Jump to content

PHILIPS FT 950.


Preporučeni Komentari

Neki veselko prodaje receni tjuner koji je

a. FM tjuner i

b. tjuner za satelitski radio takodje.

navodno je u tom uredjaju D/a konverter koji moze da se preradi u DAC??????????????

da li neko zna o ovom uredjaju...nesto?

pretpostavljam da je FM tjuner odlican (na nasem broadcastu koji od njih nije)

prodavac o ovome ne zna nista jer mi je rekao 'prosto brate...coax ulaz i coax izlaz pa imas DAC' :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

linkovi ka potrebnim informacijama su , obicno , zadatak postavljaca pitanja

 

inace , neko je ovde vec prepravljao DSR Tuner u DAC sa nekim ulazom ( USB ako se secam )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar program ali ne zaboravimo i 202ku

zena me izludjuje sa naxi radiom...mada jeste prijemciv...

 

elem u tom Philipsu FT 950 ne nalzi se nista slicno onom u FT 990 (sto je modifikovan prosle godine...u ZA ako sam zapamtio?)

ima 2 chipa koji bi mogli biti 'vazni'

Motorola XC411864p i Philipsov SAA 7500WP.

ima li tu koristi za DACovanje ili da trazim jeftiniji tjuner- tjuner

 

http://www.dutchaudioclassics.nl/philips_ft950_dsr_tuner/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da i ja kazem nesto. Sve o modifikaciji Philps DSR FT990 tjunera pogledajte u temi:

 

http://www.diyaudio.rs/topic/3059-saa7220-tda-1541-i-analog-out-u-philips-dsr-ft-990-tjuneru/

 

E, sad o ovom modelu FT950 zaista ne znam sta i kako pogotovo bez servisnog uputstva ili kompletne slike unutrasnjosti uredjaja. Ona dva cipa koja su spomenuta definitvno ni jedan od njih nije DAC chip (SAA7500 jer decoder chip u tjuneru i sluzi za dekodiranje DSR sat signala a ova Motorola zaista ne znam cemu sluzi - treba naci datasheet pa onda nesto vise da se sazna). Elem, u mom tjuneru (FT 990) DAC chip je jasno i glasno TDA 1541A a sta je korisceno, koji DAC chip i kako je sve izvedeno u ovom FT 950 zaista ne znam (barem sto se tice DAC sekcije). Licno mislim da je isto koriscen TDA1541A posto je rec o Philips masini ali sve treba proveriti crno na belo.

 

Da bi bilo razotkrili jos neke nedoumice oko koriscenja ovih DAC chipova - potrebno je napomenuti da sam ja ovaj TDA1541A DAC koristio za direktnu I2S digitalnu vezu iz USB>>I2S konvertera (na bazi PCM2707) . Ako pak neko hoce da koristi ovaj DAC iz DSR tjunera za SPDIF digitlanu vezu (coax ili toslink input) potrebno je ugraditi SPDIF receiver chip kao npr. Cirrus CS8416 koji ce dalje da prosledi dig. signal DAC chipu.

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hehehehe toliko i ja corav uspeh da ukapiram al' opet dobro da mi neko i potvrdi...ziveo mi zene...pod pokrivacem je trafo tako da dacova nema

nema veze dobar je cak vrlo dobar tuner...nisam imao takav pre 30g ili sam zaboravio

svejedno kad budem isao na basa, svraticu pa vodim na pice? :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...