Jump to content

Sansui Qrx 7001 problem s tjunerom


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!Imam neobican problem,naime Stari risiver Sansui,nece da prihvati signal sa daka,a kada sam prikljucio direktno,komp,risiver,onda se nista ne cuje minut,pa onda krece ton,pa onda tako desetak puta,pa posle ide normalno,i pauze su kasnije na pola sata.Kada prikljucim da ide preko daka,onda se cuju srednji talasi na svim ulazima i selektor za tape,ili aux nema funkciju.Pokusao sam da odlemim antenu,ali i dalje slusam radio stranicu kad prikljucim dak.Odakle sad ta radio stanica?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Odakle sad ta radio stanica?

Jel to signal neke Piratske Radio stanice ? ili .... , znam da neki kolegioni Radio Amateri/ Razmonteri Smederevci ne idu sa ispod 1KW u predajnu antenu ! , mozda ti neki obliznji komsija sa nekom snaznijom srednjetalasnom predajnom skalamerijom pravi problemove u tom risiveru , odnosno u DAK-u .Pozdrav !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel to signal neke Piratske Radio stanice ? ili .... , znam da neki kolegioni Radio Amateri/ Razmonteri Smederevci ne idu sa ispod 1KW u predajnu antenu ! , mozda ti neki obliznji komsija sa nekom snaznijom srednjetalasnom predajnom skalamerijom pravi problemove u tom risiveru , odnosno u DAK-u .Pozdrav !

Ne naprotiv,bilo je izvestavanje o uraganu emisija poput BBC,znaci one emisije sa srednjih talasa,koje idu 24 sata,i non stop idu vesti i direktna ukljucenja.Ali to se desava samo sa dakom,sa kompom,se desava prekid signala u odredjenim intervalima,a cd plejer radi normalno,ne glumi antenu.A ova druga dva uredjaja se ponasaju kao prijemnici.Da nije neka masa u pitanju?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pod predpostavkom da su ti svi kablovi od tih izvora do Risivera OK , onda te taj Sansui zeza !,jer recimo da kod tih starijih modela hoce cesto da se pojave losi lemovi , tkzv hladni lemovi , na raznim mestima po stampi :oko pinova selektora funkcije , pinova pojedininih pot-ova , pinova RCA ulaza i zvucnikih izlaza , pinova vrelih tranzistora , pinova IC`a , itd .Ipak kod tih starijih risivera posebno obrati paznju na mesta gde je zalemljena gvozdena masa uredjaja sa raznim zajednickim masama na stampi , jer i zbog toga zna cesto da dodje do pojave divljanja risivera zbog novonastalih nepozeljnih AC ili DC petlja ,a opet sve zbog tih krupnijih lemova koji su od starosti popustili , odnosno obicno popucali .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pod predpostavkom da su ti svi kablovi od tih izvora do Risivera OK , onda te taj Sansui zeza !,jer recimo da kod tih starijih modela hoce cesto da se pojave losi lemovi , tkzv hladni lemovi , na raznim mestima po stampi :oko pinova selektora funkcije , pinova pojedininih pot-ova , pinova RCA ulaza i zvucnikih izlaza , pinova vrelih tranzistora , pinova IC`a , itd .Ipak kod tih starijih risivera posebno obrati paznju na mesta gde je zalemljena gvozdena masa uredjaja sa raznim zajednickim masama na stampi , jer i zbog toga zna cesto da dodje do pojave divljanja risivera zbog novonastalih nepozeljnih AC ili DC petlja ,a opet sve zbog tih krupnijih lemova koji su od starosti popustili , odnosno obicno popucali .

To mi se do juce nije desavalo,kablovi su naravno ok,ali zasto nema hladnih lemova sa cd plejerom?Inace dak se ponasao isto i sa optickim kablom,i sa usb-om.Tjuner evidentno pronalazi nesto sa ostlim uredjajima koje ja prikljucujem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To mi se do juce nije desavalo,kablovi su naravno ok,ali zasto nema hladnih lemova sa cd plejerom?Inace dak se ponasao isto i sa optickim kablom,i sa usb-om.Tjuner evidentno pronalazi nesto sa ostlim uredjajima koje ja prikljucujem...

Moje misljenje jeste da ipak treba da proveris stanje lemova u risiveru ! ,ako je tamo sve u redu onda probaj da skratis ili produzis te analogne signalne kablove od Dak-a , jer se po neki put desava da signalni nebalansirani kablovi zajedno sa pojedinim sklopovima risivera zarezoniraju na nekoj radio frekvenciji i kao nus produkt imas pojavu tkzv. AM detekcije , odnosno nepozeljnog Radio prijema ,ova nepozeljna pojava hoce da se cesto desi i bude generisana i kroz zvucnicke kablove ako su predugacki i tako svojom specificnom duzinom naprave RF oscilatorno kolo sve zajedno sa sklopom Audio pojacala , takav sam problem imao ranije sa par cevnih mono blokova .Pitanje : Da li si u medjuvremenu mozda promenio interkonekt od Dak-a ? , odnosno ukljucio neke druge kablove ? , da li je taj DAK propisno oklopljen i uzemljen ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje misljenje jeste da ipak treba da proveris stanje lemova u risiveru ! ,ako je tamo sve u redu onda probaj da skratis ili produzis te analogne signalne kablove od Dak-a , jer se po neki put desava da signalni nebalansirani kablovi zajedno sa pojedinim sklopovima risivera zarezoniraju na nekoj radio frekvenciji i kao nus produkt imas pojavu tkzv. AM detekcije , odnosno nepozeljnog Radio prijema ,ova nepozeljna pojava hoce da se cesto desi i bude generisana i kroz zvucnicke kablove ako su predugacki i tako svojom specificnom duzinom naprave RF oscilatorno kolo sve zajedno sa sklopom Audio pojacala , takav problem sam imao ranije sa par cevnih mono blokova .Pitanje : Da li si u medjuvremenu mozda promenio interkonekt od Dak-a ? , odnosno ukljucio neke druge kablove ? , da li je taj DAK propisno oklopljen i uzemljen ?

Menjao sam kablove situacija je ista,ali enigma je da je to pocelo da se desava,a ranije nije bilo problem.Znaci isti risiver isti dak,dak ima uzemljenje na uticnici standardno.Odlemio sam antenu,i napajanje za srednje talase,posto je za njih antena integrisana.Kada stavim kabl od daka,nijedan selektor ne radi i cuju se samo srednji talasi,a kad stavim cd,onda probleme nema.Na isti kabl.Problem je odjednom postao komp i dak.Ja cu svakako da pretresem sve kod majstora,ali dok ne stignem na red,ovo me izludjuje.Eliminisao sam kabl,na cd-u ne pravi smetnje.

post-1130-0-63867800-1351637271_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj tvoj problem mi pomalo lici na neki `RF ground loop `, Da li se svi ti uredjaji napajaju iz iste razvodne kutije strujom ? , probaj da promenis mesta uticnicama od uredjaja , recimo da se risiver napaja iz jedne uticnice , a da recimo PC ili DAK ide napajan iz neke druge , recimo neke malo vise fizicki odaljene .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj tvoj problem mi pomalo lici na neki `RF ground loop `,Da li se svi ti uredjaji napajaju iz iste razvodne kutije strujom ? , probaj da promenis mesta uticnicama od uredjaja , recimo da se risiver napaja iz jedne uticnice , a da recimo PC ili DAK ide napajan iz neke druge , recimo neke malo vise fizicki odaljene .

E,svaka ti cast:)Eto resenja!Sada sve radi kako treba.Risiver je bio ukljucen u kvalitetnu uticnicu,zajedno gde i dak,i nije bilo problema,ali sam nehotice promenio mesto i ukljucio ga u razvodnu letvu koja je sa druge strane sobe i vezan je na tu uticnicu i kompjuter.Ko je sa kim odreagovao,nemam pojma,ali posto sam procitao ovaj zadnji post,setio sam se pa sam vratio risiver tamo gde je i bio.I sada sve radi.Znaci li to da je ova letva djubre?Na nju sam kacio i druga pojacala i nisam imao ovakve pojave,a siroti stari Sansui se slogirao:))Jos jednom zahvaljujem,
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...