari kaiš se dezintegrisao) Ja sam već nešto slično izvodio nekad davno, uzdužno sekući gumu za izolaciju vrata i prozora (ona što ide u kant, zaboravih ime) ali nije bilo dovoljno frikcije, tj. proklizavala je.

 

Dodatno pitanje: gde u BG može da se kupi pogonski kaiš za nevelike novce? Sam gramofon, uveren sam, nije vredan velikih financijskih ulaganja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Čekajte ljudi, jel vi to mene zezate? Znao sam da nije baš svakodnevna roba ali da je tako problematično naći, e to već nisam znao U Kelco imaju jednu ili dve veličine, kaže da dodjem tamo pa da vidim? Elem, privremeno rešenje je zavrtelo, zasvirala je mrs. robinson, sokoćalo je rastureno, radio je i cirkular. Ostaje još da smislim povezivanje bez ostatka linije. Ako tako proradi i pusti glas, sledi mu kaiš, kutija, a verovatno i nova glava i igla. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LinijaCiljani deo, gramofon sa mogućnošću čitanja a i b strane ploče bez okretanja isteSkinut gramofonMehanizam ručiceRučicaglavaGramofon sa prednjom maskom, cirkularom odvojene od ostatka prednje maske.otvoren poklopacPitenje u vezi ožičenja: pošto su fizički odvojene vezicom, moja pretpostavka je da su ljubičasta, plava i žuta naponske a zelena, braon, narandžasta i crvena signalne žice. Grešim li? Može li neko to da pretpostavi sa slike. Napominjem da je ovo jedini konektor gramofona sa ostatkom linije. Takođe, nisam mogao da ispitam šta je šta jer sam pre toga morao da pokidam neke žice oko naponskog dela linije koje sad ne mogu da se vrate na mesto bez rizika spaljivanja uređaja (12 sivih žica, bile u dva konektora iz kog su išćupane). Tako]e se lepo vidi DIY pogonski remen :wink2:Molim admina da sve slike stavi u jedan post.

post-1369-0-63084900-1365790791_thumb.jp

post-1369-0-33836800-1365790840_thumb.jp

post-1369-0-57800900-1365790897_thumb.jp

post-1369-0-39061900-1365790923_thumb.jp

post-1369-0-19756600-1365790960_thumb.jp

post-1369-0-14606600-1365790981_thumb.jp

post-1369-0-74964700-1365791011_thumb.jp

post-1369-0-47964400-1365791061_thumb.jp

post-1369-0-52951300-1365791084_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..................Odavde bi možda vredelo pokušati odvojiti ručicu i preraditi je i staviti na gramofon(sku bazu)............

 

 

drug

 

odavde bez ovog malog tanjirića ručka neće radi niđe

 

pazi što je švabo smislio

 

post-38-0-43547800-1365835386_thumb.jpg

 

 

prvo svira A stanu pa se izokrene pa zasvira B stranu

 

đe ne nalećeranije na ovakav gramofon da se ne mučim sa prevrtanjem ploča

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo napred ako si diy -er onda je to lepota i naravno sto bi se kupovalo jer onda tu nema erotike.Pozdrav

 

Nisam kolegi hteo reći da ne treba da se bavi samogradnjom, samo htedoh da istaknem važnost dobre osnove da bi gramofon bio gramofon a ne grebofon. Ako se krene od loše polazne tačke (u ovom slučaju to je neadekvatna osnova za ploču) onda će se čovek mučiti dok ne skapa i na kraju sve baciti u đubre i zamrzeti samogradnju... Što rekoh već davno, može i od kake da se pravi pita ali nekako se posle uvek oseti ukus i miris osnovnog sastojka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na komentarima i sugestijama, ovo je projekat projekta radi. Ja ću biti veoma zadovoljan ako prosvira ikako. Eventualno možda zamenim iglu za početak. Nije problem kupiti gramofon, ali to je u nekoj daljoj budućnosti, kad se ostatak sistema uozbilji. Nakon ovoga idu zvučnici za gramofon, ei niš elipse, visoke osetljivosti. Takođe džaba. Kad sklepam sve što se ima sklepati, prelazimo na kupovinu. I ne brinite, neću zamrzeti samogradnju, svestan sam svojih trenutnih ograničenja. Planirao sam ceo ovaj gramofon da izradim od drveta, ali sam shvatio da bi to za sad bio prevelik zalogaj, a i realno uzaludan zbog smešno malog tanjira pre svega. Ovo je samo zabava... Ima li neko ideju u vezi ožičenja?

 

Pitenje u vezi ožičenja: pošto su fizički odvojene vezicom, moja pretpostavka je da su ljubičasta, plava i žuta naponske a zelena, braon, narandžasta i crvena signalne žice. Grešim li? Može li neko to da pretpostavi sa slike. Napominjem da je ovo jedini konektor gramofona sa ostatkom linije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ stein: hvala na predlozima, stvarno si našao zanimljive gramofone. Posebno su mi zanimljivi

 http://www.kupujemprodajem.com/Gramofon-Turandot-hi-fi-gm-7606-5551034-oglas.htm?filter_id=22427220

i

http://www.kupujemprodajem.com/Lenco-L-833-DD-Direct-Drive-5449175-oglas.htm?filter_id=22427555

 jer je direct drive, mada je poveća investicija dok prosvira.

 

Mada mi onaj Gemini deluje kao najbolja kupovina. Ma, ne bi mogao da se odlučim jer premalo znam. Čekaću da ovaj prosvira pa ću da vidim šta ću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...