Jump to content

Koje su mane mostnog spoja pojacivaca?


Pigy

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 33
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

И леђа :cheers:.стоН_Колд

Za ledja sam cuo da ima u Pelagicevom Narodnom lekaru recept, otprilike Potopis krstenicu da odstoji preko noci, ujutru privijes na bolno mesto, popodne ko rukom odneseno. Vodu u kojoj je krstenica bila potopljena iskoristiti za grgoljenje. :baby: :baby: :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas zbog znage sam i pitao,ali znam kad bih postovao semu vise mi niko ne bi odgovorio :cheers: Zato sto je prastara ,ja citam kao : jednostavna, i koristi moje omiljene Ge trandze,ali mana je mala snaga,pri 32V daje navodno 26W na 4 oma(jednostrano napajanje).Sto bas takvu semu, pa imam AC187/188 mogu tu da ih iskoristim, i da dokupim jos neki AD 149 ili 1T i racunam da bih mostnim spojom izvukao 30W na 8 oma, sto mi je sasvim dovoljno.Ali ubise me na DIY com u vezi one seme sa 2N3055 ,koja bi bila u mostu....i prica je bila da se manem umoscavanja a posebno sto je jednostrano napajanje,znaci kond na izlazu,nema regulaciju 0 na zajedniskoj tacki izlaznih tranzistora(pretpostavljam da i nemoze da je ima kad je jednostrano napajanje), i po njihovom misljenju veliki ofset na izlazu reda par volti....Zato sam sad u corsokaku.Eve ja cu da je postujem ,bar je vidite...pa ako se odlucite vi mi bar nesto napisite,more li da se bridzuje ili da se manem coravog posla? :baby::coffee:

post-385-125810096871_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen, jesi ljut sto vadim seme iz naftalina ili...?Samo se bojim da ako napravim semu u mostnom spoju,da ne izgorim zvucnike zbog velikog ofseta,zato se dvoumim,zato i trebam pomoc?Inace onu sa 2N3055 kit iz Radio kluba ,to cu naruciti, stim sto cu posle originalne izvedbe,probati da izmenim tranzistore,recimo 2SC umesto 2N...itd ali necu sad da vas davim stim.Hteo sam dok sakupljam pare i polako pravim taj pojacivac sa 2N, da ujedno i skupljam delove za Ge AMP,bez obzira sto ce mnogi reci kako je to degute i retro.Znaci meni treba pomoc,kako mogu da lepo podesim pojacivac da radi u mostnom spoju i to ovaj sa AD tranzistorima...Hvala na odgovorima! :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e eb'ga - up'o si k'o pigy na forum , ne citajuci nista , savatavajuci samo oko onoga sto tebe interesuje ..... :cheers: nisi skontao Batabanetov Sega amp , naravno ....da si imalo pratio neke teme , video bi da se ovde projekti ne dele na stare i nove , komplikovane i jednostavne ..... jednostavno - sto je tebi milo , a ti pravi ..... uvek se neko nadje da kaze neku pametnu , neko da offtopici , neko da prepravlja ..... ali tako stvari funkcionisu na forumimaelem - neces nikako sprziti zvucnike sa tim ampovima - dok god imas kond na izlazu :coffee: elem2 - ne menjaj 3055 sa modernijim tranzistorima , ako ne znas sta radis ... jer ces napraviti oscilator a ne pojacalo .par i danas jako cenjenih i i dalje pravljenih pojacala su uradjeni sa 3055 i slicnim u izlazu .ajd ti uradi svoj domaci - napravi ti to stereo (ili ces quadro , sta god ) da radi ..... a onda ti mi pomognemo da bridzujes .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ pigy - ako ti pada na pamet sklanjanje izlaznog konda pri moscenju ovog pojacivaca - :cheers: jednostavno - previse temperaturnih varijabli u igri , i bez uvodjenja serva bi imao amp u klasi kineskog produznog kabla - pozar u kuci .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam i zeleo da cujem,hvala Zen!! :cheers: Samo sam hteo da cujem da ako zapnem negde tu ste da mi pomognete,ipak nemam bas mnogo znanja a i nemam osciloskop,ton generator... i druge stvari koje su potrebne prilikom izmene seme,tako da mi je stvarno potrebna pomoc.I. skupljam pare za 2N3055,znaci prvo njega pravim,pa cu da se javim ako zapne ili oko nekih nedoumica.II.Prvo cu napraviti kao single ovaj sa AD,pa ako mi se svidja zvuk zvacu za pomoc oko bridzovanja.III.Meni ce izgleda biti bolje da skupljam pare da donesem bure makedonskog vina,nego mastika,jer zaista imate dobre zivce koliko ja znam da budem uporan i tvrdoglav,hvala vam za to od srca prijatelji moji... :coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 I. skupljam  pare za 2N3055,znaci prvo njega pravim,pa cu da se javim ako zapne ili oko nekih nedoumica.II.Prvo cu napraviti kao single ovaj sa AD,pa ako mi se svidja zvuk zvacu za pomoc oko bridzovanja.III.Meni ce izgleda biti bolje da skupljam pare da donesem bure makedonskog vina,nego mastika,jer zaista imate dobre zivce koliko ja znam da budem uporan i tvrdoglav,hvala vam za to od srca prijatelji moji... :cheers:

А шта би са Кводовима?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...