Jump to content

Novi izum!:D


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ОК,Још ово и престајем са нападима на цевчице.Да ли се слажеш да ћеш, ако цевчице сложиш као што си описао (већи фи код драјвера, мањи фи са друге стране цевчице, па све то у сферу око драјвера), да пореметиш однос кутије и мембране, тј утицај објеката у близини мембране на рад мембране (не знам како се ово стручно зове, али сећам се, када сам мерио моје звучнике, да се један од параметара у многоме мењао у зависности од тога да ли драјвер ради у слободном простору, или у близини неког објекта, или у кутији). Тиме би се ефективно запремина смањила.Сетио сам се назива: Неповратни вентил за стојеће таласе ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa naravno da onda program za izracunavanje nema svrhu, a pravo da ti kazem ti programi me nikad nisu ni interesovali, nisam od tih ja sam od onih drugih :Da milion puta do sad sam se uverio u to da programi nekad shljakaju nekad ne, i dosao do zakljucka da samo probavanjem moze da se sklepa idealna kutija, kako za auto hifi tako i za home hifia jos sto je Boki primetio kako zvucnici bolje sviraju u odnosu na velicinu Qts-a, ako je manji onda lepse zvuci u vecoj kutiji a ako je veci onda zvuci bolje u manjoj kutijiznaci to je obicna teorija ti programi i to me ne zanima, svaki zvucnik koji pravim ima prvo da prodje razne mililitraze i fazone :)kolko tu faktora ima koji nisu uracunati u program ihajkao i ona teorija o sfericnoj kutiji tj kad metnes sirokopojasni u kuglu, kao juuuu tu je najgori stajajuci talas se formira to po teoriji bude najgori talas, aha malo sutra, u praksi nema govora o tom stojucem talasu... i slicni fazoni, ima toga kolko ocesa posebno mi se kenja od pravila ispeglane krivulje, svaki zvucnik je drugaciji i poenta je u tome da se osecam lepo dok slusam i da me zabavi i da se smejem, a ne sta grafikon kaze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema frke, nego je stvar sto ja sad pocinjem da sumnjam u sopstveni izum pa sam besan na svaku sitnicu :lol:

dyna, samo napred ne ocaavaj, bitan je duh.. nego ako ovo nesto ne bude radilo, daj da uzmemo i napravimo jedno strasilce (malo strasilo) iza drivera da ovim brezobraznicima ne padne na pamet da se uopsste pojave :wild:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ti nije dobra pocetna pretpostavka da zvuk ide uglavnom napred-nazad.Da je tako, kutija bi se čula samo kad staneš tačno ispred nje. A znamo da se čuje na sve strane. Tako isto i pozadi, imaš tu talasa pod svakim mogućim uglom.Za cevčice nemam komentar, treba probati.Mislim da je loše i ono što si zarobio drajver u malu komoru, on baš treba da ima što više prostora sa strane.Ona daska skroz pozadi koja stoji pod ulgom je sigurno dobra ideja, kako god da se postavi.

To bi bilo to ......a što se mene tiče , te cevčice možda većeg prečnika , mada i ne moraju cevčice , konusnog oblika i postavljene pod uglom ...... PS nema ništa bolje od frezenkovang prednjeg panela / često se mogu videti debeli prednji paneli koji stvaraju neku vrstu TL oko membrane / i nagnute zadnje ili prednje stranice ....jednostavno , odavno poznato i vrlo funkcionalno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste ali nedovoljno efikasno, ja bi hteo da se backwave nekako maximalno minimizira, videcemo, bitno da je pocelo da se razmislja :)

Nešto kao B&W Nautilus bas sekcija .....samo ne toliko savijena .....nešto kao TL sa sacima unutra koji idu u konus , tj svaki put kad se odbije ide na manju frekfenciju .To bi moglo na podnostojećim kutijama , jer su visoke , tako da bi se mogla cev saviti prema nazad i prema dole unutar kutije ......to su mi bila neka razmišljanja od pre pet -šest godina .....nikad nisam probao jer sam zaključio da to sigurno funkcioniše / za srednjetonce je bilo razmišljanje / , a za nešto što sigurno funkcioniše ne treba gubiti vreme :smesna: :smesna: :smesna:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo vec kod novih izuma, ako ste bili u dilemi da i da kupite delimano posudje (iznutra oblozeno keramikom), kratak savet - vredi svaki dinar koji se da za njega. Zdravije je od teflona, hrana ukusnija...A mozda mu se nadje i neka primena u konstrukciji zvucnih kutija, nikad se ne zna... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo vec kod novih izuma, ako ste bili u dilemi da i da kupite delimano posudje (iznutra oblozeno keramikom), kratak savet - vredi svaki dinar koji se da za njega. Zdravije je od teflona, hrana ukusnija...A mozda mu se nadje i neka primena u konstrukciji zvucnih kutija, nikad se ne zna... :wink2:

Kad se setim da smo za svaki novi type posuđa pisali isto: „vredi svaki dinar koji se da za njega. Zdravije je od ... , hrana ukusnija..."Disclaimer: Imam to posuđe i nemam išta protiv njega. Naprotiv. Samo će vreme pokazati... Ili novi type... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Samo će vreme pokazati...

Pokazalo je vec - posle oko godinu dana umerene upotrebe (na sporetu sa keramickom plocom) tiganj je potamneo i sve se lepi na njega, neupotrebljiv je. Serpa se jos uvek drzi jer je mnogo manje koristena...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvin'te što kasnim sa ovim komentarom - trebalo je na početku teme, ali možda ni sad nije kasno.Mislim da je osnovna postavka problema da se zvučni talas iza zvučnika prostire pod pravim uglom ka zadnjoj ploči pogrešan.Evo zašto, membrana zvučnika je pod nekim uglom i ako se ona uniformno kreće (a i to baš nije sasvim tačno) onda će unutar kutije zvučni talasi ići pod tim uglom prema unutrašnjosti kutije i već će se tu rasipati a neće direktno "udariti" na zadnji zid. :wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...