Jump to content

Čerupanje


stein

Preporučeni Komentari

Nisam se setio ničega što bi bolje opisalo šta sledi ako se ne nađe neko pametnije i bolje rešenje za sledeće uređaje:Philips CD 104 (DAC 2xTDA1540 http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Philips%20CD104/CD%20104%20philips%20TDA.html)Denon DCD 500 (DAC PCM54, ~1987)HCM Royal CDR 3080 (DAC Samsung KDA0316LN, 16-bit D/A konverter)Filips je neispravan, neće da učita TOC (Table Of Contents) a na linku gore ima nešto opisa)Denon kako kad. Uglavnom brlja na rezance. HCM potpuno ispravan. Zvuk adekvatan - osrednje žalosno...Ako nikome ne treba za nešto tipa popravke, spašavanja ili opravke, prerade, čerupam sve redom pa šta ispadne, šta ostane... Temu ne pokrećem zarad prodaje nego eventualnih korisnih informacija, sugestija, ideja...Philips ima (sudeći po komentarima na internetu) jedan od najboljih transporta ikada napravljenih pa bi bilo šteta rastroćkati ga a Denon i HCM imaju super očuvane i prilagodljive kutije, dušu dale za neko manje integrisano pojačalo ili recimo dobar preamp, kao što sam ja iskoristio kutiju od Sonijevog minidiska koji je bio bez transporta i niže klase pa ga nije bilo vredno popravljati.Eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Philips 104 je veoma brzo našao novi smisao života... Smrti, delova, transporta, šta god da se dešava sa CD plejerima kada napuste ovaj svet... Slava mu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao da pratim link, stvarno ne radi, ali ako ukucaš philips cd104 u google, prvi rezultat vodi baš tamo. Ko će ga znati zašto ne radi ovako...Ovo je link sa googla http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Philips%20CD104/CD%20104%20philips%20TDA.htmlRazlika je u reči lampizator, velika slova se otvaraju u browseru a google link daje mala slova i tako radi. Bezveze ali nema veze...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Denon i HCM još čekaju... Denon čita čiste diskove, kašljuca na zgrebane rezance, pretpostavljam da je malo osetljiviji... HCM čita i pizze i bureke ako su 12cm i imaju rupu na sredini. Malo mi žao razvaliti ih zarad kutija, ali ako se ubrzo niko ne javi... Nisam emotivno vezan ni za jednog i samim tim, neću plakatati dok ih budem trančirao... Ako će nekome biti lakše, neka ponudi nešto u zamenu pa mi neće biti ništa dužan. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dam ti ja 3 prazne razne kutije kad ti zatreba ; ostavi ih sebi i trandzirajkoji dac ima HCM , da ne trazim sad po vorumu ?

Napisao sam ovde da ne tražiš po forumu... :buehehe:Važi se. Šaljem čim semenkar dođe iz vrancuske, sa sve tunerom (onaj zimens za opravit)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e deco moja , lako je vama djeda zajebavat ........ :buehehe::buehehe::buehehe::buehehe:B) steinika - razvaljuj denona a toga henrija mozes i razvaljivat i slat , kako ti voljasamo htedoh reci da ima kutija kod mene , pa ces videti da li ti sta odgovara ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto ste svi neozbiljni, onda sam od maločas do sada pootvarao kutije i ispraznio ih. Bude li nekome trebala dobra kutija za preamp ili neki uređaj a da mu se uklapa visina na 80mm i širina na 420 ili 430mm (420 je standardna širina Philipsovih uređaja dok većina ostalih radi 430) onda znate kome da se obratite. Ali nije više besplatno. Na ove kutije će se staviti prednje ploče od aluminijuma i po potrebi izvršiti priprema zadnje strane za adekvatne priključke. Može se strpati bilo šta što se ne greje preterano (dno i poklopac nisu perforirani) a samo pomislite na mnoštvo mogućnosti: cevni line preamp, solid state line preamp, riaa, aktivna skretnica, DAC, Gainclone... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eeee... Kad neko ima izolaciju kakvu ja sad imam, onda dok drugi nose kapute da ne smrznu, ja se kaputom loptam. :buehehe:Vidi prijatelju, nemaš za čim žal žaliti, ni jedan od ova dva ne bi bio pažnje vredan za mod-fifikacije, kada CD plejer svira kao buvljački kasetofon sa ORWO normal kasetom, šta možeš toliko poboljšati a da je vredno truda? Obećavam ti, ako natrči nešto u ovoj klasi cene a vredno je dorade, pakujem i šaljem ga tebi pravo u naručje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...