Jump to content

Visaton simulator Boxsim


Rade

Preporučeni Komentari

Trazio sam da bih video razliku simulacije sa fazama i bez njih. Imam neki programcic koji izradjuje faze sa frd-a i ocekujuci vece rezultate planirao sam temu da pokrenem. Ovako mislim da ne treba.

Imao sam problem da izradim tvoj (zvu) .frd visokotonac pa sam koristio iz mog database-a, razlika je sl.

Postavljena slika moj je zeleni :D

E, a onda sam simulirao sa tvojim podacima (a moj visokotonac) sa i bez faza i evo rezultata

Postavljena slika(crveno je bez faza)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bobane, izgleda da je ofset oko 5cm. Kada sam uneo Troelsovu skretnicu u PCD7 ostavio sam visokotonac u fazi sa midbasem i pomerao sam akustički ofset midbasa u nazad dok nisam dobio onako lep dip. Na Troelsovoj skretnici je visokotonac povezan u kontrafazu.Kada sam ja to uradio, dobio sam vrlo sličan odziv. Male su razlike, a njih pripisujem tome što je on merio svoje zvučnike, dok sam ja ipak koristio fabričke krive. Dakle, pokušaj u svom simulatoru (koji sim koristiš?) da staviš akustički ofset od 50mm (midbas iza visokotonca).Ja sam, ne pokušavajući ovu foru, pretpostavio 25mm ofset kako ne bi bilo baš bez ikakvog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koristim lspcad6.nego nije to sustina bila, vec da uporedim simulaciju bez faza sa simulacijom sa ("napamet") izradjenim fazama.donja slika pokazuje razlike, ali nisu drasticne.merenje bi mozda pokazalo jos vise razlika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Programcic preko kojeg izradjujem faze na osnovu frd-a i zma-a nije hteo da radi kada sam ubacio tvoj frd visokotonca. Dakle, to sam mislio.Zato sam naknadno ubacio iz moje kolekcije :) i prikazao razliku da ne bude zabune

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kasno Zvule na voruma stiže :DEvo kako izgleda na PCD-upost-117-0-71593700-1328807393_thumb.jpgKada se pogleda pažljivije, liče. Ali se mora imati na umu da su ove krive skinute sa inerneta sa sajta proizvođača. Bilo bi zanimljivo videti sledeće: Vladac, izmeriš taj Peerless ostavivši time gate oko 2ms (ne pink noise). Uploaduješ grafik u vidu slike ali linija, a ne crtice kako bih mogao da ga skinem sa SPLcopy-jem i ubacim u PCD. Naravno, izmeriš bez skretnice.Onda ga izmeriš sa skretnicom i uploaduješ i taj grafik. Ja simuliram istu skretnicu u PCD-u pa da vidimo razlike. To bi bio pravi test. U tom smislu evo sličica projektovanog odziva u PCD-u i merenog Clio-om nakon izrade da bi se proverila tačnost:PCD:post-117-0-17879200-1328807960_thumb.jpgMereno:post-117-0-46772600-1328807982_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova zadnja dva grafika samo pokazuju podudarnost merenja i simulacija što je dobra stvar ......i tako treba da bude ......nešto sasma drugo je to kako to radi , mis'im svira , reprodukuje muziku ...i tako ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veceras je kasno, mogu u subotu...

Pa jedva sam uvezb'o pink no(i)s, a ti trazis 'time gate'... :angry:

post-44-0-02936800-1328816067_thumb.jpg

Ova slika predstavlja izlaz sa pojacala, pink noise. Ne znam zasto VA pocetak

grafika izdize (kako zeleno, tako crveno) ?

Da li ovak'a slika moze da se prevede sa SPLcopy?

Pokusacu da uvezbam upotrebu drugacijeg VA (mozda ARTA?).

PozdraV

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova zadnja dva grafika samo pokazuju podudarnost merenja i simulacija što je dobra stvar ......i tako treba da bude ......nešto sasma drugo je to kako to radi , mis'im svira , reprodukuje muziku ...i tako ....

U principu mi i jeste bio cilj da pokažem da simulatori (ukoliko su dobri) mogu u mnogome da pomognu. No ono što me više zanima, iako sam nisam slušao pomenute kutije za koje sam postovao simulaciju i merenje, je komentar o zvuku. Ima li tu nečega što ja ne vidim (osim nedostatka basa jer je kutija napravljena da bude ozbiljniji satelit potpomognut sub-om za HT) jer meni deluje sasma Ok ?

Veceras je kasno, mogu u subotu...

Pa jedva sam uvezb'o pink no(i)s, a ti trazis 'time gate'... :angry:

post-44-0-02936800-1328816067_thumb.jpg

Ova slika predstavlja izlaz sa pojacala, pink noise. Ne znam zasto VA pocetak

grafika izdize (kako zeleno, tako crveno) ?

Da li ovak'a slika moze da se prevede sa SPLcopy?

Pokusacu da uvezbam upotrebu drugacijeg VA (mozda ARTA?).

PozdraV

ARTA ili HOLMimpulse bi bio Ok.

EDIT: Evo jedan koristan linkić za sve

http://www.pvconsult...io/frdgroup.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SASMA .........to je reč koju je koristio jedan tip još dok sam radio u M . Mitrovici ....meni je lik ostao u sećanju jer je koristio neke neobične reči , komparacije , opisivanje veličine ........ i tako ......Dobro to je to .....inače grafikon koji predstavlja pad prema dole sa zadnja dva grafikona se može dobiti samo pogrečnim merenjem .....u stvari nije to toliko pogrešno merenje , koliko više nemogućnost mernih instrumenata da uhvate komletan opseg .........zato se i radi ta merenja niskih frekfencija iz dva puta .......mada onaj koje postovao te odzive je hteo samo da pokaže da simulacije odgovaraju merenjima tamo gde i treba , a to je rezna frekfencija ....... Da ponovimo za neupućene , da ARTA već niz godina ima opciju DUAL GATE .......gde se prvih parstotinaherca , hvata sa parstotinamilisekundi a ono iznad sa par milisekundi ........u principu .....na nivou teorije .....ni to se ne može smatrati za korektan odziv jer pokazuje samo jednu sekvencu od mnogih .....tj pokazuje nešto i to je to .... PS ....jel klopate RADICCHIO TV tardivo .....onako se baci na gril , posoli pobiberi i zalije sa olio di oliva ......mnogo dobra stvar ....malo je onako gorko ..... ali Melancane su zato slatke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...