Jump to content

Visokotonci sony-opravka? Ili ipak ne


RastaMaN

Preporučeni Komentari

Odapeli visokotonci :( ,pretpostavljam da su pregoreli namotaji (ako se to tako kaze)... tipa  ovog 

http://www.leboncoin.fr/image_son/120065711.htm

Jel moguce da to samouki amater poput mene popravi? Ili ako ne,jel se gadjaju specifikacije sa ovako necim

http://www.kupujemprodajem.com/Vifa-BC25TG05-04-4286506-oglas.htm

posto o njima nista ne znam,a vi pretpostavljam iz oznake znate?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

najverovatnije ce te vife bolje da rade od Sony-ja

 

mozda ces morati da ih malo atenuiras (na uvce ce biti dovoljno , uzimajuci sve u obzir ) ali to nece biti problem

 

tesko da ces premotati Sony , ako nemas nikakvog iskustva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Omaža bi bilo poželjno, ako ne i obavezno da bude ista - međutim, karakteristike samih zvučnika nisu iste a impedansa koja se daje kao nominalna je ona koja preovladava ali nije sigurno da je na frekvenciji na kojoj se pravi rez omaža nekog zvučnika ista kolika je i nominalno data pa se u 99% slučajeva empirijska formula za izračunavanje vrednosti elemenata može primeniti za okvirno izračunavanje približne vrednosti a konačna vrednost elemenata će se dobiti nakon nekoliko probnih varijacija na temu - kako reče kolega Zen, verovatno ćeš morati malo atenuirati zbog razlike u nominalnim osetljivostima drajvera -  a s obzirom na rang/cenu elemenata, na sluh bi trebalo da bude sasvim zadovoljavajuće. U slučaju da nisu iste impedanse, moraju se menjati i vrednosti kondenzatora/zavojnica u skretnici - po empirijskoj formuli, veoma grubo, odnos vrednosti x2 ili x0.5 za kondenzatore tj zavojnice respektabilno, ako se menja sa 8 na 4 oma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...