Jump to content

Mini Onken (Petite Onken)


чика-Брка

Preporučeni Komentari

mini onken (petite onken).usao sam u projekat sasvim slucajno.sedeli smo pre jedno nedelju dana moj drugar, okorelihifi-ista Dragan, poznatiji kao Rupi, slusali muziku i uzpelinkovac neobavezno caskali.pricalo se o buducem projektu Prestige 3, i tako to.ali ne lezi vraze. u hi fi-u nista nije neobavezno. caskamomi tako, gledamo moje 12-ice koje stoje u riznici od pamtiveka, ipocinje prica sta bi mogao da uradim sa njima. i posle nekolikosati dodje mi (nam) ideja da uradim onkene. doduse, nisu sa15-icama, ali sta je tu je.bas je 12 inca EI AZ 1200 / 184 / V8, 98dB efikasnostihorna je 1,5 inca bem li ga, driver je bullet, 103dB efikasnosti.tekstil, modifikovan (necu imenovati majstora).zvucnici su testirani na gain clon-u by Sax, SE sa 6S4S by Tibor, ina kraju na SE sa 6P6S by Sax. na svakom je zvuk bio prica za sebe.na gain clon-u je bilo isterivanje prasine iz zvucnika i pomeranjadzigerice. detalji skromni. po meni nije to to. 6S4S nije bilo potrebno pustatipreko 12 sati, detalji su fantazija. 6P6S, ruske mlazne tetrode, moj favorit,detalji fenomenalni, ali zaostaje za 6S4S.ne bi voleo da sad nesto posebno komentarisem. ako neko zeli da cuje ida da komentar, nije zabranjeno. pod uslovom da mu zarkovo nije daleko,i da naravno ponese pice po zelji (jelen najbolje). :drink:

post-357-0-79466900-1332502339_thumb.jpg

post-357-0-00629800-1332502344_thumb.jpg

post-357-0-83852600-1332502347_thumb.jpg

post-357-0-39108700-1332502355_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

poštovani,možda ovo i ne zvuči loše- to se sa slika ne da videti.Ali ono što vidim je totalna uvreda za svaku od tehničkih i estetskih disciplina koje znam, a što se tiče pića, u ovoj fazi izrade jedino piće koje mi pada na pamet je ricinusovo ulje!molim da me neko obavesti kad- i ako ovo sa upredenom dunstgumom i kaki-kondenzatorom bude dobilo neku drugačiju formu, dotle je do daljeg ovo na ignore listi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je konkretan projekat (kao sto vidim jeste) onda ne bi bilo lose dati malo vise detalja, pa ako valja i ako se ljudima svidja (ne estetski) :) moze jos neko da ga pravi. Ne znam da li postoje snimci kutije tokom izrade, pa malo vise o tom visokotoncu i levku, alternative mogucih basova i visokotonaca, pa onda i o skretnici...Ipak, ma mako ruzno to izgledalo, mnogo je bolje videti nesto konkreno napravljeno nego hilajdu postova rasprave, a konkretno nista. Znaci, samo malo dorade i bice to super :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je konkretan projekat (kao sto vidim jeste) onda ne bi bilo lose dati malo vise detalja, pa ako valja i ako se ljudima svidja (ne estetski) :) moze jos neko da ga pravi. Ne znam da li postoje snimci kutije tokom izrade, pa malo vise o tom visokotoncu i levku, alternative mogucih basova i visokotonaca, pa onda i o skretnici...Ipak, ma mako ruzno to izgledalo, mnogo je bolje videti nesto konkreno napravljeno nego hilajdu postova rasprave, a konkretno nista. Znaci, samo malo dorade i bice to super :)

:drink:estetika me interesuje kao babu lanjski sneg.naravno, kutije ce biti furnirane kad dodje vreme ($). sto setice visokotonca i levka - visokotonac je modifikovani Eminence,a levak je bem li ga, spazio sam ga sasvim slucajno i pazario, relativnopovoljno. nerviralo me je to sto je za 1,5 inca drajver, ali horne te velicinenema za manji drajver od 1,5 inca. nije da sam grandoman, ali kad samspazio horne, bilo je to ljubav na prvi pogled. a ispostavilo se da radeonako kako rade - fantasticno.kolega je spominjao gumice za teglu, one su stavljene da pridrzavajukalambur od skretnice na horni. doticni kalambur je stavljen zbog probanjazvucnika na gain clon-u na vecoj snazi. na mom SE od 5W, taj kalambur neide, vec ide samo blok 3,3 + 0,47 uF.bas, to jest extended range je pusten full dok mi se nenamotaju kalemoviodgovarajuce vrednosti. :drink:

post-357-0-70267500-1332507703_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim ...........kolika je sansa da ei driver (koji je daleko bolji no sto vecina misli) legne u petit onken ?onda plastika horna ....... koja ne mora biti bas toliki krs ako se uredi i udovolji jojali aman ........ vrljavac drekavac u horni za 1,5" (ako i jeste)ispostovan je i realizovan svaki zajeb koji se mogao dogoditi ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Horna bi trebala da je iz EV kutije SH1512 ili bar opako liči. Constant coverage. Sa odgovarajućim drajverom prilično dobro izgleda, mereno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije nego ........http://tinyurl.com/7d4xxhynije bitno sta je , nego kako je upotrebljenoi onda nije ni cudo kad posle kazu da Onken ne valja , i kako su horne samo za baciti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam cemu takvi komentari.mene licno ne interesuje da li neko kaze da onkeni ne valjaju.ja kazem da valjaju.a od cega je sta napravljeno - pa dokazano je da su mnogi zvucnicinapravljeni od kojecega i kostaju $$$ a sviraju kao kanta. na primerKlipsch, Wienna, Audio Note ...sto se tice kako rade, pa mogao bi kolega Zvu da svrati, poslusai da da komentar.realno. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi - ovo je DIY forum , a ne klub prodavaca gde svi treba da se milujemo i uvaljujemo naivnim clanovima koji su van kluba .ako mislim da je nesto sklepano i da ne vredi pare za koje prodajes , ja cu i da ti kazem .nisam ti urnisao oglas ni tamo , kao sto ne bih ni ovde ........ ali ova tema nije oglas .zelim ti svaku srecu sa prodajom , al' sto rekoh - rekoh ..... a nisam rekao da onken ne valja ......... nego sam rekao da Le Petit Onken koji si napravio i taj bas koji si stavio idu kao pile i gace .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa sad, da li idu kao pile i gace ... preostro receno.mada ...kad se ljudima spomene EI bas, svi misle na budjaveAZ 1201/120/B ili AZ 1201/120/V. ali zvucnik koji samkoristio je AZ 1200/184/V. razlika je neuporediva. onaprva dva imaju magnete kao niska 8-ica, a ovi moji imajumagnete kao eminence-ova 18-ica. ne samo sto imajuogromne magnete, vec su parametri druga prica. mislimpozitivno.kako god, napravih i sta je tu je. da li ce se prodati, pa bumovideli. do sada ima toliko ponuda za zamenu, da nije normalno.najvaznije je da ja ne zivim od toga, jer bi poodavno umro odgladi. ali bukvalno.a ta zamena + ... moze biti interesantna. druzenje, zezanje ...nekome nije, ali meni jeste. mnoge ljude, pa i neke kolege ne biupoznao da nema tange-frange ili sifra g za g. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakva god razlika bila izmedju navedenih basova (kojima sam i merio T/S i koristio - oba navedena tipa , pre ~ 2 decenije dok sam bio mlad i poletan ) ............. nijedan od njih ne pase za Le Petit Onken .dakle- ili si napravio po nacrtu , pa to nije to- ili si izmerio T/S zvucnika i prilagodio tuning ........... sto nisi naveo kao uradjeno .ja znam kako to moze da radi u Onkenu , jer se koliko toliko konstrukcijom boxova bavim od doba 386DX i amber monitora , gde je Loudsp.exe bio najvredniji softwer u kompu ........ tih zvucnika je bilo ko sase u EI prodavnici u Zeljeznickoj u NS ....... i valjda sam sve i jedan zv. iz Svrljiskog kataloga ubacio u sim .......zakljucak - dao ti Bog da cujes Onken s onim sto spada u njega .onda mozemo lepo o druzenju i uzivanju , a bajke da ostavimo po strani ...... prvenstveno da ne bi neko mlad i naivan se popalio i krenuo u istu avanturu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da neko krene u avanturu, ne savetujem, bio on mlad ili ne.cak i sa Altec-ima. mnogo brate komplikovano sastavljanjekabineta. a da ne pricam kako je baratati sa sastavljenim.ali.posto sam veoma zadovoljan sa zvukom, imam nameru dau skorijem vremenu uradim Onkene, ali sa 15-icama. e sad,Altec ili Westrex, bumo videli. treci nece biti. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja nove GPA 416-8C (par), za 1200 Eur su tvoji, a nudim i kombinaciju GPA 902 + 511 sva zajedno sa basovima 1800Eur :)

da neko krene u avanturu, ne savetujem, bio on mlad ili ne.cak i sa Altec-ima. mnogo brate komplikovano sastavljanjekabineta. a da ne pricam kako je baratati sa sastavljenim.ali.posto sam veoma zadovoljan sa zvukom, imam nameru dau skorijem vremenu uradim Onkene, ali sa 15-icama. e sad,Altec ili Westrex, bumo videli. treci nece biti. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...