Jump to content

Tantal kondovi


Gosha

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ti se šališ elda?pukni u gluglove slike "tantalum capacitor color code".će da naučiš i napon i de je + u odnosu na tačku.ti tvoji su matori, očisti 1 sa malo alkohola da živne boja. ili je žuta ili nije uopšte boja (resin).u krajnjem slučaju, izvor pa podiži napon do katastrofe , onda usvoji nižu (standardnu) vrednost i to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti se šališ elda?pukni u gluglove slike "tantalum capacitor color code".će da naučiš i napon i de je + u odnosu na tačku.ti tvoji su matori, očisti 1 sa malo alkohola da živne boja. ili je žuta ili nije uopšte boja (resin).u krajnjem slučaju, izvor pa podiži napon do katastrofe , onda usvoji nižu (standardnu) vrednost i to je to

Ma ne salim se uopste. Ne nadjoh nigde sta znaci braon boja. A to sa naponom sam vec probao izdrzavaju 25v bez problema a toliko mi je i potrebno, nego tek da pitam
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko zna za koji su napon ovi tantalcici od 22uF.

Nigde ne nadjoh sta znaci braon boja (koja odredjuje napon).

Sa slike koju si okačio, braon boje je samo "tačka", ona označava multiplier a ne napon, zbog toga i nisi pronašao koliko je braon u voltima ;)

Evo "kalkulatora"

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na pomoci. Ovde je doslo do zabune jer poslednja boja koja odredjuje napon izgleda kao braon ali izgleda da je to zuta.Dakle 6.3VVec sam rekao da sam ih kacio na 25V i nije se desio puf.Mada mi je malo neverovatno da tantal za 6,3v izdrzava 25V.Mada ko ce ga znati AVALA je nekad pravila kvalitetne komponente.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...