Jump to content

Firstwatt F5 clone


zocky

Preporučeni Komentari

Zašto Pass? Sve je već rečeno u prethodnim odgovorima. Ja sam ipak odlučio da srž mog pojačala bude originalni rad domaćeg konstruktora, gospodina Siniše Mijailovića. Koncept je preuzet iz negdašnjih cevnih uređaja, ali je izvedba veoma moderna. Kako rekoh, originalno, plod domaće pameti a svira bolje od DIY F5 (koji sam imao prilike i sklopiti i slušati i potom proslediti dalje)

F5 sam na žalost, kako je i Zocky primetio, uspevao dovesti u tzv "clipping" pa se moralo ići dalje. Elektrostatici su mu naprosto bili kap koja je prelila čašu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse, 

Mnogo Vam hvala na ponudi, medjutim za Aleph 2 mi treba takoreci dvije kutije za Aleph 5, odnosno treba ohladiti 600W disipacije, 300W po monobloku, tako da mi je to malo. Resenje sam nasao u Fisher sk 102 hladnjacima koje cu naruciti preko firme mog prijatelja koji ce porez '' pokriti'' kao delove za opravku nekh masina, i onda me 8 komada hladnjaka koji mi trebaju za dvije kutije u eloksiranoj varijanti izadju oko 280 - 300 evra, sto je 150 evra po kutiji.

Da nemam ovoga svakako bih razmotrio Vas predlog.  A sto se F5  tice i kada bih ga radio isao bih na varijantu V2 turbo, koja je kako sam shvatio jaca nego originalan F5. Za sada ostajem pri Aleph 2 varijanti, 100w na 8 ohm. monoblokovi i naravno opet single end prica. :) 

Lemi mi se nesto... 

P.S. 

Stein, slusao sam tvoj ciklotron na okupljanju u Vrdniku, fenomenalan zvuk, bio sam odusevljen! Mislim da sa Sipijevom semom nema greske... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, slusao sam tvoj ciklotron na okupljanju u Vrdniku, fenomenalan zvuk, bio sam odusevljen! Mislim da sa Sipijevom semom nema greske... 

 

U Vrdniku je bio hibrid - to je verzija sa Sipijevim Cirklotronom na izlazu ali Zen-ovim tube gain stage dizajnom, da ne zaboravim Guju koji je izradio pločice :) . I dalje vodi domaća pamet i ruke ...

Ovaj na slici je donešen u Boljevce ove godine i bio bi isti kao Sipijev izvorni da nije full balansiran od ulaza (Sipi je svoj primerak izveo sa RCA ulazom)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...