Jump to content

My collection ECC83 12AX7


dunavko

Preporučeni Komentari

Evo i kolekcije ecc83 u novoj godini,nekako slozene,zbrda zdola.Gornji red sleva EI NIS  siva ravna anoda,pa PHILIPS sve ribbed plate sa varijetetima getera:disc geter,d,big o i ogeter (nema nijedna SMOTH) pa DARIO MINIWAT.MULLARD OLD LOGO YELLOW,pa beli pa zuti sa drugim geterom,pa serija BRIMAR,o geter mali o ,o i disc geter ,pa CV4004 nisam gledao proizvodjaca,extra MIL  lampa,sledi TEONEX pa HALTRON zeleni.pa drugi red idu uglavnom nemci kao sto su gornji englezi:TELEFUNKEN sce RIBBED plate a ni jedna SMOTH (nisam sve pregledao) 4 varijante,pa siemens,VALVO,LORENZ,Tunsgram geter disc,o i sa niklovanom anodom serija,pa onda RWN NEUHAUS,pa RFT geter disc i o i zadnja u redu FUNKWERK RFT.Treci red italijanska FIVRE zelena,pa BELVU,MAZDA 5 star nickl plate,pa cuvena RT getr disc,o i zelena.onda ide TESLA geter disc i o,TELAM pa AMPEREX BUGLEBOY i na kraju SIEMENS E283CC sa drugim rasporedom pinova na kraju.

Cetvrti red SYLVANIA 3 komada pa HP,TUNG-SOL ,GEC bela i zelena labela,zelena je 7025 profi verzija,pa zuti RAYTHEON,MATSUSHITA,pa RCA oranz labela,pa black plate pa siva anoda i na kraju AMPEREX oranz.Imao sam jos neke ali me izdalo strpljenje.Ovo je ovako nabacano  ,sta je tu je.Jos kada bi se pozabavio kodovima fabrika,gde bi bio kraj.Interesantno je koliko PHILIPS ima uticaja na evropsku produkciju.

post-468-0-50179100-1357066940_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo i kolekcije ecc83 u novoj godini,nekako slozene,zbrda zdola.Gornji red sleva EI NIS  siva ravna anoda,pa PHILIPS sve ribbed plate sa varijetetima getera:disc geter,d,big o i ogeter (nema nijedna SMOTH) pa DARIO MINIWAT.MULLARD OLD LOGO YELLOW,pa beli pa zuti sa drugim geterom,pa serija BRIMAR,o geter mali o ,o i disc geter ,pa CV4004 nisam gledao proizvodjaca,extra MIL  lampa,sledi TEONEX pa HALTRON zeleni.pa drugi red idu uglavnom nemci kao sto su gornji englezi:TELEFUNKEN sce RIBBED plate a ni jedna SMOTH (nisam sve pregledao) 4 varijante,pa siemens,VALVO,LORENZ,Tunsgram geter disc,o i sa niklovanom anodom serija,pa onda RWN NEUHAUS,pa RFT geter disc i o i zadnja u redu FUNKWERK RFT.Treci red italijanska FIVRE zelena,pa BELVU,MAZDA 5 star nickl plate,pa cuvena RT getr disc,o i zelena.onda ide TESLA geter disc i o,TELAM pa AMPEREX BUGLEBOY i na kraju SIEMENS E283CC sa drugim rasporedom pinova na kraju.

Cetvrti red SYLVANIA 3 komada pa HP,TUNG-SOL ,GEC bela i zelena labela,zelena je 7025 profi verzija,pa zuti RAYTHEON,MATSUSHITA,pa RCA oranz labela,pa black plate pa siva anoda i na kraju AMPEREX oranz.Imao sam jos neke ali me izdalo strpljenje.Ovo je ovako nabacano  ,sta je tu je.Jos kada bi se pozabavio kodovima fabrika,gde bi bio kraj.Interesantno je koliko PHILIPS ima uticaja na evropsku produkciju.

 

Kad si se već potrudio da nam predstviš sve lamione koje doma imaš nebi bilo zgoreg da daš karako objašnjenje pojmova:

[*]siva ravna anoda,

[*]ribbed plate

[*]varijeteti getera:disc geter,d,big o i ogeter

[*]SMOTH gater

[*]geter disc

[*]niklovanom anodom serija,

[*]black plate

[*]siva anoda

kakvih sve ima, šta i kako utiče na zvuk, šta je bolje šta se više cijeni i slično

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Plate ili anoda je kod ecc trioda (i kod vecine drugih) onaj lim koji se vidi u balonu.Posto je dupla trioda ima dva komada lima koji su omotani oko konstrukcije katode sa zicom za grejanje i preko toga,tankom zicom resetke.Taj lim  od anode moze da bude ravan -smoth ili da ima poprecna rebra - ribbed.Po boji moze da bude od sjajne niklovane povrsine do nijansi sive ili crne.sto se tice getera on po obliku moze da bude disk (ravan ili preforiran),prsten -veci ili manji,savijena zica u obliku slova D lat. i u jos nekim oblicima.Obicno se nalazi na vrhu cevi iznad sistema anode-katode iako moze da bude i sa strane (ima tamo u onim kolekcijama ecc82 cini mi se).On sluzi za to da poveca vakuum u cevi i to tako sto se na metalni oblik getera ili na staklo nanese neki materijal (obicno barijum) i unosenjem kompletirane vakuumirane cevi u el.magnetno polje - induktivnu petlju ,sam geter se usija i zapali te na taj nacin sagori zaostali kiseonik,pare metalizuju staklo iznutra ili sa strane (i jos nesto se dogodi al sam zaboravio) i na taj nacin poveca vakuum u cevi.Sve te raznolikosti u proizvodnji cine jedan slozen mehanicki sistem koji se tek pri dovodjenje u radno stanje cevi pokaze sa svim svojim karakteristikama.Svaka fabrika je prica za sebe,kao  i konstrukcija lampe.Nece svaka ecc83 na primer da zvuci isto na istom mestu u sistemu.To je svima jasno jer ime toliko cinilaca koji ulaze u tu jednacinu(napon,radna tacka,struja resetke,anode,impedanse itd)da je najjednostavnije probati.Medjutim mnogi ljudi ne prave razliku na primer kod PHILIPS lampe.ECC83 moze da bude izradjena u jednoj od dvadesetak pa i vise fabrika koje su radile po toj licenci i da svaka od tih lampi razlicito zvuci.Da ne preterujem pravi ljubitelj cevnog zvuka mora da se ponasa kao neki somalije(za vino) i da trazi,na primer, ecc83 sa d geterom,ribbed plate proizvodnje Hearlen,standardnog pojacanja,od 56 do 66 godine, po mogustvu smenu gde je radila gospoja Rozi jer ona je poznata po tome da ima veste prste i da zna radnju.Eto,bas sam ga ..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani gospodine Revoxe,cesto se u zivotu dogodi da ruzno pace postane prelepi labud.tako se i ovde kod audiofila moze dogoditi da neka bedna siparica RFT trioda bolje zvuci nego neka gospoja Telefunken.Retko ali dogadja se.Pouceni time najbolje je probati i slusati.Mnogi su dali silne pare za uredjaje i mozda nisu ni svesni da samo mala promena lampe i pronalazenje odgovarajuce u prepojacavacu ili driveru moze napraviti velike rezultate u slusnom ugodjaju.

  Zato i treba probati,uvek iznova.Siguran sam da i ovi solid state ljubitelji imaju isti problem,mozda samo malo manje izrazen.

Da li tranzistor motorolin,teksasov,pitanje je sad,zaletujem bazu i poslusam rad. Opasni su ovi praznici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani gospodine Revoxe,cesto se u zivotu dogodi da ruzno pace postane prelepi labud.tako se i ovde kod audiofila moze dogoditi da neka bedna siparica RFT trioda bolje zvuci nego neka gospoja Telefunken.Retko ali dogadja se.Pouceni time najbolje je probati i slusati.Mnogi su dali silne pare za uredjaje i mozda nisu ni svesni da samo mala promena lampe i pronalazenje odgovarajuce u prepojacavacu ili driveru moze napraviti velike rezultate u slusnom ugodjaju.

  Zato i treba probati,uvek iznova.Siguran sam da i ovi solid state ljubitelji imaju isti problem,mozda samo malo manje izrazen.

Da li tranzistor motorolin,teksasov,pitanje je sad,zaletujem bazu i poslusam rad. Opasni su ovi praznici.

 

 

Opasni neviđeno :wink2:

 

postupam upravo tako kako ti predlažeš i zato držim štek od preko 150 lampi i to samo ecc81,82,83 i el84

 

 

Što se mene tiče znam po netu izguglat i viđet koja je koja lampa, koje se više a koje manje cijene, koja koju vrijednost ima a od skoro sam pribavio i katalog sa codovima fabrika i proizvođača tako da se i tu snalazim

 

predlog je bio radi malađih kolega da imaju na jednom mjestu

 

nego možda si u pravu-što prodavati za džaba tajne zanata i znaje :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da si malo blizi pa da se posetimo,imam moju dobru rakiju od tresanja,malo ribe na rostilju,ruzica domaca a i veliki izbor cevi.Al sta ces.Sto se tice mladjih kolega upravo to i radimo da malo o tome pricamo pa da se i oni jave.Svako ce nesebicno da kaze nesto o temi.Sta, gore ce da mu to iskustvo ili znanje treba.

Cuo sam da svetom Petru  skoro crkla neka lampa,ali ja i nesto ne zurim.jedino ako me pozove.jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da si malo blizi pa da se posetimo,imam moju dobru rakiju od tresanja,malo ribe na rostilju,ruzica domaca a i veliki izbor cevi.Al sta ces.Sto se tice mladjih kolega upravo to i radimo da malo o tome pricamo pa da se i oni jave.Svako ce nesebicno da kaze nesto o temi.Sta, gore ce da mu to iskustvo ili znanje treba.

Cuo sam da svetom Petru  skoro crkla neka lampa,ali ja i nesto ne zurim.jedino ako me pozove.jbg.

 

 

pušti ima i boljih od tebe koji su gore pa će mu to srede :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.Al sta ces.Sto se tice mladjih kolega upravo to i radimo da malo o tome pricamo pa da se i oni jave.Svako ce nesebicno da kaze nesto o temi.Sta, gore ce da mu to iskustvo ili znanje treba.

Нисам разумео сврху отварања теме,

јел се то продаје или онако да се мало рекламирамо.

Ја лично немам шта паметно рећи,осим да ме та лампа и не тангита нешто,а имам 10-так комада источне производње које ми само стоје и никакве користи од њих

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нисам разумео сврху отварања теме,

јел се то продаје или онако да се мало рекламирамо.

Ја лично немам шта паметно рећи,осим да ме та лампа и не тангита нешто,а имам 10-так комада источне производње које ми само стоје и никакве користи од њих

http://www.diyaudio.rs/topic/5769-my-collection-ecc82-12au7-5814-cv491-5963/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moram da repetiram:

 

Не расправљај се са будалом-спустиће те на њен ниво и добити на искуство!

 

hvala na sintagmi,g,daudio,da sam sam sastavljao ne bi bolje.Nadam se da me necete tuziti za povredu autorskih prava.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Немам разлога да тужим никог,па ни Вас,кад смо већ прешли на персирање.

А немам ни разлога да се расправљам.

Написао сам да ми није јасна сврха отварања теме,нит се нуди нити се продаје,вероватно се хвали?

Ако је то разлог за репетирање,  или ако Вас је увредило питање,извините молим.

Такође сте написали да млађе колеге напишу своје мишљење;ја јесам млађи те написах своје мишљење:

Немам шта паметно рећи.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan od razloga otvaranja ove teme je da se predstave sto je moguce vise proizvodjaca i varijeteta jednog tipa cevi,kodovi fabrika,industrijske verzija,specijalne izvedbe i da se iz tog mnostva izvuku neki zakljuci.Elem,jedan od zakljucaka je da taj sto je otvorio temu ima mnogo lampi.Ostroumno i tacno,ali to se vidi iz prilozenog.drugi zakljucak je da taj oce da se hvali.Tacno.Osecam ogroman priliv endofrina posmatrajuci onu sliku.Pa zato  i skupljam te lampinjone.Da li ocu da ih prodam?Ako neko ima gomilu para, zasto ne?Da li ce mladi da nauce nesto iz ovoga?Svakako.A ima i pametnijh pitanja od ovijeh? ima.

Odoh na Dunav da pravim riblji paprikas od soma uz ruzicu od smederevke i vranca, ispod komine, sto smrdi na bure pa nemoze da se pije.Posle drugog litra i mirisi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...