Jump to content

Daljinski upravljac za vintage pojacalo


Bull & Terrier

Preporučeni Komentari

Daljinski sigurno moze za on/off i volume za bilo koje pojacalo(vantage ili novije proizvodnje). Tu je jedini moguci problem kako ga "uglaviti", ako je tesno unutra. Ali i to je resivo. Inace,cena zavisi od nabavljenih delova, gde je najskuplji motorizovani pot... Sve ostalo je mozda oko 500 dinara. Dakle,pitanje je isplativosti jer taj pot kosta izmedju 10 i 30 eur(zavisno kako se nabavi).Evo att kako je to resio jedan gosp. iz Nisa. On za PIC koji kontrolise obrtanje motora trazi 10eur, dao je i semu i pcb na sajtu. Ovo sam ja pravio i to radi lepo...Mozda neko ima jos jednostavnije resenje?

Ja sam mislio da je to mnogo skuplje. Pojacala koja ja gledam su masivna i robusna, tako da ce imati mesta za 6 potenciometara. :hvalamnogo:Vladane hvala ti najlepse, ako pazarim pojacalo bez daljinskog saljem ti PM.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Projekat iz Silicon chip-a. Daljinac za Philips, vol + mute http://www.siliconch...59/article.html

PCB i HEX fajl na http://www.siliconch...2002&month=June

U prilogu slika gotove plocice i raspored elemenata.

Nisam probavao lično, ali tvrde da radi...

EDIT: Dobar avatar... :wink2:

post-53-0-89884600-1331161918_thumb.jpg

post-53-0-94125200-1331162129_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Projekat iz Silicon chip-a. Daljinac za Philips, vol + mute http://www.siliconch...59/article.htmlPCB i HEX fajl na http://www.siliconch...2002&month=JuneU prilogu slika gotove plocice i raspored elemenata.Nisam probavao lično, ali tvrde da radi...EDIT: Dobar avatar... :wink2:

Ima li to da se kupi kod nas ?EDIT : Meni je onaj drugi lepsi, al' mi treba daljinski. :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li to da se kupi kod nas ?EDIT : Meni je onaj drugi lepsi, al' mi treba daljinski. :wink2:

to radi istu stvar, ali kod gosp. iz Nisa imas i programiran pic. za ovaj sa tvoje slike ce ti trebati sadrzaj pic-a i da ti neko to isprogramira
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li to da se kupi kod nas ?

Ne da ja znam, sem ako neko ne napravi pa prodaje. U pitanju je kompletan projekat, sa sve programom za PIC (onaj HEX fajl), bekapovao sam ga na HDD za nekad da se nađe. Objavljen je u Silicon Chip-u iz juna 2002. (ima ga na torentima) sa sve dodatnim objašnjenjima kako se podešava kod daljinca i isključivanje potenciometra kada ode do kraja (tome služi onaj trimer).Sa druge strane, moj prijatelje je ugrađivao taj niški kontroler u neki amp svojevremeno i to takođe lepo radi... Ako nisi vičan elektronici, možda je bolja varijanta uzeti gotovo, a Vladan se već ponudio... Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da ja znam, sem ako neko ne napravi pa prodaje. U pitanju je kompletan projekat, sa sve programom za PIC (onaj HEX fajl), bekapovao sam ga na HDD za nekad da se nađe. Objavljen je u Silicon Chip-u iz juna 2002. (ima ga na torentima) sa sve dodatnim objašnjenjima kako se podešava kod daljinca i isključivanje potenciometra kada ode do kraja (tome služi onaj trimer).Sa druge strane, moj prijatelje je ugrađivao taj niški kontroler u neki amp svojevremeno i to takođe lepo radi... Ako nisi vičan elektronici, možda je bolja varijanta uzeti gotovo, a Vladan se već ponudio...

Ma ja ne da nisam vican nego nemam veze sa elektronikom uopste. Ako budem uzeo amp bez daljinskog eto mene kod Vladana. :hvalasvima:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad vec pricate o mot.pot. ima li neko tacan mail od gospodina iz Nisa posto mi ni posle mesec dana nije odgovorio u vezi PIC-a?!Onaj mail koji je na stranici InfoElektronika izgleda da nije u funkciji. :help:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad vec pricate o mot.pot. ima li neko tacan mail od gospodina iz Nisa posto mi ni posle mesec dana nije odgovorio u vezi PIC-a?!Onaj mail koji je na stranici InfoElektronika izgleda da nije u funkciji. :help:

Jeste u funkciji-ja sam pre nekoliko dana dobio pic postom od njega,a narucio sam mailom. Inace, sto se tice daljinca-tu dodje svaki RC5 kod(mahom philips ali i mnogi drugi ga koriste) , pa moze da se bira na buvljaku. a moze i da se proba na licu mesta(mislim pri kupovini daljinca na buvdzi), samo povezes bateriju kod kuce poneses sa sobom ceo sklop koji si vec probao kod kuce i biras...A onaj koji je vec postavljen sa hex fajlom mozemo da probamo da li radi(ja imam pic programator), mislim da li je sadrzaj hex-a u redu,a sema je ok mislim... Svakako treba probati to,kako bi neko sa foruma uvek mogao da isprogramira pic kada zatreba...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...