Jump to content

HIraga&PSML&DAC


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zocky, struja kroz LDR-ove je toliko mala da je struja curenja kroz elektrolite koji su stavljeni paralelno njima znatna u odnosu na lDr i kvare linearnost. Ispitivanjima sam ustanovio na dostupnim uzorcima da je MUSE KZ sa najmanjim curenjem pa bi njega trebalo staviti. Dobra varijanta je i bez elkova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zocky, struja kroz LDR-ove je toliko mala da je struja curenja kroz elektrolite koji su stavljeni paralelno njima znatna u odnosu na lDr i kvare linearnost. Ispitivanjima sam ustanovio na dostupnim uzorcima da je MUSE KZ sa najmanjim curenjem pa bi njega trebalo staviti. Dobra varijanta je i bez elkova.

15mA struje kroz granu, koliko je u specifikaciji sa foruma preporučeno, nije baš malo... Nelogično je da da su kondovi povlačili njen veći deo, trimeri su bili na max tj. 2M OmaPriznajem da sam bio razočaran zvukom LDR-ova kad sam ih čuo u mojoj izvedbi.  Zbog toga tad nisam hteo ništa dalje da eksperimentišem sa njima. Ostavio sam ih za neka vremena kad ne budem imao baš ništa da radim da ih ponovo isprobam.Nije mi palo na pamet da upravo oni kondenzatori mogu da budu uzrok "neuparenosti" LDR-a. Mada onako "tanak" zvuk ne bi trebalo da je posledica bilo čega iz regulacionog kola. Videćemo, svakako će pre ili kasnije ponovo doći na red, trenutno sam zaokupljen DAC-ovima.Impulse, hvala za vraćenu nadu, baš bih voleo da  upotrebim LS u mom, sad već starom, HT ampu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...