Jump to content

Sal Zvucnici ??


dzejmi91

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Kakvi su po kvalitetu i zvuku ?

Na primer: SAL SPA4050

Postavljena slika

Ja sam jurio taj zvucnik, dok nisam cuo kako u stvari SAL zvuci. SPA i PA serije su podnosljive, ali opet u odnosu na cenu.. Trazi na ''kupujemprodajem'', tu ces naci mnogo bolji zvucnik za te pare..

A da, to sto je fabrika izmerila, nema blage veze. Vesanja su im ocajna, kod majstora sam video gomilu SAL zvucnika koji su za kantu.

SAL ti je kao PDP medju bubnjevima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima na informacijama. Trebalo bi da uzmem neke pravljene kutije sa SAL-ovim zvucnicima pa zato me interesuju njihove karakteristike.

SPA4050

Dimenzije: 400 mm

Snaga : 230/160 W ------------------------ Da li je to prava tacna realna snaga ?

Frekventni opseg: 30 - 3000 Hz

Osetljivost: 93 dB

Kalem: 2 Inch , 2 sloja

Materijal špulne: Alu

Težina magneta: 50 Oz

Impedansa: 8 Ohm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih da je SAL (Šomođi Audio Line) zapravo "brend", isto kao i negdašnji "First" iz Austrije. Zvučnici se proizvode na dalekom istoku a "brendiraju" se po zahtevu. Otuda i odstupanja od zadatih parametara u datasheetovima - kontrola kvaliteta i tačnosti iznetih podataka je minimalna. Ista je situacija sa mnogim drugim stvarima za široku potrošnju: fenovi za kosu, razne kuhinjske naprave, zvučnici za kućni bioskop, PC periferije itd, itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacno, hteo bih da dodam aktivni woofer,ali nisam dovoljno strucan da to uradim,pa molim za savet. posedujem aktivni woofer canton snage 50 sinusa. Molio bih Vas da mi objasnite kako to da uradim i da li je to dovoljno za zurke u prostoru od 65 kvadrata. Zahvaljujem. Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...