Jump to content

Bi-amp yes or no


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Za ovu temu je odgovoran ManicP jer je pomenuo rasprodaju u 4audio.

Bacio sam zdrak i pronasao nesto sto me zaintrigiralo

http://www.advance-acoustic.com/en/produits/index/detail/id/14/sec/5

Ima sve sto trenutno trazim

- preamp

- mm/mc phono

- 5 ulaza

- daljinac

(fali izlaz za sluske ali to mogu da skarabudzim vrlo lako)

A ima i vise nego sto trazim

- balansirani izlaz (nebitno)

- izlaz za biamping (aktivna skretnica i mogucnost izbora rezanja na 75/150Hz)

E tu djavolcic krenuo da mi prica

- fali ti preamp

- imas gramofon

- imas DAC

- imas F5

- imas kobase al mu odziv polako opada od oko 120Hz

- imas stari amp Texas TIC800 kome su riknuli izlazni na jednom kanalu, imas 2X22000uF elektrolite, imas trafo 2X35V i 600VA, imas rezervne motoroline BD317/318, pa sta cekas da ga popravis

- imas Ei basove 12" i kutiju od HSR140 kojoj lako mozes da ugradis bas refleks tunel umesto visokotnca i da napravis sub

- kupi ovaj AA preamp i napravi bi-amp sistem.

Dva jednostavna pitanja

1. Da li je neko slusao ovaj preamp i kakvi su utisci (cena mu je 200 evrona sto je valjda sasvim pristojno za sve ono sto na papiru nudi)

2. Kako nemam mnogo iskustva sa biampingom (sem sto sam kod Steina slusao kombinaciju elektrostatika i OB subova) da cujem misljenje onih koji su se vise i duze igrali sa ovakvim kombinacijama.

Svaki savet je dobrodosao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

- imas Ei basove 12" i kutiju od HSR140 kojoj lako mozes da ugradis bas refleks tunel umesto visokotnca i da napravis sub

Ovo neće da radi. Odnosno hoće nekako da radi ali neće dobro da radi.

Ei basovi iz HSR-a nisu za bas refleks. Provereno i na papiru i u praksi.

Tačnije, oni i nisu zapravo Ei nego Philips. Dobri su u kompresiji i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Каква је то марка Advance Acoustic? Made in China? Сорру за офф.

Kakva god da je, ako bi hteo sam da pravim sve ono sto se nudi u ovom preampu, tesko da bih se zakrpio sa 200 evrica.

Elementarno je pitanje br 1.

Kako ce ovaj preamp da legne na uvce. Zanima da li ga neko ima ili je mozda bio u prilici da ga slusa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam onaj "najslabiji" AA preamp koji nema balansirani izlaz ( koliko tebi ne treba, toliko bi meni pao k'o budali šamar) i nema RIAA što je šteta, ali recimo da mi to manji problem i uz malo tweakovanja koje sam izveo, mogu da kažem da sam zadovoljan. Ništa spektakularno, ali sam ga onomad dobio pod garancijom za nekih 130€ i toliko definitivno vredi. Imam od iste firme i CD player (MCD 203MkII) sa sve lampama i balansiranim izlazom i nakon što sam ga malo "tweaknuo", ali samo malo, bacio sam sve ostale CD plejere na market i uglavnom, većinu i uspeo da prodam ili poklonim... Možda je to "Francuska firma" koja u Francuskoj ima samo automatsku telefonsku sekretaricu i fikus u iznajmljenoj kancelariji, ali od fabričkih stvari u toj klasi cene nema ništa ozbiljno da im se zameri niti na dizajnu, niti na izvedbi, niti na kvalitetu (muzikalnosti). Da, ima bolje, ali ne baš mnogo izbora u klasi cene ako je to neki faktor u odlučivanju. Ukratko, svira za sve pare (mada i nije nešto mnogo para) ...Ah, da, kod mene nije baš bi-amping, ali jeste u nekoj formi, preko aktivne skretnice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oni na sajtu tvrde da su francuzi

http://www.advance-a...ault/historique

ali me bas briga ako je i made in PRC ako je korektno uradjeno i dobro svira. Znam od ranije tvoju pricu sa CD plejerom i zato mi je ovo i zapalo za oko. Sve u svemu, ako za 200 evrica (a pre je bio 340 koliko sam video) svira za sve pare, puna kapa.

Btw, moze li na F5 da se nakaleme balansirani ulazi i ima li svrhe to raditi. Po ranijoj Zenovoj prici to i nema bas puno smisla...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema smisla jer F5 takav kakav je nije balansirani amp. Dodavanje bilo kakve dodatne sekcije je samo višak delova na putu signala. Kod mog pojačala bi to imalo puni smisao... (supersimetrično i balansirano)BTW, svi smo mi Francuzi, samo još nismo postavili sajt gde bismo to tvrdili... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne pije mu to vodu. Tu ima kombinacija za neki multikanalni 5.1 sistem ili slično... Gled'o ja još onomad... Fakat ne troši struju ali ima samo tri ulaza, pride sve line. Prerada bi koštala više nego da doda još toliko i kupi redovan preamp...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta je ovo?

http://www.docs.sony...se/TAE1000E.pdf

Ako sam dobro shvatio, sve sto udje konvertuje se u digitalni signal, obradjuje, a onda konvertuje u analogni?

wtf, gramofon onda radi kao digitalni izvor?

A ispada da ti je eksterni dac visak...

Jedan se prodaje na komsijskom forumu, zaintrigirala me opcija subwoofer...

Slusao neko ovo cudo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam TA-E1000ES kratko vreme, pa zamenio uz doplatu za TA-E80ES. 1000ES je potpuno digitalan (ima analogne ulaze naravno), ja sam ga slušao u stereo modu (višekanalan je) i dobar je. Zapravo odličan, čak i phono ulaz mu je sasvim OK. Sasvim solidno napravljen, ima indikacije za sve i svašta (čak i LED u motorizovanom pot-u). Nisam ga probao kao DAC, ali ne sumnjam da je i tu OK (donja srednja klasa, uz ograničenje rezolucije na 48 čini mi se). Za tu cenu je odličan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...