Jump to content

ICEpower 125ASX2


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Upravo tako ;)Treba mi za pogon JBL 2235H basova u 150L bas reflex kutiji.Plan mi je da bas ide do nekih 600Hz, a nakon toga ide JBL 2451 u Jabo KH55 horni+Fostex T90a pogonjeni sa SET 300B pojacalom.Ovak modul mi izgleda kao najsrecnije resenje za ovaj novac.Ova nova verzija je po pisanjima dosta bolja od prethodne ASP verzije.Moze da radi kao stereo ili u bridzu kao mono. Samo se nabode napojni kabl i to je to ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odakle sad pa ovo? slike ili not happen:)600hz je duboko u zoni vokala, mislim da ne mozes da teras bilo cime...

Porucene i uskoro stizu :inlove:Taj opseg me i brine. Da se radi do 200HZ ne bih razmisljao, ali ovako...U krajnjem slucaju mogu tu kombinaciju ostaviti za sub i ubaciti Audax u mid hornu :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

covece, znas da pravis pojacala. odjebi te budalaste price nagluvih audiofila da lampas ne moze da tera bas. projektuj poseban lampas na bazi babuske sa trafoima motanim bas za taj opseg tako da ti istovremeno funkcionise i kao PLLXO (pre ili kasnije ces doci i do te teme, da li ti treba taj bryston ili ne). kada budes cuo kakvu visceralnost i ton ima bas koji tera pravilno projektovan SET za tu, striktnu namenu, neke stvari ce ti biti jasnije. kad vec gradis ultimativni sistem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos kada dodju berilijumske membrane za 2451 :)

Porucene i uskoro stizu :inlove:Taj opseg me i brine. Da se radi do 200HZ ne bih razmisljao, ali ovako...U krajnjem slucaju mogu tu kombinaciju ostaviti za sub i ubaciti Audax u mid hornu :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Porucene i uskoro stizu :inlove:Taj opseg me i brine. Da se radi do 200HZ ne bih razmisljao, ali ovako...U krajnjem slucaju mogu tu kombinaciju ostaviti za sub i ubaciti Audax u mid hornu :shinymj5:

neskore, zar ti nisi dobio 2450...ili je to bio 2451 pa ja nisam dobro video. Mene je taj prvi zanimao , ali cena...a i nadjoh na par mesta da ume da sviri i malko ostrije, pa u kombinaciji-kiselo je grozdje, odustadoh. A po svemu sudeci bice ekipa za Audax-horn komb.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neskore, zar ti nisi dobio 2450...ili je to bio 2451 pa ja nisam dobro video. Mene je taj prvi zanimao , ali cena...a i nadjoh na par mesta da ume da sviri i malko ostrije, pa u kombinaciji-kiselo je grozdje, odustadoh. A po svemu sudeci bice ekipa za Audax-horn komb.

Bio 2450 ali otisao kod Zeljka pa onda dalje do....Ovaj 2451 je skoro stigao i plan mi je da uporedim staru skolu 2441 sa ovom novom, pa ko pobedi ostaje ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sustina nije toliko u driveru. 2451 je vrlo slican 2450 ali bez "budze" koja prebacuje 1.5" izlaz u 2". Glavna fora je tu u Be membrani!

Bio 2450 ali otisao kod Zeljka pa onda dalje do....Ovaj 2451 je skoro stigao i plan mi je da uporedim staru skolu 2441 sa ovom novom, pa ko pobedi ostaje ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio 2450 ali otisao kod Zeljka pa onda dalje do....Ovaj 2451 je skoro stigao i plan mi je da uporedim staru skolu 2441 sa ovom novom, pa ko pobedi ostaje ;)

Bogami, i taj novi tesko ce dobiti 2441, pogotovu ako ce da ima Be membranu i nije demagnetisan...Taj se po pricama od preko uspesno tera i sa vecim TAD-om...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kakvi su u kompresionoj izvedbi, nikada nisam čuo. Ovi moji da imaju brzinu imaju. Tranzijenti jako dobri. Jako dobro usaglašeni, sa efektom da rade kao jedan drajver u opsegu od 500Hz-16KHz. Mada, više sam pristalica koncepta da jedan drajver (centralni) pokriva 250Hz-8KHz a ako može i do 12KHz. Nažalost malo je ovakvih drajvera, a pogotovo dovoljno osetljivih i odgovarajućih dimenzija. Složio bih se da se ne mora po svaku cenu juriti za Be membranama. Ima dobrih drajvera i na drugoj strani, ali su i jedni i drugi uglavnom skupi.Na kraju krajeva ne čini samo dobar drajver dobar zvučnik kao što znamo. Ali, za ultimativnu izvedbu što da ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...