Jump to content

TeleFunken RB 46


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!Slucajno sam naleteo na ove elipsoidne sirokopojasne zvucnike,pa bih hteo da izvucem maksimum iz njih.Fabricka kutija nije u nekom stanju tako da cu da pravim nove,ali sta odabrati?Da li je dovoljno da ih samo postavim na neku sperplocu ili ipak treba da napravim neke kabinete sa transmisijom?Vidim da japanci to slusaju uglavnom bez kutije,ali posto ove elipse imaju odlican bas,malo su me zagolicale u cemu bi najbolje svirale?Ako neko moze da mi kaze da li je neophodan ovaj mali trafo u dnu kutije,posto na njemu pise filter?.

post-1130-0-71018200-1351240984_thumb.jp

post-1130-0-83791700-1351241019_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo kako su izgledale originalne kutije...,interesuje me da li bih mogao u novim kutijama da elipse okrenem popreko,i u kojoj visini uopste da postavim drajvere,ako neko moze da predlozi.Inace im ne znam ni snagu ni omazu,a ni osetljivost,ali naci cu vec.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niiiikako ne diraj, samo vrati stari sjaj.....eventualno kond zameni ako je neki elektrolit :guitarplayer:zvucnici izgledaaju do j.... :respect:sto kaze Sir, neku cefku nadji i uzivaj jer su pravljeni za to :acute:zavidim ti :oke::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niiiikako ne diraj, samo vrati stari sjaj.....eventualno kond zameni ako je neki elektrolit :guitarplayer:zvucnici izgledaaju do j.... :respect:sto kaze Sir, neku cefku nadji i uzivaj jer su pravljeni za to :acute:zavidim ti :oke::drinks:

Ako moze neka preporuka,posto ja nemam lampasko pojacalo,a cuo sam da je el34 kraljica,koliko je uopste za ovako nesto meni dovoljno vati?Ovo sve pisem jer na netu nema podataka o jacini i decibelima,a hteo bih da napravim ful dozivljaj.Molim vas za neko vase vidjenje ove situacije?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako moze neka preporuka,posto ja nemam lampasko pojacalo,a cuo sam da je el34 kraljica,koliko je uopste za ovako nesto meni dovoljno vati?Ovo sve pisem jer na netu nema podataka o jacini i decibelima,a hteo bih da napravim ful dozivljaj.Molim vas za neko vase vidjenje ove situacije?

Ako imas od nekoga da pozajmis na probu, probaj svakako nek SE od par vati pa vidi jel ti valja snaga...kad to utvrdis i ako ti to pase onda je izbor velikiZavisi i koliko parica oces da potrosis, u krajnjem slucaju od dva ista radio aparata napravis dual mono :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...