Jump to content

Novi izum!:D


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

ne prostire se vazduh ispocetka na sve strane u kutiji, membrana jeste konusna ali kako se pomera pravolinijski onda i vazduh tako ide manje vise pravolinijski, a cevcice ne daju da se taj talas odbijen o bilo koji ugao kutije vrati na membranu

мхмм

онда овако,

код овог решења тј протипа изума ми се не свиђа то што је задња пречка постављена тако да део таласа управо враћа ка драјверу, па тиме цевчице постају потребне ( а ја сам баш ухватио пик на њих). уколико би се поставила купа довољне висине, ништа од таласa се не би вратило према драјверу, барем по слици.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

moze i tako, nazad moze da se stavi bilo kako, samo da ne bude paralelno da se talas ne vraca direktiva kroz cevcice :)moze i da se stavi i mnostvo manjih budzeva da razvale talas na sve stranePS: ovo ako uspe dajem svima copyright, a velike firme folerske mogu da se slikaju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

puz je vise za morski ambijent i stavio bi to samo u kolibicu na Honolulu, a ovaj modulator je skoro univerzalno primenljiv, stim sto veli Dane oblik kupe na zadnju stranicu je mozda bash idealka :)uostalom sta je taj puz?! to je neki tml?! ma nema veze to ne moze da se napravi, a i ako se pravi to je brzinom puza i jos nije univerzalno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Дина, само ти то направи да видимо.

ma jeeeeeeeste, pa nisam jos ni BOXMASTERA sklepo a smislio sam pre par godina haha, a gde su silni projekti zvucnika, nagomilo sam i prosto ne znam koji pre da sklepam huh :crazy:gle uzo sam neki dan jedne od najboljih zvucnika uopste, taj moze sve i fullrange(iako ima nekih peakova) a moze da bude i samo midbass, a upotrebicu ga u kutiji koja ce se zvati DUNE jer ce imati dosta peska, a i membrana ima sloj peska tako da ce to biti idealka, i bice ustvari dva zvucnika u jednom(dodam 3" flatcone TB) i tu cu da integrisem modulator i stelujuci BR port i sve to cyber dizajn :)http://www.ebay.de/i...984.m1497.l2649mozda i taj zvucnik prvo budem pravio cim pobegnu pingvini, tako da eto onda cemo vidimo jel shljaka izum, a ako neko oce moze slobodno da proba jel to radi, ako radi castim gajbom piva! :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ti nije dobra pocetna pretpostavka da zvuk ide uglavnom napred-nazad.Da je tako, kutija bi se čula samo kad staneš tačno ispred nje. A znamo da se čuje na sve strane. Tako isto i pozadi, imaš tu talasa pod svakim mogućim uglom.Za cevčice nemam komentar, treba probati.Mislim da je loše i ono što si zarobio drajver u malu komoru, on baš treba da ima što više prostora sa strane.Ona daska skroz pozadi koja stoji pod ulgom je sigurno dobra ideja, kako god da se postavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

дакле,што су цевке ближе драјверу, то више таласа може да се врати до драјвера; а што су цевке дуже, тј. ближе задњој страни кутије, супротно.значи, уколико не смета корисним таласима, дужа цевка је боља.негде сам прочитао и томе како крути предмети који се налазе у близини драјвера утичу на распростирање таласа истог, неко је то фино објаснио, а ја да објасним не умем.И још нешто, сваки талас се распростире ипак таласно, па тако да би и цекве можда требале да имају облик хорница, тј да се шире према позади, а питање је и да ли неће држачи цевчица, који су на слици представљени од дрвета да ремете те таласе и тиме промене параметре драјвера.?ЕДИТ: Ево и Која и ја слично размишљамо ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a Boki vidim citas, aj daj misljenje :)

Moguće da će se ta mala kutija oko jedinice (do tampon zone :lol: ) ponašati kao kompresiona, dok će cevčice i vata napraviti neku vrstu varioventa, tj. tzv. flow resistora. Ako bude tako, onda ti ceo taj ostatak kutije ni ne treba. :lol: ....a i niske frekvencije će volšebno da se izgube...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ta nemojte kazti, pa kako onda drajveri rade u onim hornama backloaded ili kako se zovu ne razumem se, sto imaju malu pocetnu komoru pa jos i poluzatvorenu!? ove cevcice iza em su otvorene em moze to dobro da bude nista ne brinite hehe :Da i rekoh cevcice ce biti optimalne duzine, tj kratke, a kad uzmes snop cevcica to mu dodje skoro nista, pa sto se onda tripuje da se radi boljeg flowa stave cevcice u BR port :Dnema tu izgleda nista od teoretisanja :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

дакле,што су цевке ближе драјверу, то више таласа може да се врати до драјвера; а што су цевке дуже, тј. ближе задњој страни кутије, супротно.значи, уколико не смета корисним таласима, дужа цевка је боља.негде сам прочитао и томе како крути предмети који се налазе у близини драјвера утичу на распростирање таласа истог, неко је то фино објаснио, а ја да објасним не умем.И још нешто, сваки талас се распростире ипак таласно, па тако да би и цекве можда требале да имају облик хорница, тј да се шире према позади, а питање је и да ли неће држачи цевчица, који су на слици представљени од дрвета да ремете те таласе и тиме промене параметре драјвера.?ЕДИТ: Ево и Која и ја слично размишљамо ;)

e ja bi bas suprotno uradio, siroki otvor hornica bi gledao ka membrani a uzi deo levka bi isao ka unutrasnjosti kutije i to onda moze da bude i kugla od hornica oko drajvera, znaci ne ko na slici nego sfera od hornica oko drajvera a da se suzavaju ka kutiji, e onda nema sanse da se vrati bilo koji odbijeni talas na membranu, al tek ce to onda da utice na parametre
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ta nemojte kazti, pa kako onda drajveri rade u onim hornama backloaded ili kako se zovu ne razumem se, sto imaju malu pocetnu komoru pa jos i poluzatvorenu!?

bolje da ne znas :lol:(u stvari, hifi :D)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

дакле,што су цевке ближе драјверу, то више таласа може да се врати до драјвера; а што су цевке дуже, тј. ближе задњој страни кутије, супротно.значи, уколико не смета корисним таласима, дужа цевка је боља.

ne, isto je dal su blizu ili dalje od drajvera, bitan je ugao pod kojim upada backwave, a poenta je da ne upada uopste nego se razbrlja pri pocetku cevcica, i ako uz to jos uzmemo i rad membrane pushpull pushmipuli :msn-rofl: onda nema ni teoretske sanse da backwave tu primirise nego se dobije superflow bassboost supersonic reference level of interstellar soundbeams
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, isto je dal su blizu ili dalje od drajvera, bitan je ugao pod kojim upada backwave, a poenta je da ne upada uopste nego se razbrlja pri pocetku cevcica, i ako uz to jos uzmemo i rad membrane pushpull pushmipuli :msn-rofl: onda nema ni teoretske sanse da backwave tu primirise nego se dobije superflow bassboost supersonic reference level of interstellar soundbeams

Управо угао стојећег таласа (јел то прави назив на српском?) који потенцијално може да уђе у цевке зависи од даљине од задњег зида. Уколико су цевке ближе драјверу, значи да је растојање од задње стране веће, значи да више таласа може да уђе у цевке и под мањим углом. А ако замислимо да су цевке тик уз задњу страницу, онда врло мали број таласа може да се умува у цевку. То би, онда захтевало знатно дуже цевке...Али, да, поенту разумем а то је да се никакви таласи уопште не умувавају у цевке, тј. да се онемогуће у томе.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema to veze, kad razvalis talas da se ne vraca direktno u cevcice onda nema frke, to je reseno sa kupom, i onda talasi naravno da se vracaju ali pod uglom pod kojim ne mogu da prodru u cevcice direktno nego se raznjonjaju i odbijua dok se potrefi ugao da talas udje direktno kroz cevcice vec je sam po sebi oslabljen i talas od membrane ce da ga izbije iz cevcice, tj povuci ce ga al silom povlacenja ce ici u korist membrane to je tkzv. savrseni vazdusni modulator hehe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema to veze, kad razvalis talas da se ne vraca direktno u cevcice onda nema frke, to je reseno sa kupom, i onda talasi naravno da se vracaju ali pod uglom pod kojim ne mogu da prodru u cevcice direktno nego se raznjonjaju i odbijua dok se potrefi ugao da talas udje direktno kroz cevcice vec je sam po sebi oslabljen i talas od membrane ce da ga izbije iz cevcice

Nesto ce da prodje, sigurno. Ta fora sa slamkama je vec vidjena, istina primenjena na drugom mestu. North Creek preporucuje da se port popuni sa slamkama i da to pomaze fino podesavanje granice basova [straws help fine-tune the speaker's low-end bass limit]. Znaci bez obzira na ugao zvuk se nece odbijati, sto ti ocekujes, vec ce prolaziti kroz. Sad kako ovaj fine-tune deluje u tvom slucaju i da li deluje ne znam. Najbolje prakticno probati obe varijante na istim kutijama i uporediti.

post-70-0-29439800-1329526046_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da ce da prodje i treba da prodje ali onda taj talas vise ne diktira, nego je membrana ta koja uvlaci, jer sila tog talasa je slaba da moze da distorzira membranuport je nesto sasvim drugo, on je cak i susta suprotnost od poluziolovanog drajveraport je rupa u kutiji i sav naboj ce da izadje kroz tu rupu, to veze nema sa mojim cevcicama! ne dirajte moje cevcice! :lol:jel razumes drajver je taj koji shiba talase, a ne port, port je pasivna rupa kroz koju ce naravno da prodju svi talasi, skroz pogresna logika to poredjenjea to je tacno sto kazes bez probe moze da se baljezga kolko oces :)PS: ako nesto moze da me iznervira to je kad mi kazu da je to vec vidjeno sto ja pricam, da je tako ne bi pricao, to nije vidjeno, ovo sa BR cevcicama je sasvim nesto drugo i veze nema sa ovim mojim cevcicama ali nikakve veze, cevcice u portu imaju sasvim drugi rad i svrhu!blize je poredjenje tih cevcica u br portu sa cevcicama za pijenje limunade :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...