Jump to content

FANE12" molim za pomoć


RaDiOAcTiV

Preporučeni Komentari

..naime pre neki dan sam dosao u posed dva prastara Fane zvucnika 12" iz nekog Hiwatt gitarskog boksa,ono sto me muči jeste jedan je netaknut vidi se da nije dizan i radjen a drugi je motan,kada sam podigao kalote potvrdio sam sumnju,jasno se vidi da je na jednom telo namotaja od kartona a na drugom veoma fin bakar... da skratim zanima me gde mogu da kupim tako tanku bakarnu foliju za telo namotaja i kako se zove sretstvo kojim se premazuje vesanje ( transparentno gumira platno) prilikom reparacije jer je vesanje originalno tekstilno slicno JBL vesanju. Unaprad sam zahvalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Nemoj se čuditi. I kvalitetna aluminijumska folija se dovoljno teško nalazi. Najnovija, a dobra, je ona od limenki LAV orange piva :)Verovatno ima da se kupi bakarna folija ali da ćeš baš naći ono što tražiš, mala je šansa. Ja sam bio primoran da šmirglam neku debelu foliju da bih došao do potrebne debljine, a i to sam tada jedva našao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bakarna folija je nono za former - teska brate .sto se tice premaza - probaj nazvati nekog ako servisira zvucnjake - Napijala , Bin servisnajbolje da to odneses nekome ko zna znanje , da ti proba urediti motani da bude sto blizi originalusto se tice zvucnjaka , ovde na forumu nemas nijednog profesionalca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bakarna folija je nono za former - teska brate .sto se tice premaza - probaj nazvati nekog ako servisira zvucnjake - Napijala , Bin servisnajbolje da to odneses nekome ko zna znanje , da ti proba urediti motani da bude sto blizi originalusto se tice zvucnjaka , ovde na forumu nemas nijednog profesionalca

...moram da napomenem da sam dosad premotao na desetine zvucnika jer su mi se smucili mufljuzi poput Bina iz Zemuna, Vlade servis Ton iz Dušanove ulice i drugih nebih da ih reklamiram...već sedam godina sam servisiram sve svoje zvucnike...premaz oni sami prave ali nije to to znam da ima da se kupi preko i to cu definitivno poruciti jer vredi sve pare...do sad se nisam sretao sa drajverima koji imaju bakarni klip,ali eto za sve postoji prvi put...u svakom slucaju hvala sto ste probali da mi pomognete.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj se čuditi. I kvalitetna aluminijumska folija se dovoljno teško nalazi. Najnovija, a dobra, je ona od limenki LAV orange piva :)Verovatno ima da se kupi bakarna folija ali da ćeš baš naći ono što tražiš, mala je šansa. Ja sam bio primoran da šmirglam neku debelu foliju da bih došao do potrebne debljine, a i to sam tada jedva našao.

dobar savet za alu foliju, hvala :good2: ja sam se namučio da nadjem za Peavey Black widow aluminijum pa sam na kraju porucio recone kit klipove kompletne i kostalo me ko Sv. Petra kajgana ali vredelo je jer su motani i alu žicom koju ja nemam a sto se tice bakarnih posedujem sve debljine valjaonice bakra Bor čak do 0.50mm. :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponesi magnet u prodavnicu sa sobom i ono pivo čija limenka nije magnetična trebaš da počneš da piješ :) Ova folija od Lava je dobra jer sam je savijao malo i video da nije krta, a dovoljno je tanka da ne mora šmirglom da se smanjuje debljina.Finom šmirglom skini boju sa limenke spolja i sloj laka kojim je prevučena sa unutrašnje strane (da napitak ne bi došao u dodir sa aluminijumom). Ako ne uradiš to, namotaji mogu da spadnu.Što se tiče sredstva za premazivanje vešanja, ako je u pitanju ono što je stalno lepkasto na dodir - u pitanju je lepak za miševe razređen sa malo medicinskog benzina. Razrediš i razvučeš četkicom tanko preko vešanja. Benzin ispari, a ostane tanak zaštitni sloj preko platna. Voila :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ponesi magnet u prodavnicu sa sobom i ono pivo čija limenka nije magnetična trebaš da počneš da piješ :) Ova folija od Lava je dobra jer sam je savijao malo i video da nije krta, a dovoljno je tanka da ne mora šmirglom da se smanjuje debljina.Finom šmirglom skini boju sa limenke spolja i sloj laka kojim je prevučena sa unutrašnje strane (da napitak ne bi došao u dodir sa aluminijumom). Ako ne uradiš to, namotaji mogu da spadnu.Što se tiče sredstva za premazivanje vešanja, ako je u pitanju ono što je stalno lepkasto na dodir - u pitanju je lepak za miševe razređen sa malo medicinskog benzina. Razrediš i razvučeš četkicom tanko preko vešanja. Benzin ispari, a ostane tanak zaštitni sloj preko platna. Voila :)

:pivo: ...svaka ti zlatna ka Njegošu...probavam ovo za lepak za miseve ovih dana pa stavljam slike i sud o tome kako radi... moram priznati da je veoma kreativno. :hvalamnogo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj prvo na nekom platnu da vidiš da li će ti se svideti. To je ono što oni sami mute, a postoji i posebna origigi varijanta kao što si i sam napomenuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš u home centru TC Ušće samolepljivu alu foliju na rafu sa izolirkama (ima i u MrBricolage i slični outleti).... skini nitrom samolepljivi sloj i nalepi sloj tankog prešpan papira iznad namotaja, pa epoksijem za membranu.....nema na čemu:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš u home centru TC Ušće samolepljivu alu foliju na rafu sa izolirkama (ima i u MrBricolage i slični outleti).... skini nitrom samolepljivi sloj i nalepi sloj tankog prešpan papira iznad namotaja, pa epoksijem za membranu.....nema na čemu :D

:nekontam: ...ocigledno nisi čitao od početka... :wink2::acute: ...ma dobra je fora za aluminijum, ima malo više posla nego sa limenkom ali mi on sad ne treba...treba mi bakar i to bas tanak... :wavecry::wink2::drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

usrecices se sa bakromal' kako ti volja

...da ali zvucnik koji ima klip od bakra mnogo bolje svira nego ovaj koji je premotan na kartonu...ovaj na kartonu se " dere" ima manje basa mnogo ulazi u srednji pa cak i visoki pojas...dok ovaj na bakru svira lep bas pojas i plitki srednji...a to nije samo moje zapazanje...osetna je razlika i to na slusanje bez ikakve skretnice .. :pivo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...