Jump to content

CA 640V2 tweak


bata bane

Preporučeni Komentari

Pozdrav, Kako nailaze hladni dani, mora se naci zanimacija. Ge preamp radi,ali vreme je da se poradi na necemu sto stvarno moze da ima neku korist. :Viannen_loungelizard:Posto posedujem jedan CA640V2 koji mi je sa vremena na vreme zadavao nevolje, odlucio sam da mu vratim istom merom da mu izvadim creva za kaznu.Posto se ja ich ne razumem u digitaliju i mogucnosti , u prilogu cu vam dostaviti servisnu dokumentaciju doticnog CD-a pa ko imam vremena i volje da baci pogled :wink2:Prvo pitanje da li moze da se od datog CD-a napravi DAC sa digitalnim ulazom i da se koristi bez transporta, kao njegov mladji brat CA740 :whistle2:Drugo pitanje, posto DAC chip sam po sebi nije los u pitanju je Wolfson, intersuje me kakve ideje bi dose u obzir za analogni izlaz.......nemam predrasude,OP, SS, cevke, trafoi... :wink2:Samo ne Ge, sa njim sam zavrsio :oke:A evo i linak... http://dl.dropbox.com/u/20665608/za%20BB%20Cambridge.rarPokusao sam nekoliko puta da smanjim i ubacim slicicu ali uvek oznake ostanu muljave :wavecry:Ako neko ume, bio bih zahvalan :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Razmisljao sam o lampizaciji, ali bilo bi greota rasturati sve da bi se eto samo stavile cevke, ako se radi onda bi tu trebalo ispostovati sve postulate GPSP (good power supply practice), a to podrazumeva mnogo mesta.Naravno kao sto sam rekao, nemam predrasuda, ali vidim da ce prvenstveno problem biti sto odmah ne moze da posluzio kao samostalni DAC. Nisam znao da CD sam po sebi nema SPDIF reaciver, vec da mora da se ugradi dodatno da bi bio samostalan.To znatno smanuje moju zelju za tweakovanjem samog CD u samostalni DAC. Vise se isplati onda da prodam CD dodam parice i nabavim DAC kit neki...dobar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav,Kako nailaze hladni dani, mora se naci zanimacija. Ge preamp radi,ali vreme je da se poradi na necemu sto stvarno moze da ima neku korist. :Viannen_loungelizard:............Ako neko ume, bio bih zahvalan :wink2:

Ја умем да скувам ракију,док се крчкају трипице,насецкам кисо купус(добро дође уз толики мрс).А није ми тешко ни вино да скувам док греје германијумски вакум....Е,сад што немам.....Пушти кецове и нуле,чекај добар снег па твикуј детету Снешка! :acute:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја умем да скувам ракију,док се крчкају трипице,насецкам кисо купус(добро дође уз толики мрс).А није ми тешко ни вино да скувам док греје германијумски вакум....Е,сад што немам.....Пушти кецове и нуле,чекај добар снег па твикуј детету Снешка! :acute:

Ma imam slobodno u periodu od 22-00h, pa moram da smislim raspored, naravno, posle predsednik komislije odobrava satnicu ukoliko je u skladu sa dinamikom poslova u kuci.Eto... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmisljao sam o lampizaciji, ali bilo bi greota rasturati sve da bi se eto samo stavile cevke, ako se radi onda bi tu trebalo ispostovati sve postulate GPSP (good power supply practice), a to podrazumeva mnogo mesta.Naravno kao sto sam rekao, nemam predrasuda, ali vidim da ce prvenstveno problem biti sto odmah ne moze da posluzio kao samostalni DAC. Nisam znao da CD sam po sebi nema SPDIF reaciver, vec da mora da se ugradi dodatno da bi bio samostalan.To znatno smanuje moju zelju za tweakovanjem samog CD u samostalni DAC. Vise se isplati onda da prodam CD dodam parice i nabavim DAC kit neki...dobar.

Niko nije rekao samo cevke. Može i malo "dublji" tweak.Običan CD nema Digital In a sam DAC chip najcesće ima tzv I2S ulaz ( doduše nije izveden spolja ali se može relativno lako nabudžiti). Da bi dobio I2S treba ti SPDIF receiver ili USB to I2S konvertor (što je možda zanimljivije jer omogućava slušanje sa PCa)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...