Jump to content

Da li se neko bavi premotavanjem trafoa?


Pigy

Preporučeni Komentari

Posto imam neke trafoe iz lampaskog razglasnog sistema, i mogu naci rucnu motalicu, ali pitanje dali cu naci zicu za motanje potrebne debljine, pa me zanima ako neko zna ko mota transformatore EI lim,znaci od 100W-500W, imam i jedan od 1000W 220V na 110V(mozda nekoga interesuje).Nisam znao tacno gde ovo da pitam pa sam ovde nakacio? :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Posto imam neke trafoe iz lampaskog razglasnog sistema, i mogu naci rucnu motalicu, ali pitanje dali cu naci zicu za motanje potrebne debljine, pa me zanima ako neko zna ko mota transformatore EI lim,znaci od 100W-500W, imam i jedan od 1000W 220V na 110V(mozda nekoga interesuje).Nisam znao tacno gde ovo da pitam pa sam ovde nakacio? :character13:

Moже ал ће трајатиииии.Ако до сад ниси мотао ни један трансформатор онда џабе.Пошаљеш Трафоматику и кажеш им шта хоћеш!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mogu znati dali su izlazni,zato sto imaju mnogo zica i na sekundaru i na primaru,tako da neznam ni za koje napone su predvidjeni?Nisam premotavao trafoe,znam teorijski kako se to radi i rastavljao sam trafoe, ali nisam imao zicu da ih namotam, znam i proracune, ali pitanje je dali cu naci potrebnu zicu kod vinklera i dali ce biti voljan da mi proda par metara zice....?Dali trafomatic radi premotavanje ili samo prodaju transformatore???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da opisem, to je bilo ogromno cudo,nalik na naftaricu,malo manje od toga,kockastog oblika,sive boje,mislim da je na dnu imalo 4-5 potenciometra i prekidac za on/off.Znam da je bilo puno lampi, ali ja idiot mesto da sam sacuvao sve te lampe kao i njihova postolja ,mi to bacili,to je bilo otprilike kad sam imao 20-ak godina, i ostali mi ovi trafoi, mogu jedino da slikam neki od transformatora ,mada nikakve oznake nema na njima, mislim da je to rusko ali nisam siguran....Dali ce me premotavanje kostati otprilike koliko i pola novog transforamatora ili skuplje,dali ti je poznato? :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uff,onda bolje da ga sam premotavam, pomoci ce mi Slavenko(elite sequrity).A onda ako narucujem bolje da narucim nov,bar su i limovi novi, neznam samo na forumima mnogo je bilo price dali torusni ili EI trafo,na kraju je ostalo 1:1, navodno EI bolje podnose opterecenja i manja je inicijalna struja ali su gabaritni, a torusni su manjih dimenzija,manje rasipno polje ali zato veca inicijalna struja,jos kad ture termoosigurac,odma crkne,pa mora da se odmotava.... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uff,onda bolje da ga sam premotavam, pomoci ce mi Slavenko(elite sequrity).A onda ako narucujem bolje da narucim nov,bar su i limovi novi, neznam samo na forumima mnogo je bilo price dali torusni ili EI trafo,na kraju je ostalo 1:1, navodno EI bolje podnose opterecenja i manja je inicijalna struja ali su gabaritni, a torusni su manjih dimenzija,manje rasipno polje ali zato veca inicijalna struja,jos kad ture termoosigurac,odma crkne,pa mora da se odmotava.... :character13:

То за торусе важи као мрежни!А што би одма црко, а Софт-Старт батице?На то си заборавио :buehehe:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...