Jump to content

hladjenje PC-a???


stefaca

Preporučeni Komentari

posto smo kao strucnjaci za racunare pa ajde da pitam mada ja se ne razumem u turbine i protok vazduha. moj racunar se cuje kao HE Djerdap sa razdaljine od 100m; dakle cuju me komsije u prizemlju. CPU fan, napajanje i grafika su uvek ON a leti sprzim i predji da uduvava i zadnji da izvlaci ali to se cuje kao turbina.opste poznato je da ventilatori rade na +12V ali znam da smanjuju napone jer se manje cuju. evo moje ideje.1. na napajanju da usrafim jos jedan ventilator koji ce uduvavati vazduh i smanjiti napone oba (i onog pozadi i tog prednjeg dodatog) na +5V jer to vec postoji na napajanju,2. ventilatore na kucistu obavezno na +5V,3. moguca opcija: napraviti naponske regulatore sa potenciometrima na kucistu 5-12V za sve ventilatore?sta vi radite i kako radite sa naponima ventilatora?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

zen-e,meni su u napajanju a i na kucistu 8cm ventilatori. nemam gde da zbudzim toliko velika cuda ali na 7V je dobitna kombinacija. nisam se ni setio toga. veliko ti hvalaa da li se ispali ta stavim jedan da duva u napajanje od napred

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na proc sto veci hladnjak - pa montiraj tihu osmicu ili 12-ku na njegaotvori bocnu stranicu, tj. ostavi je otvorenustavi 8/12 izmedju prednje maske i hardova , tako da ubacuje vazduh preko njihako na grafici imas vristalo - stavi osmicu ako vristi struja - menjaj istu - stavi moderniju koja ima 12-ku lezeci , ali je kupuj samo ako si istu cuo u akciji , jer i njih ima glasnih i tihih .hard/ove montiraj u 5.25" bay - obesene na gumene trake - da ne prenose vibracije na kuciste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam pitanje jedno jos. ventilator u napajanju ima kontrolu sa termistorom. da li da ja to lepo sve skinem i napravim onu foru 12/7V sa prekidacem kao sto je na onom linku koji sam okacio u prethodnom postu.PC je malo star po godistu tako da ima manji ventilator na procesoru (AMD sempron 2500+ u box verziji), grafika ima onaj mali pistavac sa hladnjakom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam pitanje jedno jos. ventilator u napajanju ima kontrolu sa termistorom. da li da ja to lepo sve skinem i napravim onu foru 12/7V sa prekidacem kao sto je na onom linku koji sam okacio u prethodnom postu.PC je malo star po godistu tako da ima manji ventilator na procesoru (AMD sempron 2500+ u box verziji), grafika ima onaj mali pistavac sa hladnjakom

vent u napajanju ne diraj ;ako vristi - menjaj celo napajanje ....... tu ti je dozvoljeno samo izdubvavanje prasine i podmazivanje venta , ali nista drugo .ovo ostalo sam ti vec rekao ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napajanje ne diram. napajanje ventilatora u njemu je 7Vmin preko regulatora koji je u njemu; 12V je max ali ne znam da li nekada radi punom parom.jedini vristavac je onaj mali na grafici koji me nervira opasno :clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...