Jump to content

Lowther Classic 200


sule

Preporučeni Komentari

Dosao sam u posed pomenutih Horn kabineta,kabineti su veoma dobro odradjeni,e sad pitanje je sta staviti u njih,na pamet mi je pao Sonido sfr 145-8 ili sfr 200-8 ali potrebna mi je pomoc da ne idem na slepo..............ako imate i neki drugi predlog pucajte :hunter:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 13
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

volem ja Sonido ali - taj kab je pravljen za Lowther

http://www.spectrumaudio.de/index.html

ako bi hteo sonido ( za koliki lowther je taj cab - mrzi me da pretrazujem ?) bi morao da prilagodjavas zapreminu komore

za Sonido treba nesto veca komora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u tom slucaju manji od SFR200 ( keramika ili alniko ) ne dolazi u obzir

dakle - ako mislis na Sonido , racunaj da treba korigovati komoru ....... na uvo ili merenjem , tvoj izbor

generalno - kad je FR dirver u pitanju - pri izboru primat ima sam driver ........ a koji kabinet - to je sekundarna stvar po vaznosti

hocu reci - prvo biraj brand , onda u skladu sa izabranim resavaj kabinet ;

obrnuto je malo zezzzznuto :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u tom slucaju manji od SFR200 ( keramika ili alniko ) ne dolazi u obzir

dakle - ako mislis na Sonido , racunaj da treba korigovati komoru ....... na uvo ili merenjem , tvoj izbor

generalno - kad je FR dirver u pitanju - pri izboru primat ima sam driver ........ a koji kabinet - to je sekundarna stvar po vaznosti

hocu reci - prvo biraj brand , onda u skladu sa izabranim resavaj kabinet ;

obrnuto je malo zezzzznuto :rofl:

Koja bi bila cena za sfr 200 alnico,jel Sonido jeduno moguce kupiti u MAdjarskoj????
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

volem ja Sonido ali - taj kab je pravljen za Lowtherhttp://www.spectrumaudio.de/index.htmlako bi hteo sonido ( za koliki lowther je taj cab - mrzi me da pretrazujem ?) bi morao da prilagodjavas zapreminu komoreza Sonido treba nesto manja komora

Sale, mislis za Sonido treba VECA komora?!Jel komora u Ayona je znacajno veca od one u MauXII...Da li zbog toga ili (verovatno) zbog jos par drugih stvari ali Ayon je znacajno bolja kutija sa SFR200 drajverom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze i neka preporuka za neki drugi full range drajver za koji smatrate da bi dobro radio u pomenutim kabinetima samo da nije Lowther,to mi prevazilazi budzet samo tako..................evo kako izgleda.........

post-729-0-86610900-1325867326_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sale, mislis za Sonido treba VECA komora?!Jel komora u Ayona je znacajno veca od one u MauXII...Da li zbog toga ili (verovatno) zbog jos par drugih stvari ali Ayon je znacajno bolja kutija sa SFR200 drajverom.

mea culpa - mislih veca al' sam kucao kako jesameditovao sam svoj postipak - u ovom slucaju ne mogu da tvrdim da li veca ili manja , ali sigurno je da treba doterati komoru za svaki drugi korisceni driver
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

www.sonido.huimas i njihov e-mail tamoengleska verzija sajta nije potpuno identicna (u smislu kompletnosti ) sa originom , ali imas i google translate i Chrome funkciju prevodaza nabavku - trazi da li na vorumu ima koga ko putuje u Pestu a da je voljan ..... ili sam poseti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Ubacen Sonics 8" full range Japanac tamo s'kraja 60-ih i jako lepo svira medjutim fale mi visoki malo,po mojoj proceni ovaj drajver ne ide na gore vise od 16khz,sutra bi trebao da mi stigne i Sonics horn tweeters koji bih dodao,voleo bih samo neko da mi kaze sa kojom vrednoscu da ga odvojim,isao bih na 4,7uf-400 Mundorf paralelno...............jel ne gresim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...