Jump to content

zvučne jedinice iz USA, Madisound-a i sl.


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Oni koji su naručivali direktno iz USA neke zvučne jedinice, dajte iskustva. Dakle, odavde, pa da ide poštom, a ne da neko donosi.Ako bih recimo naručio 2 visokotonca koji su dosta povoljniji u Madisound-u nego u EU prodavnicama (+50% skuplji), trebalo bi ipak da me izađe povoljnije nego bilo koja varijanta nabavke iz radnje u EU i dopremanja do ovde. Valjda. :dubbio:Paket ne bio velik po gabaritima. Težina oko 1,5-1,8 kg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Obavezno USPS...ako ide kurirskim sluzbama placaces spediciju koja nije mala...Druga stvar na koju treba da obratis paznju jeste da pitas da ti redukuju cenu kako bi manje platio carinu i porez...moze i gift...Ako nije tajna,sta hoces da narucujes,tj koji brand...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde imas "Flat rate" i velicinu paketa pa mozes da vidis koliko kosta za Srbiju. Ja sam zadnje slao pokojnom Banetu basove koje si mu mislim ti preporucio.Mislim da bi tvoje islo u Large Box - $58.5+5.5% tax jer treba dobro zastititi. Ja sam na 15-20 minuta od Madisound pa ako ti trebam tu sam uvek da pomognem.https://www.usps.com/ship/priority-mail-international-flat.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam na 15-20 minuta od Madisound pa.......

Jedva si ceko priliku da se pohvalis i da nam natrljas na nos. :msn-rofl:Nekom je zivot majka, nekom maceha.Ja bi iso svakog dana do shop-a da slusam i gledam... :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, koje visokotonce hoćeš? Ja bih možda naručio par http://www.madisoundspeakerstore.com/ring-radiator-tweeters/sb-acoustics-sb29rdc-c000-4-ring-dome-tweeter/Da li madisound vraca VAT tj smanjuje cenu kad se naruči? U europe audio ti smanje cenu za vrednost poreza kad staviš da naručuješ u Srbiju.Da li treba očekivati neke dodatne troškove osim carine i pdva, kad to konačno stigne kod nas? Naravno, ako se šalje USPSom. Pod troškovi mislim nešto tipa ležarina, carinska obrada itd.Koliko znam carina i porez se obračunavaju i na cenu poštarine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u americi ne postoji VAT. tj postoji sales tax koji se obracunava u zavisnosti od zakona drzave (americke) na ciju teritoriju se salje roba. to se dodaje na cenu koja je prikazana na sajtu.rekoh, meni madisound ovog proleca nije hteo da fejkuje izvozni invojs pa sam se odlucio da svoju kupovinu realizujem preko prijatelja iz amerike. znaci ne pisem napamet, sto ne znaci da se nesto nije promenilo tj da nema i drugacijih slucajeva.naravno da se carina obracunava na sve troskove uredjaja, znaci roba plus postarina.dugo sam mislio da je to neki domaci usrani specijaltet ali sam nedavno primio nesto iz JAR preko engleske i tamo su mi carinili po istom principu iz cega zakljucujem da je to ocigledno pravilo za sve carine ovog sveta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oni koji su naručivali direktno iz USA neke zvučne jedinice, dajte iskustva. Dakle, odavde, pa da ide poštom, a ne da neko donosi.Ako bih recimo naručio 2 visokotonca koji su dosta povoljniji u Madisound-u nego u EU prodavnicama (+50% skuplji), trebalo bi ipak da me izađe povoljnije nego bilo koja varijanta nabavke iz radnje u EU i dopremanja do ovde. Valjda. :dubbio:Paket ne bio velik po gabaritima. Težina oko 1,5-1,8 kg.

Ja sam naručivao neke Sease iz amerika ...ali samo zato što mi je uvoznik Seasa za italiju rekao da će me oni iz amerika doći upola jeftinije .....teška papirologija ....evri u dolare pa dolari u evre , pa osiguranje pa putarina .....sto problema ...i nije mi jasno kakvi se to visokotonci sad uvoze kad se zna da najbolji visokotonci na svetu potiču iz Srbije
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde imas "Flat rate" i velicinu paketa pa mozes da vidis koliko kosta za Srbiju. Ja sam zadnje slao pokojnom Banetu basove koje si mu mislim ti preporucio.Mislim da bi tvoje islo u Large Box - $58.5+5.5% tax jer treba dobro zastititi. Ja sam na 15-20 minuta od Madisound pa ako ti trebam tu sam uvek da pomognem.https://www.usps.com...tional-flat.htm

Računao sam da mi se isplati dobavljati visokotonce iz Madsound-a, ako me poštarina ne bi izašla preko 22$. Izgleda da ipak nije isplativo, već je bolje direktan dogovor sa nekim ko ima varijante linija iz EU do Srbije, a bez troškova na grani. Bez obzira na nešto višu početnu cenu, izgleda da izađe jednostavnije i mrvu povoljnije.Iz USA jedino ako neko dolazi, ali tu sam vrlo tanak. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki, koje visokotonce hoćeš? Ja bih možda naručio par http://www.madisound...g-dome-tweeter/

Mislim, stvarno ste ekipa. Kada se skupite na gomilu, nema šanse da se čovek sakrije. :lol: Nervira me kako si iz prve pogodio, a ima milion proizvoda na Madisound-u. 54,25$, dok u europe-audio 61,69 €. Zbog nekog razloga je velika razlika, dok sličan model sa neodium magnetom nije skup. Proporcionalna mu cena kao u USA.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije nego pošto se pravi u Aziji, tamo kao što i sam znaš mnogo dece radi ilegalno u fabrikama, pa jbg zanimljivo im da diraju kalote prstima :Dšalu na stranu, to je ring radiator, kao vifa xt25, samo što nema phase plug u sredini. I ima malo veći radiating area pošto je 29mm, ako dobro shvatam iz oznake.Inače visokotonac je zmaj, nizak i dampiran fs, ravan odziv, solidna osetljivost, vrlo niska distorzija u klasi mnogo skupljih visokotonaca (ako je verovati zaphu i mark-u :P).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim, stvarno ste ekipa. Kada se skupite na gomilu, nema šanse da se čovek sakrije. :lol: Nervira me kako si iz prve pogodio, a ima milion proizvoda na Madisound-u. 54,25$, dok u europe-audio 61,69 €. Zbog nekog razloga je velika razlika, dok sličan model sa neodium magnetom nije skup. Proporcionalna mu cena kao u USA.

DynaBlaster je pominjao da ima neku šemu za ovaj sajt:https://www.intertechnik.de/Shop/Lautsprecher/SB-Acoustics/1768,de,6383Milina šta sve tu ima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

If you need any crossover-parts or accesoiries, we can supply you

with these, we sell all parts from the German company Intertechnik.

So if you need any parts, please check www.intertechnik.com and

send us a list using the original Intertechnik partnumbers and web-

prices. To find out your (discounted) price, just subtract 30% of the

webprices; this is the price you'll pay when ordering the Intertechnik

crossoverparts and accessoiries at our company.

Ovo kaze rolph iz audiocomponents-a...ja narucujem posle nove neki scan speak odatle...ako si zainteresovan mozemo zajedno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...