Jump to content

Ge buffer za gitare


Bender

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima.Zahvaljujući Bata Banetu kao neiscrpnom izvoru germanijumskih tranzistora i Sstrsat-u kao mastermindu evo jedne male šeme bafera za gitare za sve gitariste kojima uvek nešto malo fali u zvuku njihovih instrumenata.@sstrsat:Pa evo i shemice od Ge gitarskog buffera. Imas dvi varijante, jedna sa samo jednim tranzistorom i bootstrapiranom polarizacijom baze a druga sa dva tranzistora u darlington spoju.Obadvi verzije buffera imaju ulazni otpor nec malo manji od 150K a to je potpuno u redu za gitaru. A moze ih se koristit i sa samo jednom 9 V baterijom jer je i 9V potpuno dovoljno za dobar rad.Ta spravica zaista ima podosta efekta kod gitare, ponajvise zato ca gitara pita visokoomski teret pa bez buffera kapaciteti spojnih kabela (koji obicno i nisu bas kratki) itekako guse vislje frekvencije a time i samu definiciju tona. A virujen da ni kod bas gitare nece bit bez efekta. Iako ona daje niske frekvencije (osnovni tonovi) pa gusenje visokih prividno nije vazno, stvarnost je itekako drukcija. Bas gitara ima obilje tranzijentnih udaraca.Za takvu upotribu naravno povecaj vezne kondenzatore (mozes slobodno 10-ak puta)Probano, radi odlično, sad drugari sve gitare u studiju snimaju preko njega. Hvala obojici. :guitarplayer::drinks:

post-303-0-22197800-1324224332_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ma pusti - ceo zivot mi prodje sa muzicarimani sam ne znam koliko sam mixeta , ampova i gitarskih ampova popravioi bar jedno 15 gitara sredio od daske ....... :sarcastic_hand:zato i postujem kad neki muzicar kaze - "e ova sprava ima žilu ..... "

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma pusti - ceo zivot mi prodje sa muzicarimani sam ne znam koliko sam mixeta , ampova i gitarskih ampova popravioi bar jedno 15 gitara sredio od daske ....... :sarcastic_hand:zato i postujem kad neki muzicar kaze - "e ova sprava ima žilu ..... "

Nije zila, nego skembic....nemas pojma :wink2:P.S. daj shemu tog bafera sa ECC88 :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stripped do daske , pa onda komplet oklopljavanje , prezicavanje i ponekad razne custom seme spajanja magneta

Znam. Dopala mi se igra reči... Moraću, opet, da počnem da stavljam emoticon-e... ;)Još da radiš vratove pa da ti pošaljem bass mog mlađeg sina... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Pozdrav!Posto ne bih da otvaram novu temu zbog sitnice, probacu ovde...Dakle, treba mi buffer, ali ne GE i ne za gitare. Ima samo dva uslova: Da bude sa bipolarcima (BC546 ili slicno, posto ga imam u fioci), i da radi sa jednostrukim naponom od +12 do 14.4V (auto). Zahtevi nisu preveliki, da primi signal sa cuda koje menja impedansu od 2K do 24 K, da daa izlaznu, pa i 1 k je OK...Moze li ovo? (skinuo sa neta)....

post-40-0-76163000-1335033216_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...