Jump to content

DYNABLASTER'S GHETTO GARAGE


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

i to je primer kako ne treba da bude, kondenzator sme da bude najdalje oko 30cm udaljenosti preko kabla do ulaza u pojacalo/la inace gubi na efektu

To oko kondezatora .....se ovde pripisuje jednom poznatom instalateru car audija .....kao to je on provalio ......pa naravno da je provalio jer sam mu ja svojevremeno pokazivao i objašnjavao zašto sam na autokonstrisana pojačala za kola lemio odmah pored izlaznih tranzistora gomilu kondezatora ......pošto se nije moglo u fabričkim to raditi , pa su se onda setili da to rade na napajanju 12 V .......a što se tiče tog napajanja , pa ene u garaži imam još neke pionirske radove po tom pitanju ......5x 330.000 uF spojenih sa bakarnim šipkama i varilačkim kablovima :oke:......naravno to je bilo vreme ajenda u caraudiju , a ne kao sad takmičenje ko će pre da izvali šoveršajbu :smesna:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 90
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

evo jedan Clio gepek, dampiro alubutylom ceo auto osim krova, iako krov je najveca povrsina koja vibrira ali nije se imalo para, a i krov je veci posao ako se radi kako valja treba ojacati i letvicama od spera

Postavljena slika

Postavljena slika

granata od woofera :buehehe:

Postavljena slika

i desno je ventilator, a i kablovi su pod plexijem, al se ne vidi i bzvze je mala slika, al nema veze

Postavljena slika

malo naponskih :D

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To oko kondezatora .....se ovde pripisuje jednom poznatom instalateru car audija .....kao to je on provalio ......pa naravno da je provalio jer sam mu ja svojevremeno pokazivao i objašnjavao zašto sam na autokonstrisana pojačala za kola lemio odmah pored izlaznih tranzistora gomilu kondezatora ......pošto se nije moglo u fabričkim to raditi , pa su se onda setili da to rade na napajanju 12 V .......a što se tiče tog napajanja , pa ene u garaži imam još neke pionirske radove po tom pitanju ......5x 330.000 uF spojenih sa bakarnim šipkama i varilačkim kablovima :oke:......naravno to je bilo vreme ajenda u caraudiju , a ne kao sad takmičenje ko će pre da izvali šoveršajbu :smesna:

haha nije ni to! sad se takmice ko ce da izvali sajbu od izloga :msn-rofl:

a i oci ispadaju :msn-rofl:

a pazi ovu ribu lol
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Hondica jos malo pa ce da prosvira :D

- prvo smo mislili da prosto papnemo ovaj komponentni sistem

http://www.just-soun...ntsystem/a-552/

- pa sam onda nagovorio vlasnika da je bolje da idemo sa sirokopojasnim umesto tweentera

http://www.visaton.d...nd/frs5x_8.html

- wooferi Atomci sa sve shljokicama na membrani, rade oket u mini kompresiji

Postavljena slika

Postavljena slika Postavljena slika

pojacala dva oldschool Sony za kickove i woofere

Postavljena slika Postavljena slika

odje slike takog 4kanalca iznutra gde se vidi da nije igracka nego made in japan sonika

http://www.caraudio....ny-xm-460g.html

- i jos jedan mini oldschool Zed Audio Hifonics Hawk za sirokopojasne koje cu da ucackam negde stealth

Postavljena slika

Postavljena slika

- naponski kabl 35kv + kondenz 1F bice dosta ja mislim, jer na panju ukupno ima oko od 600+rms

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dva sloja poliester smole na zategnutoj majici

Postavljena slika

fabricki tepih sa tapacirunga ce zameni alcantara ko u porsche sto metju :laugh1tooht: i jos ocu prstenove oko kickova, sirokopojasnih i woofera da napravim, a sve ostalo ide u eko kozu

Postavljena slika

ovo treba izgitovati i eko kozu zategnuti

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

i onda drogiranje, premaze se jedan sloj smole na aluminijum, i onda se redja iscepkana fiber tkanina pa sve to smolom utapka vrhom cetkice da se izbiju mehurici vazduha... aj da je bar droga nego je otrov, ko nema profi masku moze ko nindza da veze mokru majicu oko face i da dise na skrge :D

Postavljena slika

Postavljena slika

potrebno je oko 8 slojeva fibera za dobru kutiju, ali ja cu manje plus ojacanja i alubutyla cu dodam :heh:

prednja stranica ide dupla od drveta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na lepim komentarima :)fabricko ozvucenje je manje vise bulja, osim ova nova auta gde budze vec bolji sistem, iako i taj sistem je nista za to kolko naplate, za iste pare mozes napravis boljea ako oces dobar zvuk u auto moras da upres vise nego u home hifi, a za kraj ostavljam najteze, provlacenje kablova u vrata a da ih ne skidam, bice zicanja izgleda :heh:do sad je sve teklo glatko, al to kad je tako onda znam da ce biti neke zesce jebade, jer nije moguce u installima da sve ide glatko, nekad sitnica uzme pa zeza po 3 sata, jednom sam i vristao u garazi i skakao u mestu, prvi put u zivotu sam osetio nepatvoreno beznadje pre par godina kad sam radio clio trebalo me snimati :crazy: hahahaa :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo napred, a da uvek bude neka zajebancija to je poznata stvar i Marfijev zakon..A pogotovo na Renou...Na nekima je tesko promeniti cak i sijalicu.. :buehehe:

Upravo tako. Na WV Polo zamena traje 1 min. Menjao sam i na Citroen C4 i treba više vremena. Pristup je takođe kroz haubu ali je malo komplikovanije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...