Jump to content

Koliki hladnjak treba za LM1875T ?


Pigy

Preporučeni Komentari

Zanima me koliki hladnjak treba za LM1875T,posto se ne razumem bas u racunanje K/W, moze li otprilike. Buduci da sam ja imao ranije Sony liniju sa LM1875T i hladnak mu je bio AL lim otprilike 20X10X0.3cm i jos neki tanki limcici proicvrsceni na taj lim tako da imaju oblik radijatora, pa na tom hladnjaku su bila dva LM1875T, ja imam par hladnjaka ali neznam koji da upotrebim ,cu slikam i napisacu dimenzije pa da mi kazete koji je optimalni izbor.Secam se da na mnogim autocar kasetofonima, kao i sada CD plejerima,hladnjak im je samo AL ploca na zadnjoj strani kasetofona,debljine 3-4mm, i to se lepo greje. Tako sam napravio sebi pojacivac sa TDA1552Q znaci onaj Ic za kola, i stavio hladnjak od procesora 7X7X0,6mm + rebarca .ali greje se i to poprilicno iako je opterecenje 8 oma, pa sam mu stavio i fan za svaki slucaj,...zar mora tolko da greju...? Na grafikonu stoji da pri +/- 25VDC na 8 oma disipacija LM1875T je 19W,koliki bi onda trebao hladnjak da bidne?HVala!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Овако га хлади Род Елиот (http://sound.westhos...m/project72.htm)

post-168-0-11760000-1325765074_thumb.jpg

По један хладњак од процесора за један чип, без вентилатора, али да има природну вентилацију (отвори на кутији изнад и испод хладњака) биће сасвим довољни.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko vidim na slici,to je podebeo hladnjak...Imam neke ruske hladnjake 10X10X0,3cm sa rebrima,mislim da bi bilo dovoljno po jedan za LM1875,slikacu ga sutra.Zanima me dali na ulaz gde ide 2,2uF moze da se stavi i veci na pr,4,7uF(drugim Ic kolima to nije bio problem), i dali smem da stavim bipolarni na ulaz , racunajuci da ce manje biti tako degradiran zvuk nego kroz obican elektrolit,valjde bipolarnom nesmeta jednosmerni napon ako ga ima?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

osnovica rebratog ladnjaka je hit spreder, kad je deblja bolje provodi ka rebrima. da ta ista debljina nije bitna, većina rebara bi bila ravna a ne kako je kod većine trapezastog preseka. površina je jako bitna ali ako je do nje provodljivost slaba, onda džaba poso. znači priča da je površina najbitnija stoji al ako joj je dotur toplote dovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Debljina osnove hladnjaka se valorizuje kroz dve vrednosne kategorije:1. Mehanicka - bitna je u planiranju montaze. Ako se planira pravljenje navoja za snazne tranzistore i sl. odredjena debljina materijala je neophodna.2. Termicka - od debljine materijala zavisi tzv. termicka inercija odn. vreme koje je potrebno da ceo hladnjak, pri odredjenoj toplotnoj disipaciji, postigne priblizan termicki ekvilibrijum.Ukupan termicki koeficijent hladnjaka (n * K/W) od ove dimenzije ne zavisi (to je vec dugo, dugo vremena poznato).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je iz starih PC-ja tezina 400gr,dimenzije sam zaboravio kuci, bilo po secanju 6,8X7,4X3,5cm a debljina osnove 1,2cm. i ima cooler na sebi.post-385-0-75637400-1325838054_thumb.jpgA ovo su ruski hladnjaci, 2 kom, svaki je tezak po 180gr, dimenzije po secanju 7X7X5cm a debljina osnove 5mm.Ovo je iz pojacivaca nekog ruskog projektora,tu su bili neki ruski tranzistori koje sam nazalost davno bacio.post-385-0-67086200-1325838273_thumb.jpgRazmisljao sam ove da koristim uz dodatak coolera na kucistu pojacivaca.I pitanje mogu li se ventilatori stavljati i da ne budu tik uz hladnjak neho recimo 1cm od njih,posto zbog manjka prostora u kutiji stavio bih ih spolja..?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je iz starih PC-ja tezina 400gr,dimenzije sam zaboravio kuci, bilo po secanju 6,8X7,4X3,5cm a debljina osnove 1,2cm. i ima cooler na sebi.

A ovo su ruski hladnjaci, 2 kom, svaki je tezak po 180gr, dimenzije po secanju 7X7X5cm a debljina osnove 5mm.Ovo je iz pojacivaca nekog ruskog projektora,tu su bili neki ruski tranzistori koje sam nazalost davno bacio.Razmisljao sam ove da koristim uz dodatak coolera na kucistu pojacivaca.I pitanje mogu li se ventilatori stavljati i da ne budu tik uz hladnjak neho recimo 1cm od njih,posto zbog manjka prostora u kutiji stavio bih ih spolja..?Pozz

Не мозгај даље, пасује.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav za zemljaka iz Skoplja :drinks:Rott Eliot koristi bipolarne kondenzatore na ulazu, a u originalnom datasheet-u na crtezu naslikana su dva elektrolita od 4,7uF redno vezana i to plusevima....sta velite sta valja na ulaz??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stone, a koji pasuje,jel bolje da uzmem po jedan ruski i spolja ventilator ,ionako su odvojene dve plocice , ili je bolji onaj PC..?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav za zemljaka iz Skoplja :drinks:Rott Eliot koristi bipolarne kondenzatore na ulazu, a u originalnom datasheet-u na crtezu naslikana su dva elektrolita od 4,7uF redno vezana i to plusevima....sta velite sta valja na ulaz??

Blok 2,2uF
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bora Omega me je savetovao ranije u slicnim semama da izbegavam Blok kondenzatore na ulaz, jer blok kondenzatori su iskljucivo za rasprezanje izvora napajanja,odnosno ne koriste se za prenos audio signala.Drugo, zar Rott Eliot od 1000 i vise napravljenih pojacala nije mogao da stavi neki blok na ulazu a stavio je bipolarni kondenzator, i zasto u datasheetu za LM1875 nacrtano je dva elektrolita vezana redno plusevima,koliko ja znam tako se nekada pravio bipolarni kondenzator.?Ok Stone, a kako da znam da je hladnjak dovoljan,jel to znaci da na maksimalnoj snazi treba da mogu da drzim ruku na hladnjaku??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bora Omega me je savetovao ranije u slicnim semama da izbegavam Blok kondenzatore na ulaz, jer blok kondenzatori su iskljucivo za rasprezanje izvora napajanja,odnosno ne koriste se za prenos audio signala.Drugo, zar Rott Eliot od 1000 i vise napravljenih pojacala nije mogao da stavi neki blok na ulazu a stavio je bipolarni kondenzator, i zasto u datasheetu za LM1875 nacrtano je dva elektrolita vezana redno plusevima,koliko ja znam tako se nekada pravio bipolarni kondenzator.?

Stavi onda dva elka, kao što si opisao, pusti ti nas... :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...