Jump to content

Tesla ARO 942 vredi-ne vredi ?


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!Interesuje me ako je neko cuo zvuk ovih starih Tesla zvucnika ,da mi kaze da li se isplati ,pojuriti ih i od njih praviti nesto sto ce da se cuje kao stari Altec?To su zvucnici koji su korisceni u nasim bioskopima za kino projekcije,a specifikacija im je vrlo interesantna.

technische Daten:

[/font]

15 Zoll,

[/font]

15 Watt

[/font]

30 Ohm,

[/font]

Wirkungsgrad 98dB

[/font]

Frequenzgang: 24-4000Hz

[/font]

Gewichst pro Stück: 11 Kg

[/font]

post-1130-0-37315000-1343684333_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

vrediako nadjes nepar 932 , javi

Ja sam dobio jedan drajver,ali membrana i vesanje je u defektu,a drugi sam dobio takodje crknut,Iskra 1606,mislim da je 15 oma i 25 vati.On je vec pristojniji.Pitanje je da li se moze napraviti nova membrana za Teslu,s obzirom da je prilicno konusna,i da li se to uopste isplati?Mene to zanima sve ako taj zvuk u odredjenom kabinetu zasija kao kakav Altec,ili vec nesto u tom stilu.Ali me vise od svega interesuje sta je Teslinih 15 vati na 30 oma u sobi od 25 kvadrata.Ozbiljan zvuk,ili tuga ?

post-1130-0-97911300-1343686216_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ozbiljan zvukhvalospeva imas kod Fikusa Lampizatoraistina je sto pise , ali su mu izvodjenja malo pod znakom pitanjabaci fotke konkretnog pokidanog primerka , da se vidi sta se moze uraditi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ozbiljan zvukhvalospeva imas kod Fikusa Lampizatoraistina je sto pise , ali su mu izvodjenja malo pod znakom pitanjabaci fotke konkretnog pokidanog primerka , da se vidi sta se moze uraditi

Evo...

post-1130-0-22404300-1343687611_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je Rdc spulne ~ 15R , onda je 932ako je ~ 30R , onda je 942precimo da je pravilan postupak da mu nadjes par , nadamo s takodje neispravan ,pa da nadjes gde uraditi recone

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...